Oxford Royale Academy

Broşür

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Oxford Royale Summer Schools (ORA), İngiltere’de tarihi üniversite şehirleri olan Oxford, Cambridge, Londra’da ve St Andrews (İskoçya) yerleşik ödüllü bir eğitim programları sağlayıcısıdır. Misyonu öğrencilerimin akademik yaşamlarına değer katmak, ilave öğrenimlerine, üniversite başvurularına veya rekabetçi bir dünyada kariyerlerine başlarken onlara bir eğitim avantajını sağlamaktır. 

Oxford Royale Summer Schools üstün kaliteli, yatılı yaz eğitiminin sağlanmasında bir pazar lideridir. Programları, kendi şehirlerindeki akademik titizlikten ilham alır, aydınlatıcı ve faydalı bir yaz deneyimini öğrencilerine sağlamak için özellikle seçilmiş ve dikkatlice tasarlanmıştır. Öğrenciler, ORA’da mevcut çeşitli yaz kursu sunuları arasından seçim yapabilir. Öğrencilerin geleneksel konulardan normalde eğitim gelişimlerine kadar öğrenme fırsatını elde edemeyecekleri derslere uzanan 100’den fazla öğrenim seçeneğini sunuluyor. Sunumdaki bu kadar çeşitle, pek çok öğrenci art arda iki kursu almayı seçer ve yüzlerce öğrenci her yıl yeni konuları öğrenmek ve akademik gelişimlerini ilerletmek için ORA’ya dönerler.

Yaz programları 8 ila 12 yaş ve 13 ila 18 yaş olmak üzere iki yaş aralığında genç katılımcılar için gruplanıyor. Ayrıca, 19-25 yaşındakiler için ilham veren yaz programları yelpazesini de sunuluyor.

8 - 12 Yaşlar için Yaz Okulları

Oxford Royale Summer Schools 8 ila 12 yaş arasındaki öğrenciler için heyecan verici kurs aralığını sunmaktan dolayı mutluluk duymaktadır. Bu kurslar, genç öğrencilere güvenli ve destekleyici bir ortamda bir bağımsızlık deneyimini yaşama şansını sunmak için eğlenceli aktiviteleri ve ekip alıştırmalarıyla öğretimi dengeler. Kurslar, İngiliz sayfiyesinde Oxford ve Londra arasında bulunan Ascot’ta prestijli yatılı okul olan St Mary School’da verilir. Okul, kapalı yüzme havuzu, oyun alanları, sanat ve tasarım salonları, bilim laboratuvarları, tiyatro ve daha bir çoğunu içeren rakipsiz tesisleri ile övünür. Bu tesislerin tümü, heyecan verici programlarımız yoluyla tam kapasitelerinde kullanılacaktır.

Sunulan Kurslar:

İlkokul Öğrencilerine yönelik İngilizce Programı (8-12 yaş): İngilizce öğrenen ve hızlı bir konuşma ve yazım deneyimini kazanmak isteyen genç öğrenciler için, bu kurs aktiviteler, geziler ve hobiler ile dengelenen mükemmel İngiliz dil öğretimini sağlayacaktır.

Akademik Keşif (8-10 yaş): Akademik Keşif Programı, 8-10 yaşlarındaki öğrencilere St Mary’s Ascot’ta yaşama ve öğrenim görme fırsatını sağlar. Her bir hafta boyunca süren oturumda, öğrenciler, beşeri bilimler ve bilimsel bakış açıları dâhil olmak üzere çeşitli bakış açılarından temel bir sorunu ayrıntılı olarak öğrenirler.

Akademik Keşif Artı (11-12 yaş): Sanat Sınıfı: Öğrencileri Tarih, Edebiyat veya Sanat diğer alanlarında geliştirmek için, bu kurs düşüncenin gelişmiş biçimlerine yönelik bir kavrayışı ve kritik düşünme yöntemlerine girişi sağlayacaktır. Bu, öğrencinin isteyebileceği tüm eğitim programı dışındaki eğlence ile dengelenecektir!

