İLK YURTDIŞI DENEYİMİM DUBLIN'DE 6 AY İNGİLİZCE

Öğrenci Yorumları

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Ömer Faruk Yılmaz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunuyum. Türkiye'de çalıştığım dönemde, İngilizcemin yetersiz olmasından dolayı birçok sorun ile karşılaştım ve uzun zamandır ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim programına katılmak istiyordum. Alanya'da çalıştığım sürede bir değişim kararı alarak İrlanda/Dublin'e gelmeye karar verdim. Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiğim dönem birçok firma ile görüştüm ve bana en uygun olarak Academix Yurtdışı eğitim firmasıyla yoluma devam etmeye karar verdim. 

Academix Antalya ofisten Efsun Hanım bana bilgi almak istediğim birçok okul hakkında bilgi verdi ve Türkiye'de aldığım 1 senelik dil eğitiminin yetersiz olmasından dolayı birlikte bana en uygun program ve okulu seçerek, Atlas Language School'a gitmeye karar verdim. Gerek vizede, gerekse süreçteki diğer konularda bana oldukça destek ve yardımcı oldu.

İlk Yurtdışı Deneyimim Dublin'de 6 Ay İngilizce

Dublin'e geldiğim gün açıkçası biraz stresli ve gergindim. Havanın kötü olması ve havaalanında 2 saat bekleme sürecinden dolayı gerildim. Ama Dublin'de yaşamaya başlayıp, hayata karışınca bütün korkularımı yendim. İlk yurtdışı deneyimim olduğu için, ilk iki ay aile yanı konaklama seçeneğini tercih ettim. İlk gün, ailenin yanına giderken herhangi bir taksi veya pahalı bir ulaşım aracı kullanmadan, otobüs ile ulaşımımı sağladım. Hiç İngilizce'si olmayan biri bile kolaylıkla bunu yaparak, en ekonomik şekilde konaklamasına ulaşabilir. Yanında kaldığım aile çok sıcakkanlıydı, beraber birçok aktivite yaptık. İlk gittiğim de damak tadıma uymadığı için kahvaltı konusunda şikayetçiydim ancak onlara Türk kahvaltısı hazırladım ve yemek kültürümüze hayran kaldılar :) 
Hala eğitimime devam etmekteyim ve okulumdan çok memnunum. Dersler birçok aktivite ile destekleniyor. Hocalarımız da kesinlikle çok ilgili. Dersler dışında birçok gezi ve aktivite düzenleniyor. 
Burada farklı kültürden birçok yabancı ve Türk arkadaş edindim. Onlarla beraber konuşma aktivitelerine gittik. Hallowen ve birçok günlerde düzenlenen kutlamalara katıldık. Gelecek arkadaşların bu aktiviteleri kaçırmamasını öneririm. Kesinlikle çok eğlenceli oluyor. 

İlk Yurtdışı Deneyimim Dublin'de 6 Ay İngilizce

Dublin’de gece hayatı çok hareketli. Özellikle Temple Bar çevresinde birçok mekan bulunmakta. Ancak Türkiye'den gelen arkadaşları maddi açıdan biraz zorlayabilir. Onun yerine Dicey's Garden tercih edilebilir kesinlikle Türkler için çok daha uygun. Fiyat, atmosfer ve okula yakınlığından dolayı tercih edilebilir.
2 aylık aile yanı konaklamam bittikten sonra yabancılardan oluşan bir evde kaldım. Ancak hijyenin yetersizliği nedeniyle taşındım. Şuan yakın arkadaşlarımla müstakil bir evde kalıyoruz. Uzun dönem gelecek arkadaşlara da arkadaşlarıyla ev tutmalarını tavsiye ederim. 

İlk Yurtdışı Deneyimim Dublin'de 6 Ay İngilizce

İş konusuna gelecek olursak, burada iyi bir işi kısa zamanda bulmak biraz zor. Tavsiyem gelirken en az 2-3 ay yetecek kadar bütçe ayırmanız. Buraya geldiğinizde gezmeniz gereken yerler olarak da, Galway, Cliff of moher, Belfast, Cork, Bray, Wicklow ve Temple bar çevresi, Phoenix Park, İrlanda kültürünü daha iyi tanımanız ise için Irish Publara uğramanızı tavsiye ederim. Dublin sokaklarında gecelemenin tadını çıkarın arkadaşlar. 

İlk kez yaşadığım yurtdışı deneyimi ve eğitimimde bana tüm süreç boyunca destek olan Academix ailesine ve danışmanım Efsun Hanım’a ayrıca tekrar teşekkürlerimi sizin aracılığınızla da iletmek isterim :)

Hepinize şimdiden başarılar diliyorum… 

Ömer Faruk YILMAZ
Atlas Language School - Dublin, İrlanda
2020 Yurtdışı Dil Okulları Öğrencisi
Academix Danışmanı: Efsun ARSLANOĞLU, Antalya Şube
efsun@academix.com.tr
+90 242 316 34 40 | +90 505 025 26 60

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

London South Bank Univeristy- MSc International Business Management...

2020 yılında Hakan beyle birlikte başvuru sürecine başladığımız yurtdışı yüksek lisans eğitim sürecim pandemi nedeniyle 1 sene geç de olsa 2021 yıl...   Devamı

Talha Coşkun
Talha Coşkun
Öğrenci
Academix Adana ile Kanada'da Fanshawe College Eğitimi

Haziran ayında üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yurt dışında yüksek lisans yapmak için birtakım girişimlerde bulundum. Ancak tüm başvurular...   Devamı

Mehmet Baran Yet
Mehmet Baran Yet
Öğrenci
İrlanda'da Başlayıp İtalya'da Devam Eden Bir Eğitim Hikayesi

Merhaba ben Derin 21 yaşındayım ve şu anda Milano, İtalya'da aksesuar tasarımı üzerine yüksek lisansa başlayacağım. Academix'le ilk tanışmam yurt d...   Devamı

Derin Menekşe
Derin Menekşe
Öğrenci
Es Dubai ile Dubai'de İngilizce Eğitimi

Daha önce Academix aracılığı ile yurt dışına giden arkadaşlarımın vesilesiyle Ankara ofisten Hakan Nur beyle görüşmeye başladım. Covid sebebiyle ço...   Devamı

Oğuz Bildirici
Oğuz Bildirici
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler