BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Avustralya

Avustralya'da Master

 Avustralya’da Üniversite,

Neden Avustralya,

Dünyanın en yaşanılabilir ülkesi olan Avustralya, körfez ve yeşilin buluşması, harika plajları ve doğal güzellikleriyle tam anlamıyla doğa ile metropolün inanılmaz birleşimine şahit olabileceğiniz ender ülkelerden birisidir. Suç oranı o kadar düşüktür ki Avustralya sokaklarında polise gerek bile yoktur. Tüm bunlara ek olarak ırkçılığın olmaması da bu ülkeyi daha da cazip hale getirmektedir.

Avustralya’yı diğer ülkelerden farklı kılan bir özellik ise öğrencilere çalışma imkânı sunmasıdır. 6 ay ve üzeri eğitim alan öğrenciler eğitim alırken aynı zamanda 2 haftada 40 saat çalışma iznine sahiptir. Ayrıca tatil dönemlerinde tam zamanlı çalışma imkânı da sunulmaktadır. Akademik programlardan mezun olunduğunda ise öğrenciler 1 yıl çalışma ve oturma hakkına sahiptirler.

Vize Prosedürü - – Avustralya vizesi bilinenin aksine evraklar doğru ve eksiksiz olduğunda profesyonel vize desteği de alarak başvurulduğunda oldukça kolay bir vizedir. Ayrıca 6 ay ve üzeri için alınan vizeler şehir merkezlerinde bulunan İmmigration ofislerinde rahatlıkla uzatılabilir. Turist vizeleri öğrenci vizesine çevrilemez ve öğrenciler, Student visa ile Avustralya’da eğitim almadan en fazla 2 ay kalabilir.

Üniversite eğitimi – Tüm Dünyada yapılan belirlemelere göre, eğitim kalitesi en yüksek ülkeler arasında Avustralya 8.sırada yer almaktadır. Gerek eğitim kalitesi gerek yaşam koşulları ile üniversite eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Avustralya üniversiteleri, Türkiye’dekilerden farklı olarak Şubat ayında açılır. Bu durumda Türkiye’de Haziran ayında okullarını bitiren öğrenciler Şubat ayına kadar Avustralya da eğitim için gerekli olan evrakları tamamlayabilir. Özellikle dil skoru konusunda sıkıntı çektikleri için bu süre zarfında dil eğitimi alarak dil skoru belgesini alabilirler. Avustralya’da çoğunluğu devlet üniversitesi olmakla birlikte hem özel hem de devlet üniversiteleri bulunmaktadır ve her üniversitenin kabul koşulları farklılık göstermektedir. Avustralya üniversitelerinin tamamı hem dünya genelinde ve hem de YÖK tarafından kabul görmektedir. Lisans eğitimi seçilen üniversite ve bölüme göre 3 ile 5 yıl arasında sürmektedir. Master eğitimleri ise 1 ile 1,5 yıl arasında sürmektedir.

Üniversitelerin dünya sıralaması - üniversitelerin %18'i en iyi 100 , %23'ü en iyi 200, %55 ‘i en iyi 500 içerisinde yer almaktadır.

Eğitim kalitesi, yüksek yaşam kalitesi, çalışma imkânı, özgürlükler ve dünyanın en yaşanılabilir ülke olması ve diğer tüm saydığımız sebeplerden dolayı Avustralya eğitim için en ideal ülkelerin başında gelmektedir.

 

Kaplan Business School Australia

 

Macquaire University

University of Canberra

Victoria University

Murdoch University

Curtin University

Deakin University

RMIT University