İTALYA’DA MÜHENDİSLİK VE BİLGİSAYAR ALANINDA İNGİLİZCE LİSANS PROGRAMLARI

Danışman Yorumları

2023 eğitim yılı itibariyle İtalya’da mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanında İngilizce olarak lisans eğitimi sunan 9 tane üniversite bulunmaktadır. Bunlar; Politecnico di Milano, Rome La Sapienza University, Tor Vergata University of Rome, University of Bologna, University of Padua, University of Pavia, Università degli Studi di Messina ve University of Trento'dur. Üniversiteler her sene İngilizce olarak sunulan yeni lisans programları açabilmektedirler. Bu sebeple en güncel üniversite listesi için Academix ofisleriyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

1. POLITECNICO DI MILANO

İtalya’nın en iyi teknik üniversitesi olan Politecnico di Milano bünyesinde sadece Civil Engineering (İnşaat Mühendisliği) lisans programı İngilizce olarak sunulmaktadır. Bu bölüme basvuru için öğrencilerden SAT, ACT, GRE, GMAT, ENGLISH TOLC-I veya TOL sınavlarından birine girmiş olması beklenmektedir. Kabul için TOL sınavından en az 60 puan; SAT sınavından her bir alandan en az 510 puan; ACT sınavından her alandan en az 20 puan; GRE sınavından Verbal section’dan 153, Quantitative section’dan 144 puan; GMAT sınavından ise Verbal Reasoning ve Quantitative Reasoning section’larından en az 500 puan almak gerekmektedir. Minimum puanı almak garanti kabul anlamına gelmemektedir. Avrupa Birliği dışından gelen öğrenciler için 40 kontenjan bulunmaktadır. En yüksek puanı alan öğrenciler başarı durumuna göre kabul alabilmektedirler. Bölüm ve başvuru ile ilgili güncel ve detaylı bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz..

Politecnico di Milano bünyesinde ayrıca Mimarlık lisans programı da İngilizce olarak sunulmaktadır. Mimarlık programı için Politecnico di Milano tarafından online olarak düzenlenen sınava katılmak gerekmektedir.

 

2. POLITECNICO DI TORINO

Politecnico di Torino İtalya’da bulunan üniversiteler arasında mühendislik alanında en fazla sayıda İngilizce lisans program sunan üniversitedir. Polito dünya üniversiteler sıralamasında ilk 350’de bulunmaktadır.

Sunulan İngilizce lisans programları;

  • AUTOMOTIVE ENGINEERING
  • COMPUTER ENGINEERING
  • ELECTRONIC AND COMMUNICATIONS ENGINEERING
  • MECHANICAL ENGINEERING
  • CIVIL AND ENVIROMENTAL ENGINEERING

*Okulda ayrıca Mimarlık programı da İngilizce olarak sunulmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Mühendislik bölümlerine girmek için öğrencilerin üniversite tarafından online olarak düzenlenen TIL sınavına girmesi gerekmektedir. TIL sınavı yılda 6 kez düzenlenmektedir. Sınava birden fazla kez girilebilmektedir. Sınavdan 90 üzerinden en az 60 puan alan öğrencilere ilk tercihlerine garanti yerleşim hakkı sunulurken, 20 ile 60 arası puan alan öğrencilere bölüm kontenjanlarına bağlı olarak, başarı sıralamasına göre kabul verilebilmektedir.

Bölüm kontenjanları ve başvuru ile ilgili güncel ve detaylı bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

3. TOR VERGATA UNIVERSITY OF ROME

Dünya sıralamalarında ilk 500 içerisinde bulunan Tor Vergata University of Rome bünyesinde İngilizce olarak "BSc Engineering Sciences" adı altında genel bir mühendislik programı sunulmaktadır. Öğrenciler 1. sınıfta genel mühendislik dersler alıp, son iki yılda ise uzmanlaşmak istedikleri alana göre; Mechanical/Energy Engineering, Electronic Engineering, ICT ve Internet Engineering alanlarından birini seçmektedir.

BSc Engineering Sciences bölümüne başvuruda lise diploması, CV ve ayrıca da Skype mülakatı dikkate alınmaktadır. Güncel ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

4. ROMA LA SAPIENZA UNIVERSITY

İtalya’nın en iyi devlet üniversitelerinden biri olan ve dünya üniversiteler sıralamasında ilk 250 içerisinde bulunan Roma La Sapienza University İngilizce olarak mühendislik alanında 2 farklı lisans programı sunmaktadır. Bunlar; Applied Computer Science and Artificial Intelligence ve  Sustainable Building Engineering programlarıdır. Ayrıca mühendislik değil ama sayısal alanda Bioinformatics programı sunmaktadır.

Bu bölümlere başvuru yapmak için SAT veya TOLC-I sınavlarına girmek gerekmektedir. Güncel ve detaylı bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

5. UNIVERSITY OF BOLOGNA

Dünya’da ilk 200’de bulunan University of Bologna bünyesinde mühendislik alanında İngilizce olarak sadece 1 tane program sunulmaktadır; Building Construction Engineering.

Basvurular genel olarak Mart ayında başlayıp, Haziran ayında sona ermektedir. Bölüme kabul almak için öğrencilerin SAT veya TOLC-I sınavına girmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

6. UNIVERSITY OF PADUA

Dünya sıralamalarında ilk 250’de bulunan University of Padua bünyesinde bilgisayar mühendisliği alanına yakın İngilizce olarak sadece 1 tane program sunulmaktadır; Information Engineering. Bu bölüm direkt olarak bir bilgisayar mühendisliği bölümü değildir. Ancak ICT, MULTIMEDIA, COMPUTER gibi alanları kapsayan bir bölümdür.

Information Engineering bölümüne kabul almak için öğrencilerin TOLC-I sınavına girmesi gerekmektedir. Güncel ve detaylı bilgiler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

7. UNIVERSITY OF PAVIA

Dünya sıralamalarında ilk 600’da olan iyi bir devlet üniversitesi olan University of Pavia bünyesinde İngilizce lisans programı olarak sadece “Bachelor of Science in Artificial Intelligence” bölümü sunulmaktadır. Direkt olarak bir mühendislik veya bilgisayar mühendisliği bölümü değildir, ancak son dönemlerde çok popüler olan “YAPAY ZEKA” bölümüdür. Bu bölüme kabul almak için TOLC-I sınavına girmek gerekmektedir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Yukarda bahsettiğimiz tüm üniversitelere başvuru için genellikle IELTS 5.5 seviyesinde bir İngilizce dil skoru gerekmektedir. Ayrıca tüm okullar devlet okulu olduğu için okulların yıllık ücreti 1000 € ile 4000€ arasında değişmektedir. İtalya’da İngilizce olarak Mühendislik, Bilgisayar ve Teknoloji alanlarında lisans eğitimi almak için bizimle iletişime geçiniz.

 

8. Università degli Studi di Messina

İtalya'nın önde gelen ve dünya genelinde tanınırlığı olan Università degli Studi di Messina QS World University Rankings' göre dünya genelinde ilk 1000'de yer almaktadır. Mühendislik alanında Data Analysis ve Civil Engineering olmak üzere sadece 2 lisans programı İngilizce olarak sunulmaktadır. Başvuru sürecinde ek bir sınav istemeyen okulun güncel kabul koşulları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

9. University of Trento

İtalya'nın saygın üniversiteleri arasında gösterilen University of Trento; QS World University Rankings dünya genelinde ilk 500'de yer almaktadır. University of Trento, multidisipliner araştırma çalışmalarıyla da tanınmaktadır. Üniversite bünyesinde mühendislik alanında sadece Computer, Communication and Electronic Engineering - with a curriculum in English programı İngilizce olarak sunulmaktadır. Bu programa başvuru yapabilmek için TOLC-I sınavına girmiş olmak gerekmektedir. Okulun güncel kabul koşulları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Yurtdışında Eğitimle Nasıl Pilot Olunur?

Yurtdışında eğitim alarak pilot nasıl olunur, aşamaları nelerdir, pilotlük lisansları hangi ülkelerde geçerlidir, ne sürede pilot olunur   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler