CENTRE OF ENGLISH STUDIES DUBLIN DİL OKULU TAVSİYELERİ

Danışman Yorumları

Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler olabildiğince hesaplı, kendilerini güvende hissedecekleri, bolca pratik yapabilecekleri ve farklı kültürlerden insanlarla tanışabilecekleri lokasyonları tercih etmek istiyorlar. Bu noktada İrlanda, kaliteli okulları, birçok ülkeye göre eğitim ve yaşam masraflarının ucuz olması, uzun dönemli öğrencilere verdiği yasal çalışma izni, sıcak kanlı insanları ve çok uluslu öğrenci nüfusuyla akla ilk gelen seçeneklerden biri oluyor. CES Centre of English Studies dil okulu, İrlanda kültürü ve aile ortamı ile uzun yıllardır Dublin şehir merkezinde kaliteli İngilizce eğitimi veren bir dil okulu. Okulun ayrıca London, Oxford, Worthing, Edinburgh, Leeds, Harrogate ve Toronto şubeleri de bulunuyor. CES’in Dublin okuluna, Dublin Havaalanı’ndan yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabiliyorsunuz. Okulun şehir merkezinde birbirine yürüme mesafesinde üç ayrı tarihi binası var. Okulda 32 derslik, kütüphane, kantin, multimedya sınıfı, bahçe ve öğrenci salonu bulunuyor.  Okul bünyesine Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi dersleri veriliyor. 

Centre of English Studies Dublin Dil Okulu Tavsiyeleri

CES’te eğitime başlayan öğrencilere ilk Pazartesi günü kısa bir bilgilendirmenin ardından seviye tespit sınavı yapılıyor. Sonrasında okul gezisi ve oryantasyon başlıyor. Öğleden sonra ise öğrenciler sınıflarını panoya asılan listeden öğreniyorlar. Salı gününden itibaren derslerine belirlenen sınıflarda başlıyorlar. Sabah dersleri 09:00’da başlıyor ve 13:30’da sona eriyor. Öğrenciler gün boyunca grammer, vocabulary, listening ve talking ağırlıklı dersler alıyorlar. 

CES Dublin’i güçlü kılan en önemli özelliklerinden biri, birçok öğretmeni ve çalışanıyla çok uzun yıllardır birlikte çalışıyor olması. Bu durum da öğrencilere memnuniyet olarak geri yansıyor. CES’i diğer okullardan ayıran bir diğer özellik ise IELTS sınav merkezi olması.

Centre of English Studies Dublin Dil Okulu Tavsiyeleri

Dublin’deki birçok okul gibi CES’in de hem aile yanı hem de yurt (residence) konaklama seçenekleri bulunuyor. Aile yanı konaklamaları genellikle eve toplu taşıma ile 30-35 dakika mesafede. Ailelerin hemen hemen hepsi bahçeli müstakil evlerde yaşıyorlar.  Bu da öğrencilere farklı bir kültüre yakından tanırken çok rahat ve ferah bir ev ortamı sunuyor. Aile yanı konaklamasının yanında CES’in sadece kendi öğrencileri için yaptırdığı bir yurt binası da bulunuyor. Yurt binası okula yürüyüşle 20-25 dakika mesafede. Diğer birçok dil okulu çok daha yüksek fiyatlara yurt opsiyonu sunarken CES, kendi yurdu olması nedeniyle, neredeyse aile yanı ile eşit fiyatta bu seçeneği öğrencilere sunabiliyor.

CES, İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli, hesaplı ve İrlanda kültürü ile iç içe bir eğitim şansı sunuyor.

Tugay İBİŞ

Tugay İBİŞ

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 282 652 12 00@: tugay@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler