BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Hollanda

Hollanda'da Master

Eğitim düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan Hollanda, aynı zamanda iyi firmalara ev sahipliği yapması ile dünyanın en varlıklı ülkeleri arasına girmiştir. Bir çok kültürü bünyesinde bulunduran Hollanda dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir.

İlk kez lisans ve yüksek lisans alanlarında  ana dilinin haricinde İngilizce olarak eğitim vermeye başlayan Hollanda, yıllar içerisinde nerdeyse her alanda İngilizce Eğitim sunmaya başlamıştır. Aynı zamanda  eğitim kalitesi yüksek ve zengin bir ülke olması da Holllanda’da Eğitimi cazip kılmıştır.

Dünya sıralamalarında iyi dereceler almış üniversitelerde uygun fiyatlara lisans veya yüksek lisans yapma fırsatı öğrencilerimizin Hollanda’yı tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır.

Eğitim kalitesinin yanısıra Hollanda’nın Avrupa’da bir çok ülkeye hafta sonu gitme mesafesinde olması yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimizin Hollanda’yı tercih etmelerinde büyük rol oynamaktadır.   

Yaşamın çok pahalı olmaması, birçok şehrin öğrenci şehri formatında olması, ulaşım aracı olarak genellikle bisikletlerin kullanılması Hollanda’yı öğrencilerimiz açısından cazip kılan diğer sebeplerdir. Aylik yurt/ev kiraları 150-400 EURO arasında olmakla birlikte, ortalama yaşam masrafları aylık 700-1000 EURO civarında değişmektedir. Hollanda'da İngilizce master yapmak istiyor ve İngilizce seviyeniz yeterli değil ise önce İngiltere Dil Okulları'nda dil eğitimi alıp, sonra Hollanda'da İngilizce yüksek lisans eğitimine başlayabilirsiniz.


Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak çalıştığımız Hollanda Üniversitelerini incelemek için lütfen logolara tıklayınız.

Radboud University

 
   

İlgili Linkler: