YURTDIŞINDA YAZ OKULLARI

Yurtdışında Yaz Okulları

Akademik eğiminizi kuvvetlendirmek mi istiyorsunuz? Yoksa bir tiyatro oyununda yer almak mı? Bir politika kampanyasının nasıl yapıldığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Yoksa İkinci bir dil öğrenmek mi? Ya da lise eğitiminiz sürerken üniversite ortamını yaşamak mı? Bu sorulardan veya aklınıza gelebilecek benzerlerinden sadece birine cevabınız evet ise işi gücü bırakın, bu yazı kendinize ayırın! Ama acele etmeyi de unutmayın!

Bir çok kişi yaz okulunu öğrencilerin, başarılı olamadıkları dersleri aldıkları bir dönem olarak düşünür. Ancak yurtdışında yaz okullarının bilinmeyen birçok çeşidi ve avantajları var. Yaz döneminde yurtdışında eğitim görmek isteyenler için, hem akademik , hem de sosyal ve kültürel yönde kendilerini geliştirebilecekleri hemen hemen her konuda yaz okulu bulmak mümkün. Yaz okulları, her yaştan insana, tercih ettikleri dallarda, istedikleri sürelerde ve hızda eğitim alabilecekleri bulunmaz imkan ve fırsatlar sunuyor.

Yaz okulları aynı zamanda yurtdışında uzun dönem eğitim görmek isteyen kişilerin kültür şoku, adaptasyon problemleri, kriz çözümleri ve akademik uyum gibi sorunlarını önceden bertaraf etmelerini sağlıyor. Başka kültür ve ülkeden gelen insanları tanıma fırsatı sunuyor. Öğrencilerin ayakları üzerinde durmasını, vizyon sahibi olmasını ve dünya görüşünü geliştirmesini sağlıyor. Sadece bunlar bile bir yaz boyunca edinilebilecek paha biçilemez değerler.

Çok çeşitli programların bulunduğu yaz okullarından birine gitmeyi düşünüyorsanız eğer acele etmenizde fayda var. Yaz okullarına kayıtlar okuldan okula, programdan programa farklılık göstermekle beraber genellikle Haziran ortalarında bitiyor.

Yaz Tatilinizi Bir Okulda Geçirmek için 6 Neden!

Perspektifinizi Değiştirir!

Sizin için neyin önemli, neyin önemsiz olduğunu keşfedeceğiniz bir mekan. Dünyayı daha iyi anlama ve tanıma fırsatı.

Üniversite Hayatını Risk Almadan Test Edebilirsiniz!

Ailenizi ve alıştığınız ortamı bırakarak yurtdışında bir üniversite ortamına gitmek psikolojik ve duygusal olarak zorlu bir testtir. Bütün zayıf noktalar bu süreç içersinde teste tabi olur. Ancak bu testi yaz dönemi gibi kısa bir sürede ve 2000 aday yerine sadece 200 aday arasında risk almadan geçirmek ve bire bir danışmanlık alabilmek ilerde üniversite eğitimini için çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Bir Hayat Tarzının Üzerinize Uyup Uymadığını Denemek İçin Mükemmel Fırsat!

Yaz programları, yıllardır hayalini kurduğunuz ve lise sonrasında belki ömrünüzün büyük bir bölümünü harcayarak sahip olacağınız dallarda kendinizi kısa bir süre içinde olsa test etme fırsatı sunacaktır. Özellikle ülkemizde lise sürecinde belli konularda eğilimlerini test edemeyen öğrenciler için bu büyük bir fırsat. Bunu yaparken değişik bir ortama seyahat etme, yeni yerler tanıma ve ülkenizde yapamayacağınız birçok aktivite de bulunma fırsatı yakalayacaksınız.

Kendinizi Yeniden Keşfedebilirsiniz!

Yaz okulları size olmak istediğiniz gibi olma fırsatı sunar. Bulundukları yerde belli bir arkadaş çevresine sıkışıp kalmış veya kendinizi ifade edemediğinizi hissediyorsanız, bu programlarda çeşitli aktivitelerle kendinizi tanıma ve yeni bir yön çizme fırsatı bulabilirsiniz.

Limitlerinizi Zorlar, Sınırlarınızı Gösterir!

Yaz programlarında limitlerinizi zorlayabilir, neleri başarabildiğinizi görebilirsiniz. Stres altında olmadan yapacağınız bu denemeler limitlerinizi değerlendirmede yardımcı olacaktır.

Çok Eğlenceli!

Yeni bir yer keşfetmek, arkadaşlıklar kurmak, kendi seçtiğiniz ve istediğiniz konularda kısa süreli eğitim görmek hayatlınızda geçireceğiniz en eğlenceli ve keyifli deneyimlerden biri olacaktır.

Lise Eğitiminiz Sürerken, Üniversite Eğitiminin Tadına Bakın!

Eğer üniversite seviyesinde dersler almak yada eğitim görmek istediğiniz bir üniversiteyi lise eğitiminizi sırasında denemek istiyorsanız yaz okulu büyük fırsat olacaktır. 

Amerika’daki birçok üniversite yazın, üniversite derslerine katılmak isteyen her öğrenciyi kabul eder. Birçok Amerikalı lise öğrencisi, lise eğitimleri esnasında bile ileriye dönük üniversite dersleri almaktadır. Yazın veya diğer dönemlerde alınan üniversite derslerinin birçoğu ileride üniversite eğitimlerine geçen adaylar için kredi olarak sayılır ve adaylar daha kısa sürede üniversite eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğer akademik değil kendilerini geliştirmek için kredisiz dersler aldılarsa da, bu dersler transcriptte görülür ancak kredi olarak sayılmaz.

Yaz okullarında alacağınız dereceler transcriptinizi etkileyecektir. Bazı iddialı okulların yaz programlarına giriş, SAT skorları, yüksek lise notları, öğretmen referansları ve kompozisyon gerektirebilir. Örneğin bu tarz başvuru gerektiren Harvard Yaz okuluna girmek tabii ki Harvard Üniversitesine kabul için garanti anlamına gelmez ancak adayın şansına mutlaka katkıda bulunacaktır.

Akare Magazin makalesinden alinmistir.
 

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

ILSC Toronto'da 5 Ay Genel İngilizce Yorumlarım

Bu süreçlerde inanılmaz destek ve çabalarından dolayı tekrardan Serpil Hanım ve tüm Akademix Kadiköy ailesine tekrardan çok teşekkür ediyorum.   Devamı

Mertcan ERDOĞAN
Mertcan ERDOĞAN
Öğrenci
Cambridge'de Burslu Lisans Eğitimi Anglia Ruskin University

Üniversiteye hazırlanan tüm arkadaşlarıma bu zorlu süreçte profesyonel bir danışman ile iletişime geçmelerini ve destek almalarını tavsiye ediyorum.   Devamı

Emir Kaan AYDAR
Emir Kaan AYDAR
Öğrenci
ELS Toronto'da 8 Hafta Genel İngilizce

Kayıt sürecinde Academix ile yaptığımız istişareler sonucunda Kanada, Toronro ELS Dil Okulunda 8 haftalık dil eğitimi almaya karar verdim ve bu sür...   Devamı

Hasan ÇALIŞKAN
Hasan ÇALIŞKAN
Öğrenci
ELC Brighton'da Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Danışmanım Hasan Ebcim’e ne kadar teşekkür etsem az. Kendisi ülke ve okul seçiminde, vize sürecinde, eğitimimin başlangıç tarihinden bitiş tarihine...   Devamı

Gizem ZİNCİRCİ
Gizem ZİNCİRCİ
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İng...   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
Avustralya Dil Okulları

İngilizce bilindiği üzere Avustralya’da ana dil olarak konuşulmaktadır ve Avustralya’daki dil okulu fiyatları, anadili İngilizce olan diğer ülkeler...   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
İrlanda Dil Okulları

Eğitim sistemi oldukça gelişmiş olan İrlanda’da dil okulları, popüler eğitim sistemi ile dünyaya adını duyurmuştur.   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler