BİLGİ İSTE İLETİŞİM
İtalya

İtalya'da Lise

İtalya, külterel ve mimari yapısı ile tüm dünyada oldukça önemli bir yere sahiptir. Bulunduğu coğrafya sebebiyle medeniyetin ve kültürün beşiği olan İtalya, yurtdışında lise eğitimi ya da üniversite eğitimi almak isteyen adaylar için son dönemde oldukça revaçta olan lokasyonlardan birisidir.

Kültürel mirasın yanı sıra, tatil amaçlı olarak da çok fazla turistin ilgisini çeken İtalya, yurtdışında lise eğitimi almak için bu ülkeye gelecek olan öğrencilere çok fazla milletten insan ile aynı atmosferde yaşama ve lise eğitimi alma imkanı sağlamaktadır. Türkiye’ye yakın olması ve benzer insan profiline sahip olması sebebiyle de, çocuklarını yurtdışında lise eğitimine göndermek isteyen adaylar için İtalya en popüler destinasyonlardan birisidir.

Avrupa’nın önde gelen sanat merkezlerinden birisi olan İtalya, aynı zamanda çeşitli amaçlarla eğitim için gelen öğrencilere ev sahipliği yapmasıyla birlikte, yaşam masrafı açısından da Avrupa’nın önde gelen ülkelerine kıyasla ekonomik bir alternatif olarak düşünülebilir. Yurtdışında lise eğitimini ya da değişimini İtalya’da yapmak isteyen öğrenciler için İtalya hem güvenli, hem popüler, hem de yaşam maliyeti açısından tercih yapılırken öncelik verilen ülkelerden birisidir.

PROGRAM ŞARTLARI

Yaş: 15-17

Program Süresi: Akademik yıl, akademik sömestr, kısa dönem.

Dil Şartı: Öğrencilerin en az 2 yıl İtalyanca eğitim almış olmaları tavsiye edilir ve en az intermediate seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gereklidir. Program sonrasında diploma verilmemekle birlikte öğrencilerin eğitimlerinin belirli bir süresini bu ülkelerde tamamlaması amaçlanmaktadır.

Kabul Sınırı: 9-12. Sınıf

Giriş Koşulu: Öğrencilerin not ortalamalarının en az C seviyesi ya da üzeri olması gereklidir.

Program Başlangıç/Bitiş: Akademik yıl programı Eylül ortasında başlayıp, sonraki senenin Haziran başında tamamlanmaktadır. Akademik sömestr programı ise Eylül ortasında başlayıp, sonraki senenin Ocak ayı ortasında biter veya Ocak ortasında başlayıp, Haziran ayının başlarında tamamlanmaktadır.

Başvurular: Eylül başplangıçlı programlar için son başvuru tarihi 1 Nisan, Kasım başlangıç tarihli programlar için son başvuru tarihi 15 Temmuz, Aralık ve Ocak başlangıç tarihli programlar için son başvuru tarihi 1 Eylül’dür. Öğrencilerin okul tercih edebilme hakkı bulunmamakla birlikte, bu yerleştirme öğrencilerin profillerine göre gerçekleştirilmektedir.


Academix
Hakkında
Dilek & Öneri
Formu
Bizimle
Çalışmak
İster misiniz?
Şubemiz
Olmak
İster misiniz?
Kanada'da Lise Değişim ProgramlarıKanada lise değişim programları ise Amerika’ya oldukça iyi bir alternatif olarak ikinci bir seçenekt... Devamı >>
Amerika’da Lise Eğitiminin AvantajlarıAmerika’da lise eğitimi 4 sene sürmektedir. Dileyen öğrencilerimiz Amerika’da lise değişim programın... Devamı >>