YURTDIŞINDA YAZ OKULLARI

Yurtdışında Yaz Okulları

Akademik eğiminizi kuvvetlendirmek mi istiyorsunuz? Yoksa bir tiyatro oyununda yer almak mı? Bir politika kampanyasının nasıl yapıldığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Yoksa İkinci bir dil öğrenmek mi? Ya da lise eğitiminiz sürerken üniversite ortamını yaşamak mı? Bu sorulardan veya aklınıza gelebilecek benzerlerinden sadece birine cevabınız evet ise işi gücü bırakın, bu yazı kendinize ayırın! Ama acele etmeyi de unutmayın!

Bir çok kişi yaz okulunu öğrencilerin, başarılı olamadıkları dersleri aldıkları bir dönem olarak düşünür. Ancak yurtdışında yaz okullarının bilinmeyen birçok çeşidi ve avantajları var. Yaz döneminde yurtdışında eğitim görmek isteyenler için, hem akademik , hem de sosyal ve kültürel yönde kendilerini geliştirebilecekleri hemen hemen her konuda yaz okulu bulmak mümkün. Yaz okulları, her yaştan insana, tercih ettikleri dallarda, istedikleri sürelerde ve hızda eğitim alabilecekleri bulunmaz imkan ve fırsatlar sunuyor.

Yaz okulları aynı zamanda yurtdışında uzun dönem eğitim görmek isteyen kişilerin kültür şoku, adaptasyon problemleri, kriz çözümleri ve akademik uyum gibi sorunlarını önceden bertaraf etmelerini sağlıyor. Başka kültür ve ülkeden gelen insanları tanıma fırsatı sunuyor. Öğrencilerin ayakları üzerinde durmasını, vizyon sahibi olmasını ve dünya görüşünü geliştirmesini sağlıyor. Sadece bunlar bile bir yaz boyunca edinilebilecek paha biçilemez değerler.

Çok çeşitli programların bulunduğu yaz okullarından birine gitmeyi düşünüyorsanız eğer acele etmenizde fayda var. Yaz okullarına kayıtlar okuldan okula, programdan programa farklılık göstermekle beraber genellikle Haziran ortalarında bitiyor.

Yaz Tatilinizi Bir Okulda Geçirmek için 6 Neden!

Perspektifinizi Değiştirir!

Sizin için neyin önemli, neyin önemsiz olduğunu keşfedeceğiniz bir mekan. Dünyayı daha iyi anlama ve tanıma fırsatı.

Üniversite Hayatını Risk Almadan Test Edebilirsiniz!

Ailenizi ve alıştığınız ortamı bırakarak yurtdışında bir üniversite ortamına gitmek psikolojik ve duygusal olarak zorlu bir testtir. Bütün zayıf noktalar bu süreç içersinde teste tabi olur. Ancak bu testi yaz dönemi gibi kısa bir sürede ve 2000 aday yerine sadece 200 aday arasında risk almadan geçirmek ve bire bir danışmanlık alabilmek ilerde üniversite eğitimini için çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Bir Hayat Tarzının Üzerinize Uyup Uymadığını Denemek İçin Mükemmel Fırsat!

Yaz programları, yıllardır hayalini kurduğunuz ve lise sonrasında belki ömrünüzün büyük bir bölümünü harcayarak sahip olacağınız dallarda kendinizi kısa bir süre içinde olsa test etme fırsatı sunacaktır. Özellikle ülkemizde lise sürecinde belli konularda eğilimlerini test edemeyen öğrenciler için bu büyük bir fırsat. Bunu yaparken değişik bir ortama seyahat etme, yeni yerler tanıma ve ülkenizde yapamayacağınız birçok aktivite de bulunma fırsatı yakalayacaksınız.

Kendinizi Yeniden Keşfedebilirsiniz!

Yaz okulları size olmak istediğiniz gibi olma fırsatı sunar. Bulundukları yerde belli bir arkadaş çevresine sıkışıp kalmış veya kendinizi ifade edemediğinizi hissediyorsanız, bu programlarda çeşitli aktivitelerle kendinizi tanıma ve yeni bir yön çizme fırsatı bulabilirsiniz.

Limitlerinizi Zorlar, Sınırlarınızı Gösterir!

Yaz programlarında limitlerinizi zorlayabilir, neleri başarabildiğinizi görebilirsiniz. Stres altında olmadan yapacağınız bu denemeler limitlerinizi değerlendirmede yardımcı olacaktır.

Çok Eğlenceli!

Yeni bir yer keşfetmek, arkadaşlıklar kurmak, kendi seçtiğiniz ve istediğiniz konularda kısa süreli eğitim görmek hayatlınızda geçireceğiniz en eğlenceli ve keyifli deneyimlerden biri olacaktır.

Lise Eğitiminiz Sürerken, Üniversite Eğitiminin Tadına Bakın!

Eğer üniversite seviyesinde dersler almak yada eğitim görmek istediğiniz bir üniversiteyi lise eğitiminizi sırasında denemek istiyorsanız yaz okulu büyük fırsat olacaktır. 

Amerika’daki birçok üniversite yazın, üniversite derslerine katılmak isteyen her öğrenciyi kabul eder. Birçok Amerikalı lise öğrencisi, lise eğitimleri esnasında bile ileriye dönük üniversite dersleri almaktadır. Yazın veya diğer dönemlerde alınan üniversite derslerinin birçoğu ileride üniversite eğitimlerine geçen adaylar için kredi olarak sayılır ve adaylar daha kısa sürede üniversite eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğer akademik değil kendilerini geliştirmek için kredisiz dersler aldılarsa da, bu dersler transcriptte görülür ancak kredi olarak sayılmaz.

Yaz okullarında alacağınız dereceler transcriptinizi etkileyecektir. Bazı iddialı okulların yaz programlarına giriş, SAT skorları, yüksek lise notları, öğretmen referansları ve kompozisyon gerektirebilir. Örneğin bu tarz başvuru gerektiren Harvard Yaz okuluna girmek tabii ki Harvard Üniversitesine kabul için garanti anlamına gelmez ancak adayın şansına mutlaka katkıda bulunacaktır.

Akare Magazin makalesinden alinmistir.
 

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

EC Bristol Dil Okulunda 4 Ay İnglizce

Amcam daha önce kuzenimi Academix aracılığıyla ABD’ye gönderdiği için kurumun ne kadar profesyonel çalıştığını biliyordum ve başka hiçbir kurumla g...   Devamı

Burak Perit Yaşar
Burak Perit Yaşar
Öğrenci
DID Berlin Dil Okulunda 6 Aylık Almanca

Almanya’da DID Berlin'de bir aydır eğitim almaya başladım, daha beş ay daha burada kalacağım ve okula geldiğim ilk gün itibariyle danışmanımın önce...   Devamı

Cenk Bozkurt
Cenk Bozkurt
Öğrenci
Kaplan Dil Okulu Toronto'da 6 Ay İngilizce

Toronto’dan bahsetmeden önce, neden burayı ve Academix Danışmanlık Şirketini tercih ettiğimi açıklamak istiyorum.   Devamı

Hakan Akmanlar
Hakan Akmanlar
Öğrenci
Kaplan Vancouver'da IELTS Hazırlık Kursum

Academix sayesinde eksiksiz hazırladığım vize başvuru dosyamla Kanada’dan 2 yıllık uzun dönem vizesi aldım.   Devamı

Benan Özkol
Benan Özkol
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

CES Londra Tavsiyelerim

İngilizce dil eğitimi dendiğinde akla ilk olarak İngiltere geliyor. Özellikle Birleşik Krallığı’n başkenti olan Londra dil eğitimi almak isteyen öğ...   Devamı

Burcu İHTİYAROĞLU
Burcu İHTİYAROĞLU
Danışman
Universidad Catolica de Murcia (UCAM) Tavsiyeleri

Okul Ulusal Tarihi-Sanat Anıtı ilan edilen barok kilisesiyle birlikte, güzel, huzurlu, sessiz ve kolay ulaşım imkânına sahip bir ortamda yer almakt...   Devamı

Şilan ERBEK
Şilan ERBEK
Danışman
Almanya'da Yaz Okulu Tavsiyeleri

Neden Almanya'da yaz okulu programlarına katılmalı? Yabancı dil öğrenimi ne kadar küçük yaşta başlarsa o kadar sağlam ve çabuk elde edilen sonuçlar...   Devamı

Mehtap Alkaşi
Mehtap Alkaşi
Danışman
Dublin City University Tavsiyelerim

Dublin merkeze olan uzaklığı otobüs ile ortalama 15-20 dakika olan okulun büyük ve yeşil kampüsünün içinde bulunan tarihi binaların bir tanesinde P...   Devamı

Çağlar Ölmeztürk
Çağlar Ölmeztürk
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler