AMERİKA'DA LİSE EĞİTİMİ

Danışman Yorumları

Amerika'da Lise Eğitimi 
Günümüzden 30 sene kadar önce genellikle yüksek lisans seviyesinde başlanan yurtdışında eğitim alma yaşı, günümüz şartlarında ailelerin maddi şartlarının daha iyi olması ve bilinçli ailelerin çocuklarının eğitimleri üzerine daha fazla önem göstermesi ile beraber yurtdışı lise eğitimine katılan öğrenci sayısında ciddi seviyede artış gözleniyor.
Türkiye’de özel okul ücretlerinin artması neredeyse Amerika’daki lise eğitimine harcanan rakama eşit hale gelmesi, TL’nin değerli olması gibi nedenlerle veliler için çocuklarının Amerika’da lise eğitimi alması artık daha ulaşılabilir oldu. ABD’de tüm eğitim giderlerinin dahil olduğu lise eğitimi, 15 bin dolardan başlıyor.

Amerika’da lise okumak isteyen öğrenciler için program ilk etapta 2’ye ayrılıyor:
-Amerika’da Lise : Lise eğitiminin tamamını ya da geri kalan kısmını ya da belli bir dönemini ya da sınıfını Amerika’da seçmiş olduğunuz bir lisede okul ücretini ödeyerek devam edebilirsiniz.

-Amerika’da Lise Değişim Programı: Bu program daha düşük bütçeli öğrenciler için ideal. Daha düşük ücretlerle lise eğitim yılınızın 1 dönem, 1 yıl veya daha fazla yılını Amerika’da lise değişim öğrencisi olarak devam ettirebilirsiniz. MEB denkliği sayesinde Türkiye’de de sene kaybı yaşamadan kaldığınız yerden okulunuza devam edebilirsiniz.

Lise değişim programı sınav tarihlerine ve değişim programlarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız > > > lisedegisim.com

Amerika’daki Lise Eğitimi

Amerika'daki liseler dünyadaki tüm lise eğitimleri içersinde sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında en iyi müfredatı sunmaktadır. Amerika’da lise eğitimi eğitim, spor, sanat ve sosyal açıdan en ideal bireyi hazırlamayı hedef edinmiştir.
Amerika’da Lise eğitimi Amerika’daki 2 senelik kolejler ve üniversiteler eğitimi öncesindeki 4 yıllık orta öğretim eğitimi için kullanılır. Amerikan vatandaşı olmayan öğrenciler için lise eğitimleri süre açısından bir sömestr veya 1 eğitim yılı arasında değişir. Lise programlarına katılan öğrenciler genellikle masraflarını kendileri karşılarlar ve burs olanağı çok azdır. Ancak bazı kuruluşlar çok az seviyede burslu lise değişim programları sunmaktadırlar.

Amerika`da lise eğitimi şu an Türkiye`de olduğu gibi 4 yıl sürmekte ve 12. sınıfta tamamlanmaktadir. Hemen her eyalette çok sayıda özel ve yatılı okullar ile devlet liseleri gibi yüksek eğitim standartlarına sahip kurumlar bulunmaktadır. Bu liselerden mezun olan öğrenciler dünyanın hemen hemen her ülkesinde üniversite okuyabilmeye sahip oluyorlar.

Amerika`da lise eğitimi alırken Türkiye`de olduğu gibi üniversitede istenilen bölüm veya bölümlere göre (mühendislik, iktisadi idari bilimler, sosyal, fen, edebiyat gibi) alan tercihi yapabilmektedir. Amerika`da lise eğitimi ögrencilerin hem akademik hem de mesleki alanda eğitimlerini rahatça devam etmeleri amacıyla tasarlanmıştır. Eğitimlerine lise sonrasında yine Amerika’da devam etmeyi düşünen öğrenciler, lise derslerini üniversitede okumak istedikleri bölümlere ve bu bölümlerin üniversite yönetimlerince belirlenmiş kabul şartlarına uygun olarak seçebilirler.
Örneğin, üniversite seviyesinde mühendislik okumak isteyen bir öğrencinin lisedeyken fizik, kimya ve matematik derslerini almış olması gerekir. Liselerde bulunan üniversite koordinatörleri öğrencilere ders seçimi ve kariyer danışmanlığı gibi alanlarda rehberlik servisi verebilir.

Amerika`da Lise Okumanın Avantajları:

1-İngilizce seviyenizi en üst seviyeye taşıyabilme imkanini elde edersiniz.
2-Üniversite eğitiminize ister Amerika`da ister farklı bir ülkede devam edebilirsiniz.
3-Uluslararası bir ortamda lise eğitimi alarak dünyanın her yerinden arkadaşlarınız olur
4- Eğitim ücretleri Türkiye`de ki özel okullar ile neredeyse aynıdır.

Amerika`da lise eğitimine 8. sınıftan itibaren istedeğiniz yıl veya dönemde başlayabilirsiniz. Amerika’da lise eğitimini 1 sömestr veya 1 akademik sene okuyup tekrar Türkiye`ye dönebilir ve sene kaybetmeden Türkiye’deki eğitiminize devam edebilir veya Amerika`da 12. sınıfı tamamlayıp, mezun olup lise diplomanızı alabilirsiniz.

Amerika`daki liselerin tamamı MEB (Milli Eğitim Bakanliği) tarafından tanınmakta ve böylece almış olduğunuz diploma ile Türkiye`de denklik alabilirsiniz.

Amerika’da Lise Okumanın Faydaları:

Amerika’da lise eğitimi özellikle yabancı öğrencilerin en üst kalite Amerikan Üniversiteleri’ne girmeye hak kazanabilmeleri için çok faydalı bir ilk adımdır.

Amerika’da herhangi bir üniversiteye girebilmek için lise eğitiminizi Amerika’da almış olmanız şart olmamakla birlikte gerek İngilizce dil becerinizi, gerekse üst düzey üniversitelerin şart koştuğu genel eğitim altyapınızı Amerikan eğitim sistemine uygun şekilde hazırlamak için lise eğitiminize ne kadar erken başlarsanız o kadar faydalı olacaktır.

Amerika’da Üniversite okuma hedefinize liseden başlamanın başka bir faydası da üniversite seçimi ve başvuru süreci sırasında okumayı planladığınız okulları fiilen ziyaret etme ve hatta üniversite kayıt görevlileri ile birebir görüşme imkanı bulma fırsatıdır. Okulları internet üzerinden incelemek yerine, direk ziyaret ederek yerinde görmek, kampüslerini ziyaret etmek, size çok daha iyi seçim yapma fırsatı vereceği gibi, okul yetkililerinin de sizi çok daha sağlıklı tanımasına olanak sağlayacaktır.


Program ve Lise Tipleri
Program Detayları
Programa Katılım Şartları
Program Süreçleri 
Lise değişim programı sınav tarihlerine ve değişim programlarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız > > > lisedegisim.com

Amerika Hakkında:
Amerika Birleşik Devletleri, Atlantik Okyanusu’ndan Pasifik Okyanusu’na, Kanada’dan Meksika’ya uzanan geniş bir coğrafi alanda farklı kültürler, etnik gruplar ve dillere sahip bir ülkedir. Kuzey Amerika kıtasının büyük bir kısmına sahip olan Amerika’nın, 48’i kıta sınırları içinde, 2’si de dışında olmak üzere 50 eyaleti bulunmaktadır.
Amerika Birleşik Devletleri (kısaca ABD) (İngilizce: United States of America (USA), ayrıca Birleşik Devletler olarak da bilinir), elli tane eyalet ve bir tane federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 tane eyaleti olan Kıta ABD'si ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika'nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu'nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir. Kuzeyinde Kanada, güneyinde ise Meksika ile sınırı bulunur. Alaska eyaleti, kıtanın kuzeybatısında bulunarak doğusunda Kanada ve batısında Bering Boğazı'nın öbür tarafında bulunan Rusya'nın arasında bulunmaktadır. Resmî kuruluş tarihi 4 Temmuz 1776'dır. Doğuda Atlas Okyanusu'ndan, batıda Büyük Okyanus'a kadar 4.500 km genişliğindedir. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas bu bakımdan ikinci sırada gelmektedir.

Zengin tabii güzellikler ülkenin her tarafına yayılmıştır. Rocky Dağları, Pasifik Okyanusu kıyıları, Yellowstone ve Grand Canyon milli parkları Amerika’nın doğal zenginliklerini cömertçe göz önüne sermektedir. Orta Amerika ise göller, dağlar ve nehirlerle süslenmiş, göz alabildiğine uzanan hububat tarlaları ile Amerika’nın kalbidir.

Amerika’nın kültür merkezleri ise New York City, Chicago, Washington gibi büyük şehirlerdir. Milyonları bulan nüfuslarıyla bu şehirler tiyatro, opera ve sinema endüstrisinin kalbini oluşturmaktadır. Amerika’da lise okumak için bu maceraya katılan her öğrenci, ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her bölgede benzersiz bir eğitim deneyimi ve zengin bir kültürü yaşamak üzere yola çıkar.

Amerika’da Devlet Liseleri 
Amerika’da Devlet Liseleri Programı, kısıtlı vizeler yüzünden DEVLET LİSELERİ KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMINDA yer alamayan öğrencilere, Amerika'da lise eğitimi alma fırsatınını sunabilmek için oluşturulmuş ve yüksek ücretler ödemeyi gerektirmeyen bir programdır. Amerikan hükümetinin onay verdiği resmi kurumların sponsorluğunda 1 yıl süre ile Los Angeles, Boston, Chicago ve Seattle gibi büyük şehirlerde eğitim alma şansı sunan Devlet Liseleri Programları ile istediğiniz akademik ilgi alanı, spor ya da boş zaman aktivitelerine göre eğitim alabilir ve eğitiminiz boyunca size destek olabilecek bir aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Devlet Liseleri (Public Schools): Özel okullardan tek farkı, kural gereği devlet liselerinde sadece 1 yıl okuma şansınızın bulunmasıdır. Onun dışında oldukça iyi okullardır. Fiyat olarak eğitim + konaklama masraflari 15.000 ile 25.000$ arasında değişmektedir. Konaklama ise Amerika`lı ailelerin yanında yapılmaktadır.
Örnegin 9. sınıf için devlet lisesine giderseniz, 9. sınıf tamamladıktan sonra özel ya da yatılı okullara geçebilirsiniz. 12. sınıfta eğitim alırsanız diplomanızı alıp, yüksek öğreniminize devam edebilirsiniz.

Amerika`da lise başvurularında öğrencilerden SLEP test skoru ya da TOEFL Junior test skoru istenmektedir. SLEP test ve TOEFL Junior testleri Amerikan sınavı olup, sahip olduğunuz İngilizce seviyesini ölçmektedir. SLEP testten istenilen skor ortalama olarak 45`tir. Orta ve üzerinde İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler rahatlıkla 45 ve üzeri alabilmektedirler. Testler Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerinde yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular:
Devlet liselerinde eğitim süresi ne kadardır ?
Devlet (Public High School) Lisesi programı bir yıl ile sınırlıdır.
Amerika’da eğitim aldığınız okulda mezun olabilir misiniz?
Amerika’da devlet liselerinde eğitim alan her Türk öğrenci, diğer uluslararası öğrencilerle aynı akademik haklara sahip olmaktadırlar. Ancak Devlet Lisesi eğitim süresinin, sadece 1 akademik yıl ile sınırlı olmasından dolayı sadece “son sınıf öğrencileri” eğitim aldıkları devlet liselerinden mezun olma şansına sahip olurlar.
Amerika’da devlet liseleri programında konaklama nasıl yapılmaktadır?
Konaklamalar okulunuzun bulunduğu bölgedeki, bir aile yanında olmaktadır. Amerika’daki yanında konaklayacağınız aile ile ön görüşmeler yapılır ve program boyunca konaklamanız ve yeme-içmeniz sağlanmaktadır.
Amerika’da devlet (Public) liseleri programına genel bakış:
Amerika devlet liseleri programı öğrencilere coğrafik bölge, akademik pozisyon ve boş zaman aktivitelerine göre okul seçme özgürlüğü tanımaktadır. Devlet liseleri, öğrencilerin Amerika'daki eğitimleri boyunca eğlenceli ve verimli bir yıl geçirebilecekleri bölgelerde bulunmaktadır. Devlet Liseleri Programı gönüllü aile bulmaktaki zorluklar ve Amerika için geçerli olan J-1 vizesindeki kısıtlamalar nedeniyle oluşturulmuş bir akademik programdır. Bu programda öğrencilerin vize türü F-1 olmaktadır ve öğrencilerin gitmek istedikleri okul bölgesini seçerek ülkenin hangi kısmında yaşayacaklarına karar vermelerini sağlamaktadır. Program, ayrıca kısıtlı vizeler yüzünden J-1 programında yer alamayan öğrencilere de Amerika'da okuma fırsatını sunmaktadır. Amerika Devlet Liseleri Programı yüksek ücretler ödemeyi gerektirmeyen, seçim alternatiflerinin çok olduğu, öğrencilere esneklik ve özgürlük sağlayan bir programdır.

Lise Değişim programı ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. 
Program ve Lise Tipleri
Program Detayları
Programa Katılım Şartları
Program Süreçleri 
Lise değişim programı sınav tarihlerine ve değişim programlarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız > > > lisedegisim.com

Amerika’da devlet liseleri:
Öğrenciler, uluslararası öğrencileri kabul etmek için yalnızca okul ücreti gerektiren devlet liselerine katılmaktadır. Bu okul ücretleri ile Türk öğrenciler de Amerika’lı diğer öğrenciler gibi okula kayıt edilmekte ve diğer öğrencilerle aynı akademik haklara sahip olmaktadır. Program öğrencilerin yalnızca 1 yıl gibi kısa sürede lise diploması alabilmesini sağlayan bir akademik yıl ile sınırlandırılmıştır.

Host Aileler, Konaklamalar:
Öğrenciler okullarının bulunduğu bölgedeki ailelerin yanında konaklamaktadırlar. Büyük şehir yerleşim bölgelerinde konaklayan öğrenciler okula bir araçla gitmek durumundadır. Öğrencilerin konaklaması için ayarlanan ailelere belli bir ücret ödenmektedir ve öğrenciler için ailelerle ön görüşmeyi, yerleştirmeyi ve program boyunca denetlemeler Amerikada mutlaka yapılmaktadır. Konaklama için ayarlanan aileler yabancı bir öğrenciyi misafir etmek ve onlara Amerikan kültürü deneyimleri sırasında yardım etmekten son derece hoşnut olan insanlardır.

Amerika’da devlet lisesi programı ile öğrenciler, ABD’nin birçok şehrinde yer alan devlet liselerini tercih edebilirler. Amerika’da devlet lisesi programı, ilgi çeken yeni bölgeler ve yeni okulların eklenmesiyle sürekli gelişmektedir.

Amerika’da devlet lisesi programına kimler katılabilir?
14 ile 18 yaşları arasındaki öğrenciler Amerika’da devlet lisesi programına katılabilmektedir. Öğrencilerin so 3 senelik not ortalaması 100 üzerinden en az 60 olmalı ve Amerika’da devlet lisesi programına katılmadan önce İngilizce SLEP testi yapılmalıdır. Amerika’da devlet lisesi programına katılım için bu testten alacağınız not 45 olmalıdır.

Amerika’da devlet lisesi programı başvuru koşulları:
Amerika’da devlet lisesi programının son başvuru tarihi güz dönemi için genellikle 30 Nisan ve bahar dönemi için 1 Aralık'tır. Ama bazı okullar bu tarihlerden önce kontenjanlarını bitirip kayıt almayabilmektedir. Bu nedenle öğrenciler tercih ettikleri ilk okula yerleşebilmek için başvurularını mümkün olduğunca erken tarihlerde yapmalıdırlar.
Öğrenciler okumak istedikleri okula başvurmaktadırlar. Okul öğrencinin okula kabul edilmesine bağlı olarak F-1 vizesi için bir I-20 belgesi göndermektedir. Okullara olan başvurular değerlendirilmekte ve eğer öğrencinin başvurduğu okul dolu ise ona başka bir okul önerilmektedir.

