KANADA'DA FİLM EĞİTİMİ VANCOUVER FİLM SCHOOL

Danışman Yorumları

Vancouver Film School, Kanada’da bulunan 3D Animation and Visual Effects, Animation and Concept Art, Classical Animation, Digital Design, Acting for Film and TV, Film Production, Make-up Design, Sound Design, Writing for Film and TV, Game Design, Programming for Games, Web + Mobile alanlarında eğitim alınabilecek en iyi okullardan biridir. Her bir program toplamda 1 yıl sürmektedir.
Aynı zamanda her programın yıl içerisinde birden çok başlangıcı bulunmaktadır.

Medya sektörü profesyonellerinden oluşan eğitim kadrosu ve fiziki imkanlar bütünlüğü ile yarattığı fark Vancouver Film School’u dünyanın en iyi canlandırma, animasyon ve dijital tasarım eğitimi veren okulu haline getirmiştir.

Öğrencilerin birçoğu Pixar, Paramount Pictures, Sony Pictures, Dreamworks, Warner Bros. , Walt Disney, HBO, Lucasfilm, Blizzard, Ubisoft, BioWare, Apple, Google ve Microsoft gibi firmalarda mezuniyet sonrası işe girmektedirler.
 

Vancouver Film School, başarılı öğrencilere burs olanakları sağlayan bir okuldur. Bu noktada akademik başarınızdan çok uzmanlaşmak istediğiniz alanla ilgili yetenekleriniz ve alana olan ilginiz değerlendirilir. Öğrencilerin eğitim suresi boyunca ihtiyacı olan her şey VFS tarafından karşılanmaktadır. Başvuru sırasında Academix’den alacağınız profesyonel destek sayesinde kabul ve burs indirimi konusundaki şansınızı ikiye katlayabilirsiniz.

Pathway programları;

Vancouver Film School British Columbia Institute of Technology ve Wilfrid Laurier University eğitim ortagidir. Vancouver Film School’da 1 yillik sektorel egtiminizi tamamlayıp alaninizda uzmanlaştıktan sonra bu eğitimi BCIT ve WLU’de akademik seviyede devam ettirebilirsiniz.

Vancouver Film School Diploma Programlari;

3D Animation and Visual Effects
Animation and Concept Art
Classical Animation
Digital Design
Acting Essentials
Acting for Film and TV
Film Production
Make-up Design
Sound Design
Writing for Film and TV
Game Design
Programming for Games, Web + Mobile
Foundation Visaul Art and Design


3D Animation and Visual Effects

VFS 3D Animation and Visual Effects bölümü mezunu öğrenciler yakın zamanda; Assassins Creed, Avatar, Ironman, Smalville, Spongebob,Toy Story 3, 10000 BC, 300 Spartalı, The Pirates, Action Man, Alias, Alice in The Wonderland, Alien Inception, AVP, Barbie, Beast Wars, Blade, Constantine, Guild Wars, God of War, Harry Potter, Hell Boy, Ice Age, Indiana Jones, Jurrasic Park, Kingdom of Heaven, Lord of The Rings, Lost, Matrix, Pirates of The Carribean, Peter Pan, Resident Evil ve Transformers gibi projelerde görev almış kişilerdir.12 aylık kesintisiz eğitimin ilk 6 ayında Animasyonun temel yapı taşlarını kavrayıp ikinci 6 aylık süreçte Animasyon, Modelleme ve Görsel Efektler alanlarında uzmanlaşabilirsiniz.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Ağustos ve Ekim
Eğitim Ücreti $53.250CAD

Classical Animation

VFS Classical Animation bölümü mezunları Family Guy, King of the Hill, Spongebob, The Illusionist, Princess and the Frog, Animaniacs, Mermaidia, Being Ian, Blue’s Biggest Stories, Daria, Dr. Dolittle, Dragon Booster, George of the Jungle, Harry Potter, Inspector Gadget, Star Wars II, Monster House, Mortal Combat, Open Season, Pirates of the Carribean, Pocahontas, SS X Tricky, Stuart Little, Surf’s Up, Collector, Simpsons gibi projelerde görev almışlardır.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mayıs ve Eylül
Eğitim Ücreti: $30.500CAD

Animation and Concept Art

Animation Career Review’a göre Vancouver Film School animasyon okulları arasında dünyada ve Kanada’da 1. Sırada yer almaktadır. Bu eğitim programı sayesinde çizim, renklendirme ve canlandırma konusunda tüm bilgilere sahip olarak piyasada aranan çalışanlar arasına girebilir, konsept sanatçısı olarak kendinize kariyer yapabilirsiniz.

Başlangıç Tarihleri: Mart, Haziran ve Ekim
Eğitim ücreti: $33.500CAD

Digital Design

VFS Digital Design mezunu öğrenciler yakın zamanda; Carlsberg, Discovery Channel, Google, MTV, Nike,  Adobe, Air Jordan, Amnesty, AOL, Flip, Kitchen Aid, Miami Ink, Peak, WB, Travel Channel ve Yahoo gibi şirketlerin uluslararası ve yerel projelerinde yer almış birer profesyonel olarak kariyerlerine devam etmektedirler.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mayıs ve Eylül
Eğitim Ücreti: $42.250CAD


Game Design

VFS Game Design mezunu öğrenciler yakın zamanda Dead Rising, Dragon Age, Halo, Mod Nation Racers, Punch Out, Saint’s Row, Age of Empires II,Godzilla, Kinect Joy Ride, Mario Strikers, Ultimate Alliance, Mass Effect, Pro Street, Proto Type, Skate, Spider Man, Vegas, Tron, Turok, Dawn of War ve Warhammer Online gibi oyunların yapımında calismislardir.

12 aylık diploma eğitimi boyunca Game Design bölümü öğrenciler akademisyenler tarafından değil, sektörde markalaşmış EA Games, Ubisoft, BioWare, Blizzard gibi firmalardan gelen eğitmenler tarafından eğitilmektedirler.

Game Design bolumunun ikinci 6 aylık döneminde öğrenciler Coding, Game Art ve Level Design gibi alanlarda uzmanlaşarak eğitimlerine devam ederler.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mayıs ve Eylül
Eğitim Ücreti: $49.250CAD

Sound Design for Visual Media

VFS Sound Design öğrencileri 1 yil boyunca: Sound Effects Editing, SFX, Recording, Dialogue Editing, Background Editing, Special Effects Editing, Foley, Production Sound, Industry Software Skills ve Game Audio gibi alanlarda eğitim alarak ses dizayni üzerine uzmanlaşırlar. Vancouver Film School’un sagladigi interaktif eğitim sistemi sayesinde Sound Design öğrencileri proje bazli çalışmalarında Film Production, Game Design ve VFX öğrencileriyle birlikte ortak isler yapmaktadırlar.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Nisan ve Ağustos
Eğitim bedeli: $43.250CAD

Make-up Design for Film & Television

VFS Make-up Design öğrencileri: Aging and Character Make up, Out-of-Kit, Effects, Airbrushing, Bald Caps, Beauty&Glamour MakeUp, 3D Appliance Makeup, Full Heads Masks, Hair Laying/Ventilating/Wigs, Construction Makeup, Digital Makeup Design alanlarinda uzmanlaşırlar.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mayıs ve Eylül
Eğitim Ücreti: $46.750CAD

 

Programming for Games, Web + Mobile

Günümüzün en popüler eğitimlerinden biri olan yazılım ve programlama özellikle Amerika ve Kanada’da is olanakları açısından mezuniyet sonrası öğrencilerin kolaylıkla is bulabilecekleri bir alandir. Yoğun bir eğitim sonunda çalışmaya hazır ve tümüyle tamamlanmış bir yazılımcı olarak iş hayatına giriş yapan VFS Programming for Games, Web + Mobile öğrencileri endüstri standartlarında yazılım üretmeye, programlama bilgisine ve bunları tasarım ile nasıl birleştireceğine hakim şekilde mezun olur. Kanada bu alanda kariyer hedefleyebileceğiniz en doğru ülkedir. İlgili sektörde bulunan binlerce firma her gün büyüyen is hacmiyle beraber daha fazla kalifiye elemana ihtiyaç duyar ve ise alımları bu sayede sürekli artmaktadır.

Başlangıç Tarihleri: Mart, Haziran, Ocak
Eğitim Ücreti: $49.250CAD

Acting for Film and TV

Beden – Ses eğitimleriyle beraber sahne, sinema – TV kamera onu oyunculuk alanlarında uzmanlaşabileceğiniz 12 aylık oyunculuk bölümde VFS’nin sunmuş olduğu interaktif eğitim sistemiyle beraber film yapımcılığı ve senaryo bölümlerinden de alacağınız ortak derslerle ve proje bazIı çalışmalarla mezuniyet sonrası birer profesyonele dönüşebilirsiniz. Kanada’da alanında büyük şirketler ve oyunculuk ajanslarıyla iyi ilişkileriyle bilinen Vancouver Film School mezuniyet sonrası uluslararası öğrencilere de oyunculuk alanında başarıya ulaşabilecekleri kapılar açmaktadır.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Ağustos, Ekim
Eğitim Ücreti: $30.500CAD

Acting Essentials

16 hafta süren bu temel eğitim ile öğrenciler hızlandırılmış temel oyunculuk eğitimi alır. Bu eğitim süresince oyunculuk üzerine temel bilgiler edinir, genel hatlarıyla tüm sisteme hakim olurlar. Öğrenciler 4 aylık oyunculuk eğitimi sonrası yine oyunculuğun 1yıllık diploma programına katılabilirler.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Ağustos, Ekim
Eğitim Ücreti: $10.500CAD

Writing for Film and TV

Hikaye Yazımı, Film için Senaryo Yazımı, Televizyon için Senaryo Yazımı, Komedi Skeçler, Oyunlar ve Çizgi Romanlar için Senaryo Yazımı gibi alanlarda uzmanlaşabileceğiniz 1 yıllık programda en önemli iki kriterden biri bu alanlara ne kadar yatkın olduğunuzu okula kanıtlayabilmenizdir. Bir diğeri ise İngilizce dil yeterlilik konusunda oldukça üst bir seviyeye gelmiş olmanızdır.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Nisan ve Ağustos
Eğitim Ücreti: $28.250CAD

 

Film Production

Vancouver Film School tüm imkânları tek bir çatı altında sunan ve 12 farklı film stüdyosuyla yapımcıların ve yapım şirketlerinin gözdesi haline gelmiş bir okuldur.

Fiziki imkanlar açısından Kuzey Amerika’nın en gelişmiş medya okulu olan Vancouver Film School’da edineceğiniz bu tecrübeye hem fiziksek hem de mental acıdan tamamen hazırlıklı olmalısınız. Uygulama bazlı projelerle birlikte 12 aylık yoğun eğitiminin sonunda portfolyonuzda 40 + Film ile mezun olur, sektörün önde gelen isimleriyle VFS’nin kariyer departmanının yapmış olduğu organizasyonlarda her ay bir araya gelerek yapmış olduğunuz bu calismalari onlara sunarak kendinizi ispatlayabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Ağustos, Eylül
Eğitim Ücreti $53.250CAD

Foundation Visual Art and Design

Medya alanında kariyer hedefleyen ancak bununla ilgili altyapıda sektörel veya akademik bir geçmişi olmayan öğrenciler için tasarlanmis foundation visual art and design programında 12 ay boyunca animasyon, film, oyunculuk, dijital tasarım ve genel sanat derslerinde uygulamalı olarak verilmektedir. Öğrenciler bu eğitimden sonra uzmanlaşmak istediği alani belirleyerek egitimlerine devam edebilirler.

Başlangıç Tarihleri: Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Ağustos, Ekim
Eğitim Ücreti: $30.500CAD


!!! 2017 Mayıs ve Haziran başlangıçları için eğitim ücretlerine özel burslar uygulanmaktadır.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler