BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Hollanda

Hollanda'da Üniversite

Eğitim düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan Hollanda, aynı zamanda iyi firmalara ev sahipliği yapması ile dünyanın en varlıklı ülkeleri arasına girmiştir. Bir çok kültürü bünyesinde bulunduran Hollanda dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir.

İlk kez lisans ve yüksek lisans alanlarında  ana dilinin haricinde İngilizce olarak eğitim vermeye başlayan Hollanda, yıllar içerisinde nerdeyse her alanda İngilizce Eğitim sunmaya başlamıştır. Aynı zamanda  eğitim kalitesi yüksek ve zengin bir ülke olması da Holllanda’da Eğitimi cazip kılmıştır.

Dünya sıralamalarında iyi dereceler almış üniversitelerde uygun fiyatlara lisans veya yüksek lisans yapma fırsatı öğrencilerimizin Hollanda’yı tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır.

Eğitim kalitesinin yanısıra Hollanda’nın Avrupa’da bir çok ülkeye hafta sonu gitme mesafesinde olması yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin Hollanda’yı tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır.   

Yaşamın çok pahalı olmaması, birçok şehrin öğrenci şehri formatında olması, ulaşım aracı olarak genellikle bisikletlerin kullanılması Hollanda’yı öğrencilerimiz açısından cazip kılan diğer sebeplerdir. Aylik yurt/ev kiraları 150-400 EURO arasında olmakla birlikte, ortalama yaşam masrafları aylık 700-1000 EURO civarında değişmektedir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak çalıştığımız Hollanda üniversitelerinin detaylarına ulaşmak için lütfen aşağıdaki okul logolarına tıklayınız. 
 

 

Radboud University


 

 

Cambridge Education Group 

Holland International Study Centre

Hollanda'da Üniversite

Webster University Leiden
Wittenborg University


Yüksek dereceli eğitim, bilimsel eğitim (WO), ondört üniversitede verilmektedir. Öğrenciler seçmeli dersler ve branşlar yoluyla kendi programlarını kısmen oluşturabilirler.

Yüksek meslek eğitimi (HBO), meslek uygulamasında teorik ve pratik önhazırlığa yöneliktir. Bu eğitim, yüksek okullarda verilir. Eğitim dili İngilizce olan yüksek meslek eğitimleri de vardır.

Yüksek açık öğretim, Açık Üniversite tarafından verilir ve özellikle yetişkinlere yüksek öğretim yolunu açmayı amaçlar. Bazı kurslar ve eğitim programları ayrıca İngilizce dilinde de verilmektedir.

İlgili Linkler: