NEDEN YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMALISINIZ?

Yurtdışında eğitim seçeneklerinin her geçen gün daha fazla artmasıyla birlikte Türk öğrencilerin de yurtdışında eğitim almaya olan talepleri artış göstermiştir. Yurtdışında eğitim alma kararı insanların ömürleri boyunca bir yada en fazla iki kez aldığı kararlardandır. Bu kararlar üzerine aileler ve öğrenciler tarafından hem maddi olarak hem de manavi olarak yatırım yapılmaktadır ve çoğu kez alınan bu kararlardan dönme şansı bulunmamaktadır. Dolayısıyla yurtdışında eğitim almaya karar veren bir öğrencinin mutlaka uzman bir danışman eşliğinde tüm süreçlerini yürütmesi gerekir.

Yurtdışında eğitim alma kararı alındıktan sonraki ilk aşama hangi alanda, hangi seviyede ve hangi şehirde/ülkede eğitim alınacağına karar verilmesidir. Alınacak olan eğitime karar verirken mutlaka öğrencinin kariyer hedeflerine, yeteneklerine ve bütçesine en uygun alternatiflerin belirlenmesi ve buna göre tercihin yapılması gerekir. İnternet üzerinden yada kulaktan dolma bilgilerle yapılan tercihlerin genellikle hüsran ile sonuçlandığı aşikardır. Bunun yerine daha önce birçok farklı ülkede bulunmuş, birçok farklı okuldan eğitim almış olan uzman danışmanlar eşliğinde alternatiflerin belirlenmesi ve karar verme sürecinin yönetilmesi gerekir.  

Başvuru yapılacak olan okullar belirledikten sonra düzenli bir başvuru dosyasının hazırlanması ve zamanında başvuruların yapılması çok önemlidir. Pek çok kişi, okul başvuru prosedürlerini yanlış veya eksik araştırdıklarından dolayı süreci ya çok geç başlatmakta veya başarılı olamamaktadırlar. Bu yüzden yurtdışında bir eğitim programına başvuru süreci içinde konu hakkında uzman bir danışmanlık firmasından hizmet almak zaruri olmaktadır.

Okul kabulü alındıktan sonra vize başvurusunun yapılması ve vizenin alınması bir diğer önemli aşamadır. Her ülke konsolosluğunun vize başvurular��nda talep ettiği belgeler ve değerlendirme kriterleri birbirinden farklı olabilmektedir. Eksik yada yanlış belgeler ile vize başvurusu yapılması durumunda vize reddi alınmakta ve yapılan tüm planlar altüst olabilmektedir. Dolayısıyla mutlaka başvuru yapılacak olan ülke konsolosluğunu tanıyan bir vize danışmanı ile bu süreci yürütmek gereklidir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sizlerin tüm bu süreçler boyunca yanında olarak ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı sunmaktadır. Sizleri tüm Academix ofislerimize bekliyoruz.

ADIM ADIM ACADEMİX İLE YURTDIŞI EĞİTİM 

  1. Ücretsiz Danışmanlık
  2. Karar Verme aşaması
  3. Kayıt Aşaması
  4. Vize aşaması
  5. Nihai İşlemler
  6. Yolculuk aşaması
  7. Eğitim aşaması

Tüm bu hizmetlerimizi “ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK” esasına göre sunmaktayız.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK AŞAMASI

Kişisel bilgileriniz, eğitim geçmişiniz, yabancı dil seviyeniz, ihtiyaç, amaç ve kariyer hedefleriniz sorgulanır.

Eğitim almak istediğiniz ülkenin vize şartları ile sizin koşullarınız karşılaştırılır.

Farklı ülkeler, yaşam koşulları ve sosyal olanaklar bakımından kıyaslanır.

Eğitim almak istediğiniz süre için minimum ve maksimum bütçeniz farklı ülkeler için mukayeseli olarak hesaplanır.

Kayıt ve kabul işlemleri süreci başvuracağınız program türüne (dil eğitimi, lisans, master, sertifika), vize süreci ise gideceğiniz ülkeye göre değişmektedir. Bu süreçler ve sizin planlarınız göz önünde bulundurularak programa başlayabileceğiniz en uygun tarih belirlenir.

KARAR VERME AŞAMASI

Eğitim almak istediğiniz ülkeye karar verdiğinizde farklı okullar, programlar ve konaklama alternatifleri hakkında mukayeseli bilgiler sunulur.

Eğitim almak istediğiniz ülke ve okullarla ilgili broşür, video, cd, resim ve materyallerden faydalanmanız, web sayfalarına erişmeniz daha önce o ülke ve okullara gitmiş öğrencilerle tanışmanız yada yazışmanız sağlanır.

Yurtdışında eğitiminiz süresince oluşacak giderleriniz, konaklama ve yaşam maliyetlerinizi, seyahat masraflarınızı ve vize harcamalarınızı içerecek şekilde ayrıntılı ve farklı okul ve programlar için mukayeseli olarak hesaplanır.

Okulların liste fiyatları dışındaki mevcut indirim ve promosyonları ile ilgili en güncel bilgiler sunulur ve bu imkanlardan istifade etmeniz sağlanır.

KAYIT AŞAMASI

Karar verilen okul ve eğitim programı için kayıt şartları hakkında bilgi verilir ve kayıt formları doldurulur.

Depozit bedeli ödenir.

Vize başvurunuz için ilgili konsolosluğun talep ettiği standart ve özel belgeler hakkında bilgi ve listeler sunulur.

Uçak biletinizin ön rezervasyonları yapılır.

Eğitim almak istediğiniz okulla ilgili başvuru ve kayıt işlemleriniz gerçekleştirilir, kabul belgeniz ve faturanız getirtilir.

VİZE AŞAMASI

Vize için gerekli belgeler sizden teslim alınır ve bir kez daha kontrol edilir. Eksiklik varsa tamamlamanız istenir.

Vize formu danışmanınız tarafından profesyonelce ve eksiksiz olarak doldurulur.

Vize müracaatı, müracaat edilecek ülkenin prosedürlerine uygun olarak yapılır.

Şahsen başvurunuz gereken bir ülke ise yada mülakat talep edildiyse danışmanınız başvuru hakkında bilgi verir ve sizi mulakata hazırlarız.​​​​​​

NİHAİ İŞLEMLER

Vizeniz alındıktan hemen sonra konaklama rezervasyonunuz kesinleştirilir.Uçak biletiniz alınır.

Eğer istiyorsanız hava alanından kalacağınız yere taksi transferiniz ayarlanır.

Okulunuzun ücreti (fatura bedeli), depozit bedeli mahsup edilerek sizden tahsil edilir.

Pasaportunuz, uçak biletiniz, kurs, konaklama ve karşılama konfirmasyonlarınız, gideceğiniz ülke ile ilgili bilmeniz gerekenleri içeren çıkış rehberiniz ve gerekli olabilecek haritalar verilir. Gideceğiniz ülke ve okulları önceden ziyaret etmiş danışmanınız sizi yurtdışı eğitiminize hazırlar.

YOLCULUK AŞAMASI

Aile yanında konaklayacaksanız aileye bir iki gün önce telefon ederek varış saatiniz hakkında bilgi vermelisiniz.

Uçuş saatinizden yaklaşık 2 saat önce havaalanında olmalısınız.

Gideceğiniz ülkeye vardığınızda pasaport kontrolü sırasında Academix tarafından size teslim edilen evrakları göstermelisiniz.

Taksi transferi istediyseniz sizi karşılayacak olan kişi elinde isminiz yazılı bir tabela ile sizi bekleyecektir. Herhangi bir aksiliğe karşı size verilen acil durum telefonları yanınızda olmalıdır.

Gerek havaalanından indikten sonra gerekse konaklayacağınız yere vardıktan sonra aile yakınlarınızı telefonla arayarak bilgi vermelisiniz.

Taksi transferi istediyseniz hava alanından kalacağınız yere kadar götürülecek ve odanıza yerleşecek, aile yanında konaklıyorsanız aile fertleri ile tanışacaksınız.

EĞİTİM AŞAMASI

Okulunuza başladığınız ilk pazartesi seviye tespit sınavına girecek ve okulunuzu, programınızı, şehrinizi tanıtan oryantasyon programına katılacaksınız.

Bazı okullar ilk gün şehir turu düzenler.

Seviyenize uygun bir sınıfta aynı gün yada ertesi gün eğitime başlanır.

İlk haftanın sonunda bir alt yada üst kura geçmeniz gerekebilir.

İlk hafta sonunda Academix danışmanınız sizinle irtibat kurarak eğitim ve konaklamayla ilgili genel izlenimlerinizi bildirmenizi ister.

YURTDIŞINDA İKEN DANIŞMANLIĞIMIZ DEVAM EDER

Danışmanlarımız sizinle ve ailenizle irtibata devam ederek her şeyin planlandığı gibi gidip gitmediğini kontrol eder.

Eğitim ve/veya konaklama ile ilgili bir sorun yaşandığı takdirde gerekli değişiklikler danışmanınız tarafından organize edilir.

Yurtdışında eğitim gördüğünüz sürece farklı beklenti ve hedeflere yönelik ihtiyaçlarınız için seçenekler üretilmeye devam edilir.

Eğitim sürenizin bitimine yakın dilerseniz eğitiminizi aynı okulda uzatabilirsiniz yada farklı bir bölgede farklı bir okula devam etmek isteyebilirsiniz. Tüm işlemler ek ücret alınmadan yine her zaman olduğu gibi sizin adınıza ÜCRETSİZ olarak organize edilmeye devam edilir.

Eğitiminizi tamamlayıp Türkiye’ye döndüğünüzde edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri paylaşmak bizi mutlu edecektir.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Study International Relations at University of Venice in Italy

I’m Nigerian, currently studying and residing in Italy. I got to know about Academix Agency through the expo that was help in Hilton hotel in Ankar...   Devamı

Elyon Krimshap Kanto
Elyon Krimshap Kanto
Öğrenci
Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
London South Bank Univeristy- MSc International Business Management...

2020 yılında Hakan beyle birlikte başvuru sürecine başladığımız yurtdışı yüksek lisans eğitim sürecim pandemi nedeniyle 1 sene geç de olsa 2021 yıl...   Devamı

Talha Coşkun
Talha Coşkun
Öğrenci
Academix Adana ile Kanada'da Fanshawe College Eğitimi

Haziran ayında üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yurt dışında yüksek lisans yapmak için birtakım girişimlerde bulundum. Ancak tüm başvurular...   Devamı

Mehmet Baran Yet
Mehmet Baran Yet
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler