İRLANDA DİL OKULLARI

Danışman Yorumları

Neden İrlanda’da dil eğitimi almalıyız?

Eğitim sistemi oldukça gelişmiş olan İrlanda dil okulları, popüler eğitim sistemi ile dünyaya adını duyurmuştur. İrlanda küçük bir ülke olarak, eğitim, sanat ve edebiyata önem veren bir ülkedir. Bu yüzden İrlanda’daki dil okulları İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için en iyi tercihlerden bir tanesidir. Brexit’ten sonra İrlanda Avrupa’da ana dili İngilizce olan tek ülke olacaktır.

İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajları nelerdir?

  • Avrupa’nın kuzeybatısında, Büyük Britanya Adası’nın batısında yer alan İrlanda, kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte bir ada ülkesi olması hasebi ile doğal güzellikler açısından oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir.
  • Şüphesiz ki İrlanda’da dil eğitimi almanın en büyük avantajı İrlanda’nın öğrencilere çalışma izni vermesidir. Uzun dönemli 25 hafta ve üzeri eğitimlerde ise ülke içinde kayıt işlemleri yapılarak 8 aya kadar oturum izni ve çalışma izni vermektedir. Çalışma izni genellikle Noel haftası ve Mayıs-Eylül döneminde full-time olabilmekte ve yılın geri kalan zamanında part-time olarak belirtilmektedir. 25 hafta ve üzeri vizeler ülke içinde uzatılarak, Türkiye’ye dönmeden eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu vize toplamda 2 kez ülke içinden uzatılabilir. Part-time çalışma saati haftada 20 saat full time çalışma saati ise haftada 40 saattir. Öğrenci 25 haftalık bir dil kursuna kayıtyaptırdıktan sonra 35 haftalık vize alır. 25 haftalık dil eğitimi bittikten sonra geriye kalan 10 haftada full-time olarak çalışabilir.
  • İrlanda halkı yardımsever ve sıcakkanlıdır ve özellikle Türklere karşı sempatisi daha fazladır.Nedeni ise Osmanlı döneminde Osmanlıların ülkeye karşı göstermiş olduğu yardımseverliktir. Hatta Drogheda kentinin amblemi de bu nedenle ay yıldızdan oluşmaktadır. 

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Vize  Prosüdürleri

İrlanda’da eğitim için iki çeşit vize vardır; C Eğitim Vizesi: İrlanda’da 90 günden kısa eğitim almayı planlayan öğrenciler içindir.  D Eğitim Vizesi: İrlanda’da 90 günden uzun süre eğitim almayı planlayan öğrencilere verilir. İrlanda’da minimum 25 hafta dil eğitimi alanlara 8 aylık vize verilmektedir ve eğitimden sonra 2 ay daha ülkede kalma hakkı tanınmakta ve aynı zamanda çalışma izni de verilmektedir. Uzun süreli vizeye başvururken Türkiye’den 3 aylık kısa dönem vizesine başvurulur ve öğrenci İrlanda’ya gittiğinde oturma izni kartını (IRE) alır.

İrlanda'da Dil Eğitimi Alınırken En Çok Tercih Edilen Şehirler

İrlanda’da en çok tercih edilen sehir kuşkusuz başkent olan Dublin’dir. Dublin’in yanı sıra öğrenciler Cork, Galway ve Belfast gibi şehirlerini de tercih etmektedirler.

İrlanda Dİl Okulları

İrlanda'daki Dil Okulları

Atlas Language School: Atlas Language School Dil Okulu 2003 yılında kurulmuştur. Atlas Language School'un bugünkü konumuna gelişindeki en büyük avantajlarından biri, küçük ama ilkeli ilerlemesidir. Mükemmel öğretmen ve çalışanlarıyla Atlas Language School gelen öğrencilere harika bir atmosferde hem eğitim vermekte hem de sosyalleşmeleri için büyük çaba harcamaktadır. Samimi ve dinamik bir ortamda profesyonel dil eğitimi sağlıyor.. Seçkin öğretmenlere ve tesislere, eğlenceli sosyal aktivitelere, ve mükemmel bir merkezi konuma sahip olmasıyla Dublin’deki en iyi İngilizce dil okullarından birisidir..

EC Dublin Dil Okulu: Ec Dublin dil okulu, İrlanda'nın eğlenceli, karakterli ve kültür dolu küçük başkenti Dublin'in merkezinde yer almaktadır. Dublin rahat atmosferi, eğlenceli ve arkadaş canlısı insanlarıyla tanınan bir şehirdir. Eğer genç nüfusa sahip, canlı, ve insanlarla kolay iletişim kurabileceğiniz bir şehirde eğitim almak istiyorsanız Dublin sizin için doğru tercih olacaktır. EC Dublin, öğrenmenize yardımcı olacak en son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır. Lokasyon olarak şehrin en popüler cazibe merkezlerine ve toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesindedir. Ec English'de dünyanın her yerinden öğrencilerle tanışacak ve yeni kültürler öğreneceksiniz.

Emerald Cultural Institute: 1986 yılında Dublin’de kurulmuş olan Emerald Cultural Institute, dil okulu olarak uzman kadrosu dünya çapında üne sahiptir. Okul olarak hedefi öğrencilerine kaliteli bir eğitim ve kültürel bir tecrübe yaşatmaktır. Genel ve profesyonel İngilizce kurslarını yıllardır uzman kadrosu ile başarı ile 50 tan fazla ülkeden gelen öğrencilerine sunar. İngilizce dil programının yanı sıra TOEFL, IELTS ve ana dili İngilizce olmayan öğretmenler için de İngilizce Öğretmenliği programları bulunmaktadır. İrlanda her yaşta öğrenciler için, cazip, güvenli ve sıcak bir ortamda dil eğitimi alabileceği bir seçenek olup, kurs ve yaşam maliyetleri açısından bir çok ülkeye nazaran daha uygun bir dil eğitim imkanı sunmaktadır.

Kaplan International English: Dublin Kaplan dil okulu tam ekipmanlı, geniş ve modern sınıflara sahiptir ve tarihi bir binanın içerisinde konumlandırılmıştır. Şehrin merkezinde yer alan bu  okul sayesinde barlara, kafelere ve alışveriş merkezlerine ulaşım oldukça kolaydır. Guinness birasının, İrlanda dansının ve mükemmel yeşil alanların sahibi olan İrlanda, İngilizce öğrenmek için ideal bir kenttir. Yoğun aktivite programı öğrencilerin İrlanda'yı keşfetmeleri adına oldukça önemlidir.

Eurocentres: Eurocentres - European Language and Educational Centres –  okulu  Dublin’in tam merkezinde yer almaktadır. Okulda 18 adet sınıf, rehberli bireysel çalışma için bir Öğrenme Merkezi, bir dinleme alanı, konforlu öğrenci kantini ve bir bilgisayar odası mevcuttur. Tüm binada ücretsiz WiFi bulunur.

Frances King: Frances King'in Londra'nın merkezinde, yıl boyunca Kensington ve Belgravia'da ve yazın da Marylebone'da okulları bulunmaktadır. Tüm okulları merkezi bölgelerde olup, metro istasyonlarına ve gezilecek turistik yerlere yakındır.  "Dublin'in merkezinde yer alan okul, Merrion Square'ın sağında yer almaktadır. Trinity College'dan sadece 5 dakika yürüme mesafesindedir. Grafton Street de bulunan ana alışveriş lokasyonlarına, kafe ve barlara yürüme mesafesindedir. 
Okulun bir diğer şubesi de Dalkey Teenager Centre' dır. Yazları gençler için aile yanı konaklama imkanı sunar ve okuldan konaklanan evlere ulaşım yürüyerek 35 dakikadan fazla değildir.

Oxford House College:  OHC English – Dublin  OHC English 1974 yılından beri İngilizce eğitim vermektedir ve her geçen gün büyüyüp gelişmeye devam etmektedir. OHC English bugün İngiltere'nin en popüler akredite dil okullarından birisidir. Her yıl 7000'den fazla yabancı öğrenci OHC English'i tercih etmektedir. OHC English, İngilizce dil becerilerini öğrenmek ve geliştirmek için Dublin'i seçen öğrencilerin genel ve özel ihtiyaçlarını karşılamak için dikkatle tasarlanmış kursları geniş bir yelpazede sunmaktadır. Okulun öğretmen kadrosu üniversite mezunu ve TEFL sertifikalı kişilerden oluşmaktadır. 

Fatma Gül ARTIK

Fatma Gül ARTIK

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 555 010 30 48@: fatos@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler