BİLGİ İSTE İLETİŞİM

Frances KingKampüs

Yaz okulu eğitimi Londra Üniversitesi bünyesindeki Heythrop Koleji’nin küçük ve müstakil kampüsünde gerçekleştirilir. Güzel bir bahçe etrafında düzenmiş olan kampüs, Kensington High Street metro istasyonu yakınında bulunmaktadır. Frances King okulu Kensington Meydanı'ndan sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. 

35 yıllık tecrübesi ve kaliteli eğitim kadrosu ile her yıl 80 ülkeden gelen 4000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan okul, interaktif yazı tahtaları, online öğrenme araçları ve internet bağlantısı ile eğitimde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanmaktadır.

Konaklama ve Yemekler

Öğrenciler kampüs içindeki çok katlı residence konaklamasına sahiptir. Kat başına 11 tek kişilik oda bulunmaktadır. Her katta bir veya iki personel bulunmaktadır. Kablosuz internet mevcuttur. Her odada lavabo ve internet noktası vardır. Rain ve tuvaletler ortaktır. Tüm yemekler kampüste alınır. Vejetaryen seçeneği de dahil olmak üzere kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde seçim şansları vardır.

Günlük Rutin

Kahvaltıdan sonra, dersler 9,00-13,00 gerçekleşmektedir. Öğle 13,00-14,00 olup, yaklaşık 17.30 kadar sürmekte, öğleden sonra faaliyetleri bulunmaktadır. Akşam yemeği ödev yapmak ve aileniz ve arkadaşlarınızla temas halinde tutmak için sessiz zamandır ve 18,00-19,00 arasındadır. Kampüste her akşam etkinlikler vardır.

Haftalık Gezi

Geziler Londra bölgesinde ya da yakındaki turistik açıdan zengin olan yerlerde gerçekleşecektir. Bunlar Hampton Court, Windsor, Brighton, Greenwich gezisi olmakta ve ulaşım için otobüs ya da tren kullanılmaktadır.

Program:

Haftalık 15 ders Genel İngilizce
Haftalık seçmeli 5 ders opsiyonu: Londra'yı keşfedin, moda ve stil veya sporlar.
Dersler kelime setleri, dil becerileri uygulama ve proje çalışmalarını içerir. Öğrenciler sınıfta kendi özel gezilerini hazırlarlar.
Her hafta gezileri, atölye ve ziyaretler için seçenekler sunulmaktadır.
Öğleden sonra ve akşamları eğlenceli aktiviteler
Haftalık Londra gezileri

London Teenager Programme – Residential

London Teenager Programme – Day School

İlgili Linkler: