BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Yurtdışında Yaz Okulu

Yurtdışında Yaz Okulu

Ebeveynler okulların kapandığı ve yaz tatilin başladığı dönemde çocuklarının tatillerini daha aktif ve verimli geçirebilmeleri adına yurtdışı yaz okullarını tercih etmektedirler. Böylece öğrenciler erken yaşta yurtdışı deneyimine sahip olacakları gibi, farklı kültürleri keşfetmeyi de genç yaşta öğrenirler. Farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinip, bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan sıradışı bir yaz okulu tecrübesi sahibi olurlar. Erken yaşta kazanılacak bu tecrübe öğrencinin kişisel gelişimi, kendine olan güveni ve olaylara bakış açısını etkilemektedir. 8-17 yaş aralığındaki bir çok öğrenci bu deneyimi yaşamaktadır. Belki ilk defa çocuklarından ayrı kalacak aileler, çocuklarının kişisel sorumluluk duygularının gelişmesine fırsat tanımış olacaklar. Bu adım ne kadar erken atıldıysa kazanımları o kadar fazla olacaktır. 

Öğrencilerimiz yaz okulu programlarına hem bireysel olarak hem de Academix gruplarına dahil olarak katılabilirler.

Academix danışmanlarının önderliğinde bu yaz 30 Haziran-14 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Yaz Okulu Grup Programları ile çocuğunuzu İngiltere'de Londra ya da Brighton'a göndermek ister misiniz? Detaylar için aşağıdaki linkleri tıklayınız. 

Academix Londra Grubu (15 kontenjanlı)

Yaş Aralığı: 11 -17
Tarihler: 30 Haziran - 14 Temmuz 2019
Kontenjan: 15
Dil Seviyesi: Tüm SeviyelerAcademix Brighton Grubu (15 kontenjanlı)

Yaş Aralığı: 11 -17
Tarihler: 30 Haziran - 14 Temmuz 2019
Kontenjan: 15
Dil Seviyesi: Tüm Seviyeler


Amerika, İngiltere, Fransa, İspanya, Malta, İtalya ve Kanada olmak üzere birçok ülkede yaz okulları organizasyonları bulunmaktadır. Evebeynler ve öğrenciler beklenti ve tercihlerine göre istediklerine karar verebilirler.


                 

    Amerika Yaz Okulları                           İngiltere Yaz Okulları

 

                       

  Fransa Yaz Okulları                               İspanya Yaz Okulları

 

                    

       Malta Yaz Okulları                                 Kanada Yaz Okulları
İtalya Yaz Okulları

 

Tüm yaz okulları öğrencilerin dil seviyelerini geliştirirken birçok sosyal aktivite imkanı sunmaktadır. Öğrenciler eğlenirken öğrenecek ve kendilerini geliştireceklerdir. Farklı yaş gruplarına göre hazırlanmış olan kurslar öğrencilerin kendilerini daha rahat hissetmelerini ve birbirleriyle kolaylıkla kaynaşmalarını amaçlamaktadır.

Yaz okullarında konaklama, özellikle öğrencilerin genç yaş grubu olmalarının vermiş olduğu hassasiyetle kontrol altında tutulup, seçimlerde tüm ihtiyaçlar ve olanaklar düşünülmektedir.