Amerika’da devlet lisesi programı ücretler:
Öğrencilerin Amerika devlet liselerine ödediği para lise yıllık ücretini, konaklama ücretini, yeme-içme ücretini, sigortayı ve program boyunca görevliler tarafından denetlenmeyi kapsamaktadır. Öğrencilere hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği servisi; hafta sonu ve tatillerde ise 3 öğün yemek verilmektedir. Öğrenciler öğle yemeğini evden götürebilmektedir, ya da öğle yemeklerini dışarıda kendileri satın almaktadırlar. Eğer toplu taşıma aracı mevcut değilse öğrencileri okula götürüp getiren bir taşıt ayarlanmaktadır. Öğrenciler Amerika'ya gittiklerinde, yanlarında konaklayacakları aile tarafından ya da sponsor firma görevlisi tarafından karşılanmaktadır.

Lise Değişim programı ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. 
Program ve Lise Tipleri
Program Detayları
Programa Katılım Şartları
Program Süreçleri 
Lise değişim programı sınav tarihlerine ve değişim programlarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız > > > lisedegisim.com

Amerika’da Özel Liseler (Private High School)
Aileler çocuklarının Amerika'nın en iyi liselerinde eğitim almasını ve bu eğitim sonrasında Amerika’nın dünyaca ünlü üniversitelerinde eğitim görmesini isteyen, maddi durumu iyi aileler için ideal bir programdır.

Amerika’da Özel Okullar (Private - Day Schools): Amerika’daki özel liseler yüksek standartta, küçük sınıflarda öğrenci odakli olarak tasarlanmış eğitim programları sunmaktadırlar ve mezuniyet sonrasi en iyi üniversitelerde okuma olanapı sağlamaktadırlar. Amerika’daki özel liselere istediğiniz sınıfta başlayabilir, dilerseniz bir sömestr, dilerseniz 1 sene, isterseniz de tüm lise döneminizini tamamını okuyarak oradaki okuldan mezun olabilirsiniz. Amerika’daki özel liselerin tamamının tanınırlığı ve denkliği bulunmaktadır. Başvurular erken tarihlerde başlayıp kontenjanlarına göre erken tarihlerde kapanabilmektedir. Konaklamalar ise yine Amerika devlet liselerinde olduğu gibi Amerika`li aileler yanında yapılmaktadır. Amerika`nın tüm eyaletlerinde okullarımız bulunmaktadir. Eğitim + konaklama giderleri senelik 20.000 USD ile 60.000 USD arasında değişmektedir. Bu fark, okullara, şehirlere göre değişmektedir. Ayrıca bazı çok iyi kalitedeki okullarda okumak için hakikaten öğrencilerin hem akademik anlamda hem spor faaliyetleri anlamında, hem sosyal yönleriyle hem de bilişsel olarak çok iyi durumda olması gerekmektedir.

Amerika’daki Yatılı Liseler (Boarding Schools): Amerika’daki yatılı liseler yine özel okullardır fakat konaklama çeşiti olarak okulun yurt binasıdır. Konaklamanın yurtlarda yapılması, büyük kampüslerde eğitim alınması ve şehir merkezlerinin biraz dışarsında yer alması yine diğer farklılıklar olarak sıralanabilir. Amerika’daki yatılı liselerde de yine aynı şekilde özel okullarda olduğu gibi istediğiniz süre ve sene de okuyabilirsiniz.

Amerika’daki yatılı liseler programı genel bakış:
Amerika’nın batı yakasının California eyaletinden doğu yakasına New York eyaletine kadar okul bulunabilen bir programdır. Sadece iyi kalitedeki akademik ve sosyal olanakları daha fazla olan okullar bulunmaktadır. Seçeceğiniz okullar çok iyi bir eğitim vermenin yanında, aynı zamanda öğrencilerine ders çalışmaları ve eğlenceli aktivitelerde bulunmaları için bunun yanında sosyal yanlarını da geliştirmeleri için, mümkün olan en iyi ortam ve atmosferi yaratmaktadırlar. Amerika’daki yatılı liseler programı dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilere Amerika’da bir özel okulda kalma ve öğrenim görme fırsatı sunmaktadır. Seçeceğiniz okullar mükemmel bir akademik kadroya sahiptir ve öğrencilerine liseden mezun olduktan sonra iyi bir 'college' veya üniversiteye girebilme şansı sunan kaliteli okullardır. Bu program, Amerika’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için son derece idealdir.
Amerika’daki yatılı liseler öğrencilere okul yılı süresince konaklayabilecekleri 180'den fazla özel yatılı okula yerleşme olanağı sunulmaktadır. Kampüs olanakları ve sosyal tesisler okuldan okula farklılık göstermektedir. Okulların tümünde kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı yurtlarda konaklamaktadır ve bu yurtlarda yetişkin gözetmenler öğrencilerle birlikte kalmaktadır. Öğrenciler bu eğitimcilere yurt gözetmeni olarak bakmakta ve bir ihtiyaçları yada sorunları olduğunda onlardan yardım istemektedirler. Özel liselerin tümü uluslararası öğrencilerin çevreye ayak uydurmasına yardımcı olan zengin bir müfredat dışı aktivite programı sunmaktadır. Okulun bulunduğu coğrafik konum ve mevsime göre değişiklik gösteren çok çeşitli spor aktiviteleri mevcuttur. Okulların ayrıca sosyal kulüpler, müzik, tiyatro, gazete ve pek çok diğer müfredat dışı aktiviteleri vardır. Çoğu okul yalnızca uluslararası öğrencilerin problemleriyle ilgilenen bir personele sahiptir.

Lise Değişim programı ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. 
Program ve Lise Tipleri
Program Detayları
Programa Katılım Şartları
Program Süreçleri 
Lise değişim programı sınav tarihlerine ve değişim programlarıyla ilgili tüm bilgilere ulaşmak için tıklayınız > > > lisedegisim.com

Amerika’daki yatılı liseler programına kimler katılabilir?
Amerika’daki yatılı liseler 14 ile 19 yaşları arasındaki öğrenciler içindir; fakat bazı okullar daha küçük öğrencileri de kabul etmektedir. Giriş şartları okuldan okula farklılık göstermektedir; fakat kural olarak öğrencilerin ortalamanın biraz üzerinde seviyede olması gerekmektedir. Bazı okullar daha da yüksek not ortalaması isteyebilmektedir. Öğrencilerin İngilizce seviyeleri okula kayıt olmadan önce SLEP veya TOEFL testi ile belgelenmektedir. Ekstra dil desteği ihtiyacında olan öğrenciler için ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) sınıfları mevcuttur.

Amerika’daki yatılı liselere başvuru koşulları:
Amerika’daki yatılı liselerde öğrenciler okul yöneticilerinden biriyle mülakata tabi tutulabilirler. Son başvuru tarihleri okuldan okula farklılık gösterebilmektedir; fakat çoğu okul gelecek güz döneminde ağustos veya eylülde eğitime başlayacak öğrenciler için kayıtları şubat ayında almaktadır.

Akademik başarıyı teşvik etme ile bu program öğrencilere güçlü bir akademik temel sağlar ve en iyi üniversitelere kayıt olmak isteyenler için başarılı akademik geçmiş ve sınav puanları çok önemli olduğundan lisenin son yıllarında onları üstün başarıya hazırlar. 9. ve 10. sınıf lise programı Uluslararası Bakalorya IB Diploma Programı için ideal temel olarak hizmet verir.

Kapsamlı bir müfredat Amerika’da ve Kanada'da lise, sınıfta olan bitenden daha fazlasıdır; çok yönlü bireylerin gelişiminde ön ayak olan tam zamanlı bir deneyimdir. Öğrenciler saygı duyulan ve dünyada herkesçe bilinen Uluslararası GCSE müfredatının takipçisidir. Bu müfredat, İngilizce, matematik, fen bilimleri ve diğer temel akademik derslere özel bir önem atfeder. Spor ve okul sonrası aktiviteler önemlidir ve dersten sonra öğrencilere atletizm sahalarında, tiyatroda veya ilgilerini çeken başka bir yerde rastlayabilirsiniz. Amerika’daki liseler öğrencilerimizi gerek genel ders donanımı, gerek ingilizce dil becerisi, gerek SAT sınavı gibi üniversite giriş baraj sınavları gerekse AP dersleri gibi üniversite seviyesinde üstün başarı derslere hazırlayarak Amerikan Üniversite eğitim sistemine en sağlıklı altyapıyı sağlamış olurlar.

MacDuffie High School, Amerika’nın en iyi ve en köklü özel liseleri arasında yer almaktadır. Boston`a 1 saat mesafede, Amerika`nın en iyi liselerinden birinde okuyabilirsiniz. 120 yıldır öğrencilerine yüksek etik standartlar, farklılıklara saygı ve özel ve iş yaşamlarında aktif liderlik gibi değerleri aşılayan MacDuffie Amerika’nın en yüksek standartlı eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Üstelik 6.sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim alabilirsiniz. En fazla 12 kişilik sınıflarda, ileri eğitim teknolojileri kullanılarak tasarlanan eğitim metodu ile öğrenciler çok kaliteli bir eğitim görebilmektedirler. MacDuffie High School, Batı Massachusetts'in kalbinde, New York ile Boston şehirlerinin arasında, 200 hektarlık yemyeşil bir arazi üzerinde yer almaktadır. Sadece ilgili eyaletin değil, tüm Amerika’nın en seçkin kolej ve üniversitelerinin yakınındaki bu özel konum, MacDuffie öğrencilerinin doğal bir şekilde hem akademik, hem kültürel hem de sosyal açıdan çok aktif uluslararası bir çevrenin parçası olmalarına imkan sağlamaktadır.
Okulda eğitim saatleri dışında hemen her alanda spor imkanı sunulmaktadır. Ayrıca gençlere liderlik alanında hem outdoor çalışmalar hem de seminer ve eğitimler sunulmaktadır.
MacDuffie School; ABD`nin eğitim eyaleti Massachusets`te Granby şehrinde yer almaktadır. Granby; Boston şehrine oldukça yakın bir mesafede yer alan kültür ve ekonomik düzeyi en yüksek şehirlerden biridir. Boston 90 dk, New York`a ise sadece 2.5 saat mesafededir.

MacDuffie`de 6. sınıftan 12. sınıfa kadar sınıflar yer almaktadır. 6 ve 8. sınıf Middle School (İlköğretim), 9 - 12 arası ise Upper School (Lise) olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca İngilizce düzeyi düşük olan adaylar için ESL (İngilizce Hazırlık) seçenekleri yer almaktadır. Diğer dersler ise; İngilizce Tarih Matematik Fen Bilimleri Dünya Dilleri Sanat

Mezuniyet için öğrencilerin İngilizce, Matematik (Cebir 1 ve 2 ile Geometri), Dünya Dilleri, Tarih (ABD tarihi dahil) ve Labratuvar Bilimleri ve Sanat derslerini başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sanat Dalları arasında Çizim, Boyama, Heykel, Grafik Tasarım, Mimarlık ve İç Mimarlık, Dans, Tiyatro, Müzik yer almaktadır. MacDuffie`de ayrıca öğrenci kulüpleri ve organizasyonları da son derece yoğundur. Satranç, münazara, Kiwanis Key, Matematik, Öğrenci Kültür Birliği (SCA), Masa Tenisi Kulübü bunlar arasındadır. Öğrencilerin yapabileceği spor dalları arasında ise Badminton, Baseball, Basketbol, Cross Country, Dövüş Sanatları, Kayak ve Snowboard, Futbol, Voleybol, Tenis yer almaktadır. MacDuffie mezunları Amerika`nın en iyi üniversitelerinde okumaktadır; Harvard, UC Berkeley, Hamilton, Emory, Brown, Cornell, Northwestern, Stanford, UMass, Tufts, John Hopkins bunlardan sadece bazılarıdır! Sene içerisinde 2 farklı dönemde eğitime başlamak mümkündür. Bunlar Eylül ve Ocak aylarıdır Öğrencilerimiz MacDuffie`de yurt konaklamada kalmaktadırlar. Yurtlar tek, çift ve üç kişilik odalardadır.

Neden MacDuffie High School? • 1890 yılında kurulan MacDuffie, mevcut 230 öğrencisi ile butik bir kolej hazırlık okuludur. • MacDuffie, sağlam bir akademik müfredat, kapsamlı güzel sanatlar ve sahne sanatları ile rekabetçi spor programları sunmaktadır. • MacDuffie Amerika genelinde 6 farklı eyaletten, dünya çapında ise 17 farklı ülkeden öğrenciyi mükemmel bir akademik ambians içerisinde buluşturmaktadır. • MacDuffie, her yaştaki ve seviyedeki öğrencilerine İngilizce dil programı desteği sunmaktadır. • MacDuffie bünyesinde sunulan tüm branşlarda AP(Advanced Placement) ve Onur derecesi mevcuttur. • MacDuffie çalışanlarının %71'i yüksek lisans derecesine sahip olmakla beraber, işlerinde sahip oldukları ortalama uzmanlık süresi 8 yıldır. • MacDuffie’de sınıflar ortalama 11 kişiliktir ve öğrenci/ öğretmen oranı 6:1’dir. • MacDuffie öğrencilerinin SAT I ve II sınav puanları her zaman ulusal ortalamanın çok üzerindedir. • MacDuffie mezunlarının %100’ü istedikleri ve sıralamalarda olan 4 yıllık kolej ve üniversitelere kabul edilmektedirler.
Öğrencilerimizin Yerleştikleri Seçkin Okullar Boston College Bowdoin College Brown University Carleton College Carnegie Mellon University Colby College Cornell University Emory University George Washington University Harvard University Johns Hopkins University Mount Holyoke College New York University Northwestern University Rensselaer Polytechnic Institute Rhode Island School of Design Rice University Smith College University of Illinois, Urbana-Champaign University of Massachusetts University of Southern California University of Wisconsin, Madison Washington University, St. Louis Williams College

MacDuffie High School, öğrencilerinin yüksek akademik standartlara ulaşmaları için onları devamlı motive ederken, bir yandan da öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılıp desteklenmesine, sahip oldukları fikirleri ve projeleri en iyi biçimde uygulamaları için imkan yaratılmasına ve tüm bunların içten ve ailevi bir yaklaşım ile sunulması adına hergün daha çok çalışmakta ve bu sayede genç beyinler için, gelecekte topluma yön verebilecek başarılı liderler yaratılmasına olanak sağlayan bir ortam hazırlamaktadır. MacDuffie’de bizler sanatçıyız, bizler bilim insanıyız, bizler girişimciyiz, bizler müzisyeniz, bizler sporcuyuz, bizler oyuncuyuz, bizler mühendisiz, bizler dansçıyız, bizler toplum gönüllüsüyüz, ama bizler mutlaka lideriz ve çok yakınlardan ya da dünyanın diğer bir ucundan gelmiş olsak da, bizler MacDuffie’liyiz; aramıza sizleri de bekleriz!

AMERIKA’DA LISE EGITIMINI SENELIK $20,000'a OKUMAYA NE DERSINIZ?

Eger siz de;

  • Lise Egitimimi Amerika’da burs alarak okumak istiyorum,
  • Lise Egitimimi Amerika’da burslu tamamlamak istiyorum,
  • Amerika ‘da universite egitimi almak istiyorum, kolay kabul sartlari icin lise son sinifini Amerika’da burslu bitirmek istiyorum,

DIYORSANIZ,

MACDUFFIE SCHOOL !!!

  • MUKEMMEL LOKASYON (Boston’a 90 dk, NYC’a 150 dk)!!!
  • EN SON TEKNOLOJI URUNU INTERNETE BAGLI SMART BOARD’LAR ve EN IYI KALITE URUNLERLE DONATILMIS FERAH SINIFLAR!!!
  • TAMAMEN YEPYENI, COK GENIS ve EN SON GUVENLIK ONLEMLERI ILE KORUNAN YURTLAR!!!
  • MUKEMMEL SPOR SALONU!!!
  • TAM TESEKKULLU KONDISYON SALONU!!!
  • DEV KUTUPHANE!!!
  • BOSTON ve NEW YORK’A DUZENLI GEZILER!!!

 

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler