KANADA ILAC DİL OKULU YORUMLARI

Öğrenci Yorumları

Merhabalar ben Burhan BOSTAN, 21 yaşındayım ve Antalya'da yaşıyorum. Antalya Akev Üniversitesi sosyoloji bölümü öğrencisiyim. Yurt dışı eğitim planım, okuduğum bölüm ve sonrasında yapmak istediğim kariyer doğrultusunda değişiklik yapma isteğim ile oluştu. Bu yüzden Kanada Toronto’da en iyi butik okullardan ILAC’da 24 haftalık dil eğitimine katıldım. 

Academix'i tercih etmemin sebebi; daha önce arkadaşımın Acedemix’den yardım alarak Kanada'ya gitmiş olmasıydı.  Ve gerçekten de kendisinin övdüğü kadar hızlı ve işini düzgün yapan bir danışmanlik şirketiydi. Ben Antalya ofis ile sürecimi yürüttüm, danışmanlarım Gülseda ve Efsun Hanım, her türlü yardım ve ihtiyaçlarım için bir telefon uzaktaydılar bana bu süreçte çok yardımcı oldular. 

Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

Kanada'daki ilk günüm çok heyecanlıydı, ülkemden 8000km+ uzaktayım saat dilimi, insanlar, yaşam çok farklı gelmişti bir anda, sadece havalimanında insanlarla konuşup, gideceğim yeri sormak bile eğlenceli geliyordu. Oraya başlangıç düzeyi bir İngilizce ile gitmiştim, aile yanı konaklaması almıştım ve kalacağım ailenin yanına gelmiştim. Kaldığım aile Kanada vatandaşı bir aile idi, ev sahibim Henan Bey çok kibar orta yaşlı bir adamdı. İlk gün beni odama yerleştirdikten sonra bana arabasıyla bir tur attırdı; nerede kahve içebilirim?, nereden alışveriş yaparsam daha ucuz olur?, otobüs biletimi nasıl alabilirim?, toplu taşıma araçlarının rotalarını nasıl öğrenebilirim?, bana kısa ve öz olarak hepsini öğretmişti, açık olmak gerekirse oradaki sistem çok kolay ve kaliteydi öğrenmem 1 gün bile sürmedi.

Başlarda sadece İngilizcem iyi olmadığı için tedirgindim, okuldaki ilk haftada edine bildiğim kadar çok arkadaş edinmeye çalıştım ve sosyalleşmek için çaba sarfettim, konuştukça pekte sorun olmadığını anlıyorsunuz, sadece çekinmemeniz lazım. Okulda ki herkes oldukça kibar ve sizinle aynı seviyedeler, yani onlar da sizin gibi dil ve yeni kültürleri öğrenmek istiyorlar, "ne konuşa bilirim ki" diye düşünmeyin sorabileceğiniz yüzlerce soru vardır eminim. 

Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

Ve en önemlisi çok Türk arkadaş edinmeyin kendinize Türk arkadaş grubu yapmayın, genel olarak gördüğüm en büyük hata grupça takılan Türk öğrencilerdi, sadece kendi aralarında buluşuyor Türkçe konuşuyor dil öğrenemiyor ve aylarca aynı seviyede kalıp paralarını heba ediyorlardı, siz bu hatayı yapmayın. 

Evet şimdi gelelim konaklama seçeneklerine; eğer pek sorumlu bir birey değilseniz ilk olarak aile yanında kalmanızı tavsiye ederim, açık konuşmak gerekirse homestay’den çok şikayet eden arkadaşlarım oldu, ben ilk 2 ay homestay konaklaması aldım, benim ailem harikaydı ben sebze, balık ve domuz eti yiyemiyorum, bunu kaldığım aileye söyledim benim için her gün et, makarna, tavuk, pizza yaptılar benim için, harika insanlardı ama gelelim işin asıl boyutuna. Her şey iyi hoşta okul olsun tüm mekanlar olsun Downtown bölgesinde ve senin orda olman lazım :) Ancak homestay seçeneklerinin orada olması çok çok düşük bir ihtimal. Benim önerim 561 Sherborne st’deki Harrington Housing, tam şehir merkezi bir konumu ve tüm bina tamamen Türklerin, 43 katlı bir gökdelen ikinci katında fitnes vs. gibi her türlü imkanı var ve sadece 1060 CAD (homestay 960 CAD) sadece 100 dolar daha fazla verip kafanızı rahat ettirebilirsiniz. Rezidans'ın Airbnb gibi bir sistemi var. Web sitelerinden irtibata geçebilirsiniz. 

Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

Kanada yaşam tek kelime ile bir başkaydı benim için. Yüzlerce farklı ülkeden arkadaşım vardı, sabah Koreli ve Taiwanli arkadaşlarımla catan oynar gece Japon ve Meksikali arkadaşlarımla gece kulübüne (momentos tavsiye ederim) giderdim. Her türlü kültüründen insandan arkadaş edindim, nasıl yaşadıklarını gördüm, sorun yaşayan tek ülkenin biz olmadığını, herkesin mücadele ettiğini gördüm, en önemlisi harika Bir deneyim yaşadım, gezilebilecek her yeri gezdim, herkese bunu tavsiye ederim, geleceğinizi daha çok opsiyon ile yineden değerlendirebilirsiniz. 

Başvuru ve eğitim sürem boyunca bana destek olan Antalya ofise tekrar teşekkür ediyor ve yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum. :)

Burhan BOSTAN
ILAC Dil Okulu - Toronto, Kanada
2020 Yurtdışı Dil Okulları Öğrencisi
Academix Danışmanı: Efsun ARSLANOĞLU, Antalya Şube
efsun@academix.com.tr
+90 242 316 34 40 | +90 505 025 26 60

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

London South Bank Univeristy- MSc International Business Management...

2020 yılında Hakan beyle birlikte başvuru sürecine başladığımız yurtdışı yüksek lisans eğitim sürecim pandemi nedeniyle 1 sene geç de olsa 2021 yıl...   Devamı

Talha Coşkun
Talha Coşkun
Öğrenci
Academix Adana ile Kanada'da Fanshawe College Eğitimi

Haziran ayında üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yurt dışında yüksek lisans yapmak için birtakım girişimlerde bulundum. Ancak tüm başvurular...   Devamı

Mehmet Baran Yet
Mehmet Baran Yet
Öğrenci
İrlanda'da Başlayıp İtalya'da Devam Eden Bir Eğitim Hikayesi

Merhaba ben Derin 21 yaşındayım ve şu anda Milano, İtalya'da aksesuar tasarımı üzerine yüksek lisansa başlayacağım. Academix'le ilk tanışmam yurt d...   Devamı

Derin Menekşe
Derin Menekşe
Öğrenci
Es Dubai ile Dubai'de İngilizce Eğitimi

Daha önce Academix aracılığı ile yurt dışına giden arkadaşlarımın vesilesiyle Ankara ofisten Hakan Nur beyle görüşmeye başladım. Covid sebebiyle ço...   Devamı

Oğuz Bildirici
Oğuz Bildirici
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler