ÜNİVERSİTE ARAŞTIR BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Los Angeles Yaşam Masrafları



Los Angeles’ta yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki; emin olun programınıza sığdıramayacaksınız. Amerika’nın nefes kesen uğrak noktalarıyla şehir, dostane atmosferi ve içinizi ısıtan havasıyla sizi etkisi altına alacaktır. Universal Studios ve Disneyland gibi dikkat çekici yerlerin yanı sıra Hollywood, Malibu ve Sunset Boulevard da mutlaka görülmesi gereken muhteşem yerlerdir. Geniş öğrenci nüfusu ise bu şehri, kaçırılmaması gereken canlı ve hayat dolu bir şehir haline getirmiştir.

2016 Haziran ayı araştırmalarına göre Los Angeles öğrenci yaşam masrafları aşağıdaki gibidir.

Restoran

  • Ucuz restoran'da yemek: 15 $
  • Orta seviye restoran'da yemek: 30 $
  • McDonalds'da bir menü 7 $
  • Yerli bira: 5 $
  • Cappuccino: 4,04 $
  • Kutu kola: 1,83 $
  • Şişe su: 1,55 $
Market
  • 1 litre süt: 0,97 $
  • 500 gram beyaz ekmek: 2,92 $
  • 1 kg pirinç: 3,80 $
  • 12'li yumurta: 3,82 $
  • 1 kg bölgesel peynir: 10 $
  • 1 kg tavuk göğsü: 9,83 $
  • 1 kg biftek: 12,61 $
  • 1 kg elma: 4,49 $
  • 1 kg muz: 2,11 $
  • 1 kg portakal: 3,70 $
  • 1 kg domates: 3,66 $
  • 1 kg patates: 2,95 $
  • 1 kg soğan: 2,46 $
Taşımacılık
  • Tek kullanımlık bilet: 1,75 $
  • Aylık bilet: 100 $
  • Taksi: açılış 3,12 £, km 1,68 $
  • 1 lire benzin: 0,82 $
Sabit giderler
  • 85 m2 bir ev için ortalama elektrik, su, ısıtma, çöp masrafı: 129,55 $
  • İnternet (limitsiz 10 mbps): 49,53 $
Spor ve boş zaman aktiviteleri
  • 1 aylık fitness üyeliği: 41,42 $
  • 1 saat tenis kortu kiralama: 13 $
  • Sinema: 14 $
Giyim ve ayakkabı
  • 1 pantolon (Levis 501 Or Similar): 49,18 $
  • 1 elbise (Zara, H&M): 39,59 $
  • 1 çift koşu ayakkabısı (Nike): 76,62 $
Los Angeles'da Dil Okulları
Los Angeles'da Yaz Okulları
Los Angeles'da Üniversite
Los Angeles'da Master/MBA



İlişkili Diğer Yazılar:
» Tüm Yurtdışı Eğitim Makalelerimiz