BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurtdışı Dil Okulu Tavsiye

Yeni bir dil öğrenmek, farkli bir kültüre ve farklı bir düşünme tarzına kapılarınızı açmak demektir. Yurtdışında dil eğitimi almak son yıllarda her öğrencinin/çalışanın en önemli ihtiyacı olmuştur. Ülkemizde ki yabancı dil eğitimi maalesef dil bilgisi öğretiminden ileri gidememektedir. Bunun en büyük nedeni öğrenilen bilgilerin pratik edilememesidir. Yurtdışında alacağınız bir eğitim ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

Yurtdışında bir dil eğitimi programına katıldığınızda ilk bir ay oldukça zor geçebilmektedir. Özellikle konuşulanları anlayamamak ve kendinizi ifade edememek oldukça can sıkıcı bir durum olabiliyor. Ancak Kelimelerden çok olaylara konsantre olduğunuz taktirde kelime haznenizden de bildiğiniz kelimeleri ard arda ekleyince konuşulan konudaki ana fikri anlamanız çok zor olmayacaktır. Özellikle size sorulan bir soruyu anlamadığınızda soruyu tekrarlatmaktan ya da herhangi bir konuda tanımadığınız bir kişiye soru sormaktan kesinlikle çekinmeyin. Yabancı dildeki seviyenizden ve aksanınızdan o ülkenin yerlisi olmadığınız kolayca anlaşılacak ve sizinle güler yüzlü bir şekilde ilgilenileceğinden emin olabilirsiniz. 

  • Küçük şehirlerin tercih edilmesi dil öğrenmeyi daha verimli kılabilmektedir
  • Dil eğitimi sırasında Türk arkadaşlardan ve Türkçe konuşmaktan kesinlikle uzak durmak gerekmektedir

Eğitiminiz sırasında İngilizce seviyenizi hızlıca yükseltmek için mutlaka günlük gazete, dergi veya kitap okuyun. Özellikle okuldan konaklamaya, konaklamadan okula yolculukalrınız sırasında radyo, podcast, şarkı, video gibi araçlarla listening pratiği yapmayı unutmayın. Ve tabiki en önemlisi speaking; elinize geçen her fırsatta birileriyle sohbet etmeye çalışın. Özellikle ilk haftalarınızda öğrendiğiniz soru kalıplarını bıkmadan sıkılmadan farklı farklı kişilere sorarak özgüven kazanabilirsiniz.

Yurtdışı dil okullarında dil eğitimi almak bu kadar faydalıyken hangi ülkeye, hangi şehire, hangi okula gideceğinizi nasıl seçeceksiniz? Şüphesiz ki bu konuda daha önce yurtdışında dil okuluna gitmiş, dil eğitimi almış tecrübeli kişilerden yardım almanız gerekecektir.
Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık’ın tüm danışmanları yurtdışında dil eğitimi almış, bir çok ülke ve şehirde ki dil okullarını gezip incelemiş, sizin için en doğru ülke, şehir, dil okulu ve kurs programını belirleyebilecek uzman kişilerdir. İsteklerinize, sürenize, bütçenize, hobilerinize, yaşamak istediğiniz iklime ve belirleyeceğiniz bir çok detaya en uygun okulu belirlemenizde, okul ve vize başvuru işlemlerinizde, konaklama ve uçak bileti ayarlanmasında ve gittikten sonra orada yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda tamamen ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Yurtdışı dil okulları tavsiyesi almak isterseniz sizi Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerinde bekliyor olacağız.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz