BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışında Ucuz Dil Okulları

Yurtdışında ucuz dil okulları aramaya başladıysanız doğru adrestesiniz! İlk araştırmaya başladığınızda karşınıza çıkan ülke Malta olacaktır. Sonrasında İrlanda, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Güney Afrika gibi ülkeler ile bu liste devam eder.

Aslında yurtdışında ucuz dil okulları dışında yaşam masraflarının da en uygun olduğu ülkeye bakmamız gerekmektedir. Ülkelerde, dil okulları büyük şehirlerde de olabiliyor biraz daha küçük şehirlerde de olabiliyor. Seçtiğiniz ülkedeki büyük bir şehre giderseniz eğer harcayacağınız tutarlar daha yüksek çıkar ama küçük bir şehirde daha düşük bütçelerle uzun bir süre kalabilirsiniz.

Özellikle Amerika’da en çok tercih edilen uygun ücretli şehir olarak San Diego gelir. Bunun dışında öğrenciler Chicago’da uygun ücretli okullar ve konaklamalar bulunabilir. Kanada’yı düşündüğümüzde ise Toronto ve Vancouver olur en çok tercih edilen iki şehir. Vancouver her zaman yaşam ücretler olarak Toronto’ya göre daha uygun çıkmaktadır. İngiltere’de harcamalarımızın en çok olacağı şehir hiç kuşkusuz Londra’dır. Okul ücretlerini saymazsak Londra dışındaki şehirlerde daha uygun ücretlere konaklamalar bulabilir ya da yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Bunlar içerisinde en çok bilinenlerinden biri Bournemouth’dur. İrlanda için yine Dublin en çok bilinen dil okulu şehirdir diyebiliriz. Hayatın, harcamaların Euro olarak ilerleyeceğini düşündüğünüzde İrlanda Dublin tercih edilen merkezlerin başında gelir.

Herkesin bildiği üzere aslında yurtdışında ucuz dil okulları ararken büyük şehirler daha çok karşımıza çıkar. Bunun sebebi alternatiflerin çok fazla olmasından kaynaklıdır. En ucuz okullarda en pahalı okullarda büyük şehirlerdedir. Ama tekrar belirtmek isterim ki büyükşehirlerdeki yaşam giderleri her zaman daha yüksek çıkar. Bu da ucuz dil okulu ile gidilen yerdeki yaşam giderlerini dengeler.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz