BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yurt Dışı Dil Kurs Fiyatları

Dil eğitimi için yurtdışını tercih edecek öğrencilerimizin önceliklerinden birisi de fiyatlardır. Günümüz koşullarında seçimlerinizi yaparken, her zaman doğrudan etkilemese de önemli bir kriterdir. Öğrencilerimiz bütçesine uygun, ekonomik ve toplu bir fiyat duymak ister. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bizler için en önemli nokta maddi manevi verdiklerinizin karşılığını alabilmenizdir. Ayırmış olduğunuz bütçe ile maksimum performans ve kalite için seçenekler sunarız sizlere. Okul seçimlerimizde önemli noktalardan biri de, yaşanacak herhangi bir problemde öğrencilerimize ve biz danışmanlara en kısa sürede çözüm yolu sunan bir ekiple çalışmaktır. Edindiğimiz tecrübe ve öğrencilerimizden aldığımız referanslarla, sizlerin de istek ve beklentilerini dikkate alarak seçim yaparız.

Eğitim süreciniz sadece okul ve konaklamadan ibaret olmadığı için ekstra harcamalarınız ve masraflarınız olacak elbette. Bu giderler için her ülkenin belirlenen aylık standardı olsa da edindiğim tecrüben yola çıkarak söyleyebilirim ki, öğrenci kendi ekonomisini kendisi belirler. Yani yaşam masraflarınız istekleriniz ile doğru orantılıdır. Ancak şunu da hatırlatmalıyım ki, siz orada turist olarak kalmıyorsunuz, belirli bir düzeniniz ve programınız mevcut bu düzenlemeyle birlikte giderlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Yurtdışında yaşam masraflarımı nasıl düşürebilirim;

  • Hafta içi her gün düzenli bir okul hayatınız olacağı için sizin için en önemli nokta ulaşım olmalı, eğer okulunuz ile kısa mesafeli bir lokasyonda kalıyor ve gezmeyi seviyorsanız bisiklet tercih edebilirsiniz, toplu taşıma araçları için ise bulunduğunuz ülkenin ya da şehrin haftalık, aylık kartlarından almanız daha ekonomik olacaktır. ( Bazı ülkelerde havaalanında satılan toplu taşıma kartları çok daha avantajlı oluyor bu yüzden gitmeden önce bu konu da araştırma yapmanız avantajlı olacaktır.)
  • Diğer önemli nokta ise yemek, aslında bu konu öğrenciler oryantasyon dönemini atlattıktan sonra kendiliğinden düzene girer. Okul aktiviteleri, arkadaşlarınızla planlarınız, farklı kültür ve mutfak deneyimleri gibi. Aile yanında kalıyorsanız tercihinize göre kahvaltı ve akşam yemeği \ sadece kahvaltı olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Öğrenci evlerinde, rezidanslarda kalıyorsanız haftalık veya aylık alışveriş bütçenizi oldukça düzene sokacak bir yöntemdir.
  • Israrla tavsiye ettiğim konu, gitmeden önce mutlaka ülkeyi, konaklayacağınız şehri araştırmanız. Gezmek, görmek istediğiniz yerleri önceden planlamanız sizlere birçok avantaj sağlar. Kısa dönem bir programda iseniz zamanlamanızı doğru bir şekilde yapmanızı sağlar, uzun dönem bir program için ise dengeli olmanıza yardımcı olur. Eğer bu araştırmayı yaparsanız faaliyetlerinizde ( spor, müze, festival ) dönemsel fiyat artışı ve indirimlerden haberdar olma şansınız olacaktır.

Son olarak okulun hangi programına katılırsanız katılın, okul kütüphanelerinden, kulüp ve oryantasyon programlarından mutlaka yararlanın, sadece ders programınız dahilinde okulu kullanmayın, uygun saat ve günlerde zamanınızı ayarlayıp düzenli bir çalışma programı edinin.

Unutmayın ki sizler bu süreçte belirli bir bütçenin yanında zamanınızı harcıyorsunuz, bu zamanı en güzel şekilde değerlendirip belirli kazanımlarla dönmeniz çok önemli.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım güzel seçimler yaparak gider, güzel anılar biriktirerek dönersiniz. Şimdiden başarılar diliyorum sizlere.
İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz