BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Yabancı Dil Eğitimi Yurtdışı

Yabancı bir dil öğrenmeye karar verirken, öğrencinin kendisine sorması gereken en büyük sorulardan biri, dili kendi ülkesinde öğrenmeye mi, yoksa yabancı dil eğitimini yurt dışında mı alacağına karar vermektir. Yurtdışında yabancı dil eğitimi almak büyük bir karar. Aynı zamanda büyük bir taahhüt ve çok fazla çalışma gerektiren bir eylem, ancak verilen bu emeğin karşılığında eşit derecede hayat değiştiren bir deneyime dönüşebilir.

Yurtdışında yabancı dil eğitimi almanın avantajlarından biri, öğrenilmesi amaçlanan dili, dilin yaygın olarak konuşulduğu bir çevrede öğrenerek, dünyanın dört bir yanından gelen ve aynı amaca yönelik olarak çalışan kişilerle tanışma fırsatına sahip olmaktır. Kuracağınız uluslararası arkadaş ağı, sahip olduğunuz deneyimler ve eve beraberinizde götüreceğiniz anılar hayatınızın sonuna kadar sizinle birlikte olacaktır.

Bu sosyal deneyimin yanında dili anadil olarak konuşan ülkede eğitim almak otantik bir eğitim ortamı sağlayacak ve alınan eğitimin verimini arttıracaktır. Yeni bir ülkede yaşamak ve ülkenin kültürünü deneyimlemek, dünya anlayışınızı genişletecek ve bir birey olarak size yalnızca yeni bir dil değil, yeni bir bakış açısı da katacaktır. Birkaç ay boyunca yerel halk arasında yaşayacak, toplu taşıma kullanacak, ulusal mutfaklarını deneyimleyeceksiniz. Başta yabancı gelen her şey tanıdık gelmeye başlayacak ve er ya da geç, kendinize ikinci bir ev bulmuş olacaksınız.

Yurtdışında alınacak yabancı dil eğitimi size yalnızca yeni bir dil veya kişisel deneyim katmayacak, planladığınız veya sahip olduğunuz kariyere de katkı sağlayacaktır. Günümüz koşullarında işverenler, birden fazla dili konuşabilen adaylara öncelik veriyor eğer farklı bir ülkede yaşam deneyiminiz varsa, çok daha iyi. Örneğin özgeçmişinizde İngilizce konuşulan bir ülkede yaşadığınızı ve dil becerilerinizi sağlam bir şekilde kullandığınızı söyleyebiliyorsanız, bu, özgeçmişinizi değerlendiren kişiye yeteneklerinizin söylediğiniz kadar doğru olduğunu gösterecektir. Bu istediğiniz yerde, hedeflediğiniz işe sahip olmak için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yurtdışında yabancı dil eğitimi aldıktan sonra ana vatanınıza döndüğünüzde bile, küresel endüstrilerde çalışmaya ve uluslararası müşterilerle etkileşime girmenizi kolaylaştırdığını da göreceksiniz.

Neden yurtdışında dil eğitimi almalı? En maceracı öğrenciler bile yurtdışında dil eğitimi alma konusunda şüpheci olabilirler. Derin bir nefes alın, şüphelerinizi geride bırakın yurtdışında dil eğitimi alabileceğiniz programlara göz atın. Bulabileceğiniz her bir mazeret karşısında, yurtdışında dil eğitiminin harika bir fikir olmasının birden çok nedeni vardır. İster eğitiminiz, ister kişisel gelişiminiz, ister kariyeriniz için olsun, bu deneyime sahip olmak gireceğiniz yol boyunca size kendiniz hakkında çok şey öğretecek.İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz