BİLGİ İSTE İLETİŞİM
İrlanda

İrlanda'da Dil Okulu

İrlanda'da Dil Eğitimi

İrlanda'da dil eğitimi özellikle son yıllarda Türk öğrenciler arasında popülerleşmeye başlamıştır. Bunun temel sebepleri arasında İrlanda'daki dil okullarının fiyatlarının İngiltere'ye göre daha uygun olması, İrlanda'daki Türk öğrenci sayısının daha az olması, öğrenciler için güvenilir bir ortam sunması sayılabilir.

İrlanda'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikli olarak şehir tercihi İrlanda'nın başkenti olan Dublin'dir. Dublin’de üç üniversite, bir çok yüksek öğrenim kurumu ve dil okulları bulunmaktadır ve İrlanda’nın en önemli eğitim merkezi olarak kabul edilmektedir.

En çok tercih edilen programlar; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Toefl Hazırlık, IELTS Hazırlık, Cambridge Sınavlarına Hazırlık, Akademik Yıl veya Sömestır, English+ gibi programlardır.

İrlanda'daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen 
formumuzu doldurun. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize ''En İyi Fiyat Garantisi'' sunmaktayız!

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Türkiye temsilciliğini yaptığımız İrlanda dil okullarının listesi aşağıda bulunmaktadır. Herbir dil okulunun profiline tıklayarak detaylı bilgilere, fiyat listesine, okula ait videolara ve resim galerisine ulaşabilirsiniz.

DUBLIN DİL OKULLARI

BELFAST DİL OKULLARI

CORK DİL OKULLARI

GALWAY DİL OKULLARI

LIMERICK DİL OKULARI

BRAY


İrlanda'da Dil Okulları:

İrlanda dil okulları, sunmuş oldukları kaliteli eğitim, uygun fiyatlar, Avrupalı öğrenci sayısının Türk öğrenci sayısına oranla çok daha yüksek olması ve sunulan birçok dil okulu alternatifi ile ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Türkiye'ye yakınlığı ve doğal güzellikleri de İrlanda'yı dil eğitimi almak için seçilecek ilk ülkeler sıralamasına getirmektedir.

İrlanda'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Birleşik Krallık'tan bir ülke olan İrlanda'nın Sterlin yerine Euro kullanması avantajlardan ilkidir. Böylece dil okulları ve yaşam masrafları daha ekonomik olmaktadır. Türk sayısının İngiltere'ye kıyasla az olması en büyük avantajdır. Bu sayede daha etkili bir dil eğitimi alınmasını engelleyecek faktörlerden biri tamamen yok olmasada azalmış oluyor. Uzun dönemli gidecek öğrencilerin yasal çalışma izni olması hem öğrendikleri dili kullanma şansı sağlayacak hemde cep harçlıklarını çıkarmalarını sağlayacak bir imkandır. Yemyeşil doğasıyla huzurlu bir eğitim ve yaşam sunacağı için kolayca adapte olup, etkili bir çalışma ortamı sağlamaktadır. 

İrlanda'da Sağlık ve Çalışma:

İrlanda'da bir akademik yıldan kısa sürede dil eğitimi alacak öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması zorunludur. İrlanda'da 25 haftaya kadar alınan kısa süreli vizeler pilot uygulama sayesinde 1 hafta gibi kısa bir sürede çıkmaktadır. Bunun yanısıra 25 hafta üzeri yapılan dil okulu vize başvurularında öğrencilere 8 aylık (33 hafta) oturma izni ve çalışma izni verilmektedir. Verilen çalışma izni dil eğitimi süresince part time yani haftada 20 saate kadardır. Dil eğitimi sonrasındaki süreçte ise öğrenciler yaz döneminde (üniversitelerin tatil dönemi olan Haziran-Temmuz-Ağustos ) full time olarak haftada 40 saate kadar çalışabilmektedirler. Öğrenciler dilerlerse 25 hafta dil eğitimi aldıktan sonra 8 hafta dil eğitimi almaksızın sadece çalışarak İralanda'da kalabilmektedirler. Uzun dönem vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3-6 hafta arası sürmektedir.
 

İrlanda'da Konaklama:

İrlanda'da konaklamalar, tercih ettiğimiz okul tarafından ayarlanmaktadır. Okulların genel olarak sunmuş olduğu konaklama alternatifleri içinde aile yanı, yurt, rezidans ve oteller yer almaktadır. Konaklama seçimi yapılırken özellikle öğrencilerin beklentileri göz önüne alınmaktadır. Gidilen ülkenin kültürünü yaşayabilmek adına ilk aylarda özellikle aile yanı tavsiye edilmektedir. Okullar yönlendirme yaptıkları aileleri özenle seçmekte ve sürekli denetlemektedirler.

Adım Adım İrlanda'da Dil Eğitimi:

1.Adım - ‘Academıx‘ ücretsiz danışmanlık hizmetimizle tanışma:
2. Adım - Karar verme aşaması:
3. Adım - Kayıt işlemleri:
4. Adım - Kabul belgesinin gelmesi ve vize işlemleri
5. Adım - Vizenin alınması ve hazırlık aşaması:
6. Adım - Oryantasyon:
7. Adım - Eğitim sürenizce Academıx yanınızda !

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

İlgili Linkler:
Academix
Hakkında
Dilek & Öneri
Formu
Bizimle
Çalışmak
İster misiniz?
Şubemiz
Olmak
İster misiniz?
İngiltere'de Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden1.Yüksek kalitedeki dil okullarında en iyi eğitimi yine de en iyi fiyata alabilirsiniz. Devamı >>
Amerika'da Dil Eğitimi Konaklamalar ve Sosyal HayatAmerika'da dil eğitiminin yanında farklı insanlarla tanışma ve değişik aktivitelere katılma şansına ... Devamı >>