Akademik Keşif Artı (11-12 yaş): Bilim Sınıfı: Bilimler, okulda sıklıkla çok zorlu konulardır, bu nedenle, emsallerine nazaran anlayışlarını güçlendirmek veya avantaj edinmek isteyen öğrenciler için, Bilim Sınıfı son derece uygundur.

 • Business Discovery Plus 11-12
 • Business Discovery Plus 11-12
 • Coding with Scratch 8-10
 • Coding with Scratch 11-12
 • Game Creation 8-19
 • Game Creation 11-12

13-18 Yaş için Yaz Okulları

Oxford Yaz Okulu, en uzun süreden beri devam eden ORA yaz okulu programıdır ve dünya genelindeki öğrencilere etkileyici programları yaşamak ve öğrenmek için Oxford’a gelme fırsatını sunar. Diğer canlı şehirlerde ORA deneyimini sunan Londra Yaz Okuluna, Cambridge Yaz Okuluna ve St Andrews Yaz Okuluna kayıtları da açıktır. Kursların birincil odaklanması, keyif verici eğitim programı aktiviteleri ve gezilerinden oluşan kapsamlı bir plan çizelgesini de birleştirirken, akademik gelişim üzerindedir. Kursların çoğu, – gerçek bir özgün deneyimi sunan ve öğrencilere tam potansiyellerine ulaşmaları için ilham veren – Oxford ve Cambridge Üniversitelerinin yüksek okullarında yatılı olarak verilmektedir. Her yaz, ORA kurslarında dünya pek çok yerinden gelen öğrenciyi ağırlanmaktadır. 

Sunulan Kurslar:

Genişleyen Ufuklar (16-18 yaş): İki haftalık oturum başına üç seçeneği seçerken, öğrenciler kendi ilgi alanlarında gelişirler ve bir paket programın keyfini çıkarırlar. Bu, ORA'nın en popüler kursudur, bu nedenle öğrenciler mutlaka erkenden rezervasyon yapmalılar! Ekonomi, Tarih, Halka Hitabet ve Uluslararası İlişkiler gibi disiplinlerde öğrenim seçenekleri de mevcuttur.

Yeni Bakış Açıları (13-15 yaş): Daha genç öğrenciler, kendi ilgilerine göre özel bir kursu oluşturmak için üç öğrenim seçeneğini de seçerler – iki sabah dersi ve öğleden sonra bir atölye çalışması.

Oxford Yaz İngilizcesi programı (13-15 yaş ve 16-18 yaş): Bu yoğun İngilizce kursu, her iki yaş aralığındaki öğrencilerin İngilizce konuşma ve yazma düzeylerinde hızlı iyileştirmeler yaşayabilecekleri kusursuz sürükleyici bir ortamı yaratır.

IELTS Hazırlığı (16-18 yaş): Bu kurs, öğrencilerin özellikle saygın IELTS sınavına hazırlanmalarına yardımcı olur ve sınava girdiklerinde, onlara en yüksek başarı şansını sunacaktır. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur!

Film Akademisi(13-15 yaş ve 16-18 yaş): İki haftalık film kursu, öğrencilerin fikir aşamasından gösterime kadar kısa film yapımının her bir sürecinde görev almalarına izin verir. Ayrıca, prodüksiyona kendi portföylerini de ekleyebilirler.

Hukuk Fakültesine Hazırlık (16-18 yaş): Bu kurs, üniversitede Hukuk eğitimi almayı değerlendiren öğrenciler için kusursuzdur ve onlara alana yönelik temel bir deneyimi ve anlayışı kazandıracaktır. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

Tıp Fakültesine Hazırlık (16-18 yaş): Tıp fakültesine başvurmayı düşünüyorsanız, pratik deneyim son derece değerlidir ve bu program, bu bağlamda harika bir platformu sağlayacaktır. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

Yaz Mimari Programı (16-18 yaş): Yaz Mimari Programı, öğrencilerin üniversitede konuyu öğrenmeleri amacıyla bir başvuruyu değerlendirmeleri için kusursuz bir temeldir. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

İş ve İşletme Programı (16-18 yaş): Bu program, geleceğin iş sahiplerinin yetiştirilmesi için işletme ve girişimcilikte bir avantajdır. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

Global Liderlik Programı (16-18 yaş): Siyaset dünyasında yerini almak isteyen öğrenciler için, bu kurs, geleceğin liderine dönüşmeleri için bir temel sağlayacaktır. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

Mühendislik Hazırlığı (16-18 yaş): Mühendislik, okulda nadiren öğretilen farklı bir alandır. Bu yaz programına katılan öğrenciler, inşaat, makine ve elektrik dâhil olmak üzere birkaç farklı Mühendislik alanına girişin yararlarını görecekler. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

Bilgisayar Bilimi Programı (16-18 yaş): Çabucak gelişen bilgisayar bilimi alanı, bu programdaki öğrencilere sunulur. Katılımcılar, üç programlama dilini öğrenecek ve deneyimleyecektir – HTML, CSS ve Python. Eğitim, Oxford, Cambridge ve Londra’da sunulur.

SAT Hazırlığı (16-18 yaş): Bu kurs, öğrencileri SAT sınavlarına katılımları için hazırlayacak ve olası en iyi sonuçları elde etmelerine yardımcı olacaktır. Bu, başarılı olmak için sınavların farklı unsurlarına ve en iyi uygulamalarına odaklanmayı içerecektir.

Mimariye Giriş (13-15 yaş): Oxford’un renkli ortamı, bu kurstaki genç öğrenciler için mimarlık prensiplerini keşfetmelerine yönelik kusursuz bir ortamı sağlar.

Hukuka Giriş (13-15 yaş): Öğrencilere hukuk öğreniminde ilk deneyimi yaşatmak ve hukuk formasyonu ile düşünmede avantaj sunmak için tasarlanan bu program, öğrencilerin disiplini deneyimlemeleri için harikadır.

Bilgisayar Bilimine Giriş (13-15 yaş): Programlama ve kodlamayla ilgili öğrenciler, bu kursu kusursuz bulacaklar. Onları HTML ve CSS ile birlikte karmaşık bir beceri dizisiyle tanıştıracaktır.

Moda ve Tekstil Tasarımına Giriş (13-15 yaş): İster moda tasarımcısı olmayla ilgilenin, ister bir gün kendinizi ürün tasarlarken bulun, Moda ve Tekstil Tasarım kursumuz sizi ödüllendirici bir kariyer seçimine etkileyici bir giriş yapmanızı sağlayacak. Oxford’taki günlerinizi, kendinize özel moda tasarımınızı yaratmak üzere diğer öğrencilerle bir araya gelmeden önce, tüm ilginç tasarımları analiz ederek harcayacaksınız.

Tıbba Giriş (13-15 yaş): Tıp, güçlü bir bilgi temelini elde etmek üzere erkenden iyi araştırılması gereken bir alandır ve bu kurs, bu tür bir avantajı arayan genç öğrenciler için kusursuzdur.

İşletmeye Giriş (13-15 yaş): En iyi iş adamları erken kalkar. Bu kurs, genç öğrencilere tutkuları için bir temel oluşturmaları ve kendilerinin yeni kurulan şirketini yönetmenin neye benzeyeceği konusunu düşünmeleri için kusursuz bir fırsatı sunar.

Liderliğe Giriş (13-15 yaş): Liderler ve siyasetçiler, güven ve kişiler arası dinamiklere dair bir anlayıştan faydalanırlar, bu kurs da siyasetin, uluslararası ilişkilerin ve dünya tarihinin yanı sıra, öğrencilere bu özellikleri tanıtacaktır.

 • Introduction to iOS App Development 13-15
 • Introduction to Robotics 13-15
 • Introduction to Website Coding 13-15
 • Summer Robotics Programme 16-18
 • iOS App Development Programme 16-18
 • Website Development Programme 16-18

Konumlar ve Okullar

13-18 yaşlar için ORA Yaz Okulları13 farklı Yaz Merkezinde düzenlenir. Bunlar:

 • Yarnton Manor
 • St Catherine’s College
 • Lady Margaret Hall
 • Balliol College
 • Jowett Walk
 • St Peter’s College
 • St Hugh’s College
 • The Queen’s College
 • University College
 • Clare College, Cambridge
 • St Catharine's College, Cambridge
 • Imperial College, London
 • St Andrews, Scotland

19 - 25 Yaş için Oxofrd Yaz Okulu

Genç öğrencilere yönelik kurslar gibi aynı prensiplerin pek çoğunu ve aynı tavizsiz kaliteyi paylaşarak, daha büyük öğrenciler Oxford Üniversitesi’nin en eski ve akademik olarak en prestijli yüksek okullarından Merton College’da veya Balliol College’ın bir parçası olan Jowett Walk’ta (Oxford’ın en eski yüksekokulu Merton’un unvanının rakiplerinden biri) yatılı olarak kalırlar. Öğrencilere, eğitim programı aktivitelerinden oluşan bir program ve şehri kendi başlarına keşfetmeleri ve Oxford’ın kütüphanelerinde bağımsız çalışmalarını sürdürmeleri için bolca serbest zaman ile dengelenen mükemmel bir öğretim sağlanacaktır.

Sunulan Kurslar:

İş Yönetimi: Ekiplerin ve bireylerin etkin yönetimi, hem profesyonel hem de akademik alanlarda temel bir beceridir ve bu uzman programını takiben bu alanlarda stratejilerin geliştirilmesine odaklanılacaktır.

Bilgisayar Bilimi ve Uygulama Programlama: Bilgisayar bilimi ve programlamasıyla ilişkili artan biçimde hayati becerileri geliştirmeyi isteyen daha büyük öğrenciler için, bu kurs anlayışınıza ve yeteneğinize dair kapsamlı bir gelişimi sağlayacaktır.

Genel İngilizce (19-25 yaş): Bu kursta, İngilizce becerilerinizi geliştirirken dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerle çeşitli konularda iletişim kuracaksınız. Sözcük dağarcığınızı ve dilbilginizi geliştirecek, okuma, yazma ve dinleme becerileri konusunda çalışacaksınız.

Hukuk: Hukuk çalışması, toplumlarımızda en büyük tartışmalardan bazılarını aydınlatır. Bu kursta, dünya genelinde felsefi temellerinden pratik uygulamalarına kadar hukuku inceleme fırsatını yakalarsınız.

Tıp: Bu kurs öğrencilere hem meslek olarak hem de akademik bir kariyer olarak tıp bilimini tanıtır. Etkileşimli bir öğrenim süreci yoluyla, tıp mesleğinin karşılaştığı zorlukların yanı sıra pek çok dalına ait genel bir bakışı göreceksiniz.

Siyaset, Uluslararası İlişkiler ve Liderlik: Bu kurs, başarılı liderlik çalışması ile siyaset ve uluslararası ilişkileri birleştirir. Tartışma, yazılı ödevler ve konferanslar yoluyla, dünya siyasetini yoğun biçimde meşgul eden güncel sorunları öğreneceksiniz.

Psikoloji: Bu kurs size esas olarak davranışsal ve deneysel psikoloji olmak üzere psikolojinin farklı dallarını tanıtır. Psikolojik deneylerin yapılması için kullanılan bilimsel yöntemleri keşfedeceksiniz.

Halka Hitabet ve Sunum Becerileri: Bu kurstaki zamanınızda, zorlu bir argümanı sunmak bir konuşmayı planlamada ve kullanmada yeterli hale geleceksiniz. Tarih boyunca günümüze kadar olan ünlü konuşmalarda kullanılan teknikleri analiz edeceksiniz.

Şubeler

Okul hakkında genel bilgiler

İngiltere

Sunulan Programlar

 • 8 - 12 Yaşlar için Yaz Okulları
 • 13-18 Yaş için Yaz Okulları
 • 19 - 25 Yaş için Oxofrd Yaz Okulu

Akreditasyonlar

british_council

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Öğrencilerimizden Yurtdışı Eğitim Deneyimlerini Dinleyin
Brunel Üniversitesi'nde Yaz Okulu

2008 Yazında, EmbassyCES’in Brunel Üniversitesindeki yaz okulu programına katıldım. 13 yaşında olmama rağmen hiç korkmadım. Devamı

Anglo Continental Bournemouth Yaz Okulu

Bu yaz 15 yaşındaki kızım ve 11 yaşındaki oğlum dört hafta Anglo Continental School of English de Young LearnersDevamı

UCLA'de Summer Session

UCLA Summer Session: Herşeyden önce Los Angeles kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Devamı

UC BERKELEY SUMMER SESSION

Ben Ayşegül Yücel, Koç Üniversitesi 3. sınıf Psikoloji öğrencisiyim. 2. sınıfın yazında UC Berkeley’nin 6 haftalık summer session yaz okuluna katıldım Devamı

DID ile Berlin’de Summer Camp

Ben Çağman Şeker, Kabataş Erkek Lisesi’nde okumaktayım. İkinci yabancı dilimiz olan Almancamı geliştirmek için Academix ile DID Yaz Okulu Berlin ka... Devamı

University of Arts London, Central St. Martins’te Yaz Kursları

2016 yılında üniversiteden mezun oldum ve çalışmadan önce boş olan son yaz dönemimi değerlendirmek için alanımla ilgili short course arayışı içine ... Devamı

UCLA Summer Session Deneyimim

İstanbul’da Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri Fakültesi öğrencisiyim. Yıllarca UCLA’de okuma isteğim vardı. İstanbul’da Academix’in Offici... Devamı

FLS International Explore CA Yaz Kampı

Amerika'ya gitmek hep hayalimdi ve 10. sınıfı bitirdiğim yaz hali hazırda ABD vizem olduğu için de nasıl gidebilirim diye araştırmalara başladım. B... Devamı

Studio Cambridge Sir Michael Yaz Kampı Tavsiyelerim

Sabah odanın kapısını vurup kaldırıyorlar okula gidiyoruz. Bolca aktivesi var her cumartesi günü geziye başka yerlere gidiyoruz. Her gün ya müzeyi ... Devamı

Mertcan MERT
Mertcan MERT
Öğrenci
İngiltere'de 1 Aylık Yaz Okulu

Ben Zeynep ve 16 yaşındayım. İngilizcemi daha çok geliştirip, daha akıcı konuşmak için Academix danışmanım Nilay hanımın da desteğiyle 1 aylık Ingi... Devamı

Zeynep Özmen
Zeynep Özmen
Öğrenci
Academix Yaz Okulu Grupları Embassy Summer Londra

2019 yılı Embassy Summer programı ile oğlumuzu Universty of East London'a gönderdik. İlk yalnız yurt dışı deneyimi olacağı İçin hem endişeli hemde ... Devamı

Mine Mancı
Mine Mancı
Öğrenci
DID Berlin Yaz Okulunda 2 Haftalık Almanca Maceram

Kayıt ve vize işlemlerinde sağolsun Nilay Abla beni hiçbir zaman habersiz bırakmadı ve sıkıntısız bir şekilde hazırlıkları tamamladık. Devamı

Ulaş ÖKTEM
Ulaş ÖKTEM
Öğrenci
Azurlingua Parc Imperial 2 Hafta Fransızca Yaz Kampı

Hiç sıkılınmayacak rüya gibi bir ortamdı. Elimde olsa iki ay üç ay giderdim kesinlikle. Academix ailesi aracılığıyla harika bir deneyim yaşadım her... Devamı

İngiltere'de 3 Hafta Studio Cambridge Yaz Okulu

Teşekkürler Academix...Teşekkürler Mehmet abi....Teşekkürler Pınar abla... Devamı

Academix Yaz Okulu Grubu University of East London'a Katıldım

Academix'e tanışmaya ilk gidişimizden başlayarak Türkiye'ye dönüşümüze kadar her evresi programlanmış ve eğlenceli bir yaz okulu dönemi yaşadık. Devamı

Murat YONTAR
Murat YONTAR
Öğrenci

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler