YURTDIŞINDA YAZ OKULLARI

Yurtdışında Yaz Okulları

Akademik eğiminizi kuvvetlendirmek mi istiyorsunuz? Yoksa bir tiyatro oyununda yer almak mı? Bir politika kampanyasının nasıl yapıldığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Yoksa İkinci bir dil öğrenmek mi? Ya da lise eğitiminiz sürerken üniversite ortamını yaşamak mı? Bu sorulardan veya aklınıza gelebilecek benzerlerinden sadece birine cevabınız evet ise işi gücü bırakın, bu yazı kendinize ayırın! Ama acele etmeyi de unutmayın!

Bir çok kişi yaz okulunu öğrencilerin, başarılı olamadıkları dersleri aldıkları bir dönem olarak düşünür. Ancak yurtdışında yaz okullarının bilinmeyen birçok çeşidi ve avantajları var. Yaz döneminde yurtdışında eğitim görmek isteyenler için, hem akademik , hem de sosyal ve kültürel yönde kendilerini geliştirebilecekleri hemen hemen her konuda yaz okulu bulmak mümkün. Yaz okulları, her yaştan insana, tercih ettikleri dallarda, istedikleri sürelerde ve hızda eğitim alabilecekleri bulunmaz imkan ve fırsatlar sunuyor.

Yaz okulları aynı zamanda yurtdışında uzun dönem eğitim görmek isteyen kişilerin kültür şoku, adaptasyon problemleri, kriz çözümleri ve akademik uyum gibi sorunlarını önceden bertaraf etmelerini sağlıyor. Başka kültür ve ülkeden gelen insanları tanıma fırsatı sunuyor. Öğrencilerin ayakları üzerinde durmasını, vizyon sahibi olmasını ve dünya görüşünü geliştirmesini sağlıyor. Sadece bunlar bile bir yaz boyunca edinilebilecek paha biçilemez değerler.

Çok çeşitli programların bulunduğu yaz okullarından birine gitmeyi düşünüyorsanız eğer acele etmenizde fayda var. Yaz okullarına kayıtlar okuldan okula, programdan programa farklılık göstermekle beraber genellikle Haziran ortalarında bitiyor.

Yaz Tatilinizi Bir Okulda Geçirmek için 6 Neden!

Perspektifinizi Değiştirir!

Sizin için neyin önemli, neyin önemsiz olduğunu keşfedeceğiniz bir mekan. Dünyayı daha iyi anlama ve tanıma fırsatı.

Üniversite Hayatını Risk Almadan Test Edebilirsiniz!

Ailenizi ve alıştığınız ortamı bırakarak yurtdışında bir üniversite ortamına gitmek psikolojik ve duygusal olarak zorlu bir testtir. Bütün zayıf noktalar bu süreç içersinde teste tabi olur. Ancak bu testi yaz dönemi gibi kısa bir sürede ve 2000 aday yerine sadece 200 aday arasında risk almadan geçirmek ve bire bir danışmanlık alabilmek ilerde üniversite eğitimini için çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Bir Hayat Tarzının Üzerinize Uyup Uymadığını Denemek İçin Mükemmel Fırsat!

Yaz programları, yıllardır hayalini kurduğunuz ve lise sonrasında belki ömrünüzün büyük bir bölümünü harcayarak sahip olacağınız dallarda kendinizi kısa bir süre içinde olsa test etme fırsatı sunacaktır. Özellikle ülkemizde lise sürecinde belli konularda eğilimlerini test edemeyen öğrenciler için bu büyük bir fırsat. Bunu yaparken değişik bir ortama seyahat etme, yeni yerler tanıma ve ülkenizde yapamayacağınız birçok aktivite de bulunma fırsatı yakalayacaksınız.

Kendinizi Yeniden Keşfedebilirsiniz!

Yaz okulları size olmak istediğiniz gibi olma fırsatı sunar. Bulundukları yerde belli bir arkadaş çevresine sıkışıp kalmış veya kendinizi ifade edemediğinizi hissediyorsanız, bu programlarda çeşitli aktivitelerle kendinizi tanıma ve yeni bir yön çizme fırsatı bulabilirsiniz.

Limitlerinizi Zorlar, Sınırlarınızı Gösterir!

Yaz programlarında limitlerinizi zorlayabilir, neleri başarabildiğinizi görebilirsiniz. Stres altında olmadan yapacağınız bu denemeler limitlerinizi değerlendirmede yardımcı olacaktır.

Çok Eğlenceli!

Yeni bir yer keşfetmek, arkadaşlıklar kurmak, kendi seçtiğiniz ve istediğiniz konularda kısa süreli eğitim görmek hayatlınızda geçireceğiniz en eğlenceli ve keyifli deneyimlerden biri olacaktır.

Lise Eğitiminiz Sürerken, Üniversite Eğitiminin Tadına Bakın!

Eğer üniversite seviyesinde dersler almak yada eğitim görmek istediğiniz bir üniversiteyi lise eğitiminizi sırasında denemek istiyorsanız yaz okulu büyük fırsat olacaktır. 

Amerika’daki birçok üniversite yazın, üniversite derslerine katılmak isteyen her öğrenciyi kabul eder. Birçok Amerikalı lise öğrencisi, lise eğitimleri esnasında bile ileriye dönük üniversite dersleri almaktadır. Yazın veya diğer dönemlerde alınan üniversite derslerinin birçoğu ileride üniversite eğitimlerine geçen adaylar için kredi olarak sayılır ve adaylar daha kısa sürede üniversite eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğer akademik değil kendilerini geliştirmek için kredisiz dersler aldılarsa da, bu dersler transcriptte görülür ancak kredi olarak sayılmaz.

Yaz okullarında alacağınız dereceler transcriptinizi etkileyecektir. Bazı iddialı okulların yaz programlarına giriş, SAT skorları, yüksek lise notları, öğretmen referansları ve kompozisyon gerektirebilir. Örneğin bu tarz başvuru gerektiren Harvard Yaz okuluna girmek tabii ki Harvard Üniversitesine kabul için garanti anlamına gelmez ancak adayın şansına mutlaka katkıda bulunacaktır.

Akare Magazin makalesinden alinmistir.
 

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Aldım?

Dünyanın en zor vizesini bana kolay kılan Aslıhan Hanım’a şükranlarımı sunarım ve halihazırda çok başarılı olduğu mesleğinde daha da ileri gitmesi ...   Devamı

Süleyman ŞAHİN
Süleyman ŞAHİN
Öğrenci
İngiltere'de Yüksek Lisans Tavsiyeleri - London Metropolitan Univer...

Akademik hayatta ilerleme ve hedeflerime ulaşabilme adına attığım bu adımda beni destekleyen aileme, arkadaşlarıma, Hakan Bey'e ve tüm Academix ail...   Devamı

Berna KESER
Berna KESER
Öğrenci
Avustralya'da Dil Eğitimi Tavsiyeleri - ILSC Melbourne

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketini tercih etmemdeki neden daha önce İrlanda vizemi değerli çalışanların özverili çalışmaları sayesinde ...   Devamı

Beytullah Burak KOLÇAK
Beytullah Burak KOLÇAK
Öğrenci
Amerika'da İş İngilizcesi - Stafford House Boston

Araştırmalarım sonucunda Instagram üzerinden Academix’e ulaştım. Danışmanım Deniz Hanım benimle çok ilgilendi.   Devamı

Melis KABADAYI
Melis KABADAYI
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
İrlanda'da Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Bu yüzden hiç düşünmeden geleceğe doğru güzel bir adım atarak yüksek lisans eğitiminiz için İrlanda’yı tercih edin!   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Ukrayna Üniversite Eğitimi

Bu yüzden “Ukrayna’da Üniversite okumak mantıklı mı?” diye soran öğrencilerimize ve öğrenci adaylarımıza kısaca bilgi verebilmek adına bu kısa bilg...   Devamı

Nuri Kuyululu
Nuri Kuyululu
Danışman
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de ise lise eğitimi yaşa göre planlanmaktadır. Öğrenci 14 yaş itibari ile GCSE eğitimi almak zorundadır.   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler