BİLGİ İSTE İLETİŞİM
Almanya

Almanya'da Dil Okulu

Almanya’da Eğitim:

İleri teknoloji, çağdaş ekonomiye sahip Almanya, kaliteli eğitimiyle de öğrencilere cazip fırsatlar sunmaktadır. Dünya üzerinde 100 milyonu aşkın kişi tarafından konuşulan Almanca, Türkiye ve Almanya arasındaki son derece güçlü ilişkiler sonucu ülkemizde çok fazla öğrenci tarafından tercih edilen bir dildir.

Almanya öğrenciler için sunduğu olanaklar, farklı eğitim seviyelerine ve bölümlerine göre uygulanmakta olan yüksek öğrenimi ve sonuncunda Türkiye ve bütün dünyada tanınan diplomalarıyla öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Almanca dil eğitimi için genelde tercih edilen yerler Frankfurt, Duesseldorf, Berlin ve Münih’tir.

Almanya’da dil kursları minimum 20 dersten oluşmakta olup 3 aya kadar süren kurslar için turist vizesi alınmakta, daha uzun süreli programlar için öğrenci vizesi alınmaktadır.

Bunun yanı sıra lisans ve master programlarında derslerin İngilizce verilmesi Almanya’yı tercih edilen ülkeler arasına sokmuştur.

En önemli şehirler: Berlin, Hamburg, Bremen, Hannover, Düsseldorf

En sık tercih edilen programlar: Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş için Almanca, TesDaf Sınav Hazırlık, Almanca+Staj, Almanca Üniversite Hazırlık Yılı

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Almanya'da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin maksimum faydayı sağlayabilmeleri için Almanya'nın en iyi dil okulu olan DID deutsch-institut ile çalışmakatayız.  

 
1-  BERLIN

2-  FRANKFURT

3-  HAMBURG

4-  MUNICH

5- HEIDELBERG

 Almanya'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Avrupa'da en çok konuşulan dil Almanca'dır. Bu yüzden gelecek ve kariyer planları için öğrencilere çok büyük bir katkısı olacaktır. Türkiye'ye yakınlığı itibari ile rahatlıkla eğitim için gidilebilmektedir. Almanya'da eğitimin çok ucuz olması nedeniyle öğrenciler üniversite veya yüksek lisans için Almanya'yı tecih etmekte ve öncesinde bir Almanca di eğitimine ihtiyaç duymaktadırlar.Almanya'da yaşam masrafları çok ucuzdur. Almanya'nın Türkiye ile pek çok ticaret ortaklıkları mevcuttur. Tüm bunlar Almanca öğrenmeyi avantajlı kılmaktadır. Almanya'da eğitim kurumları devlet destekli ve kontrollü olduğundan eğitim kalitesi çok yüksektir.Amanya'da eğitim alan öğrenciler, mezuniyet sonrası tüm Avrupa'da çok kolay çalışabilmektedirler. 

Almanya'da Sağlık ve Çalışma:

Avrupa Birliği'ne üye olmayan ülkelerden giden öğrencilerin ülkeye giriş yapmadan önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Dil eğitimi için Almanya’da bulunan yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur.

Almanya’da Konaklama:

Öğrenciler Almanya’da kişisel ihtiyacı ve bütçesine göre konaklama tipi seçebilmektedir.

Aile yanı konaklama; Almanca eğitiminin devamını sağlar ve öğrenciye pratik yapma imkanı sunar. Aile yanında konaklama, öğrencinin tercihine göre tek veya iki kişilik odalarda, tam veya yarım pansiyon şeklinde olabilmektedir.

Öğrenci yurdu; Bazı okulların kendi bünyelerinde öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları genelde çalışma ve dinlenme odası telefon, televizyon, kütüphane, bilgisayar odaları ve spor salonlarına da sahiptir. Öğrenci yurtlarında genellikle yemek verilmez ancak bazı yurtların öğrenci kullanımına açık mutfakları bulunmaktadır.

Kiralık daire; Bu konaklama seçeneği, aynı dairenin birkaç öğrenci tarafından paylaşılmasına olanak verdiği için öğrenciler için ekonomik bir seçenektir. Daireler mobilyalı ve eşyalı olabilmektedir.

Almanya’da İklim:

Almanya’da ılıman deniz iklimi görülmektedir. Kışları soğuk, bulutlu ve rutubetli, yazlar ılık ve rüzgarlıdır.

Adım Adım Almanya'da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli DEVAMI... 
 

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Diğer Ülkeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).

Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri..

 

İlgili Linkler:
Academix
Hakkında
Dilek & Öneri
Formu
Bizimle
Çalışmak
İster misiniz?
Şubemiz
Olmak
İster misiniz?
Dublin'de Dil Eğitimi Almak için 10 Neden Dublin’de Ec English, Kaplan International English, Eurocentres gibi dünyanın pek çok ülkesinde merk... Devamı >>
ILAC Toronto Dil Okulu TecrübelerimDil Eğitimi için en büyük şehri tercih etmek isteyenler için dil okulu olarak da yin en büyük dil ok... Devamı >>