YURTDIŞINDA SANAT-MÜZİK EĞİTİMLERİ

Yurtdışında Sinema, Tiyatro ve Müzik Eğitimi

Sanatçı ruhuna sahip olmak, sanatın herhangi bir dalında yetenekli olmak, uçsuz bucaksız bir hayal gücüne, üretmek/tasarlamak/yaratmak gibi yetkinliklere sahip olmak şüphesiz ki dünya üzerinde şanslı bir azınlık grubuna dahil olmaktır. Çünkü yetenek, ilham, bakış açısı, hayal gücü sadece sonradan öğrenilerek ya da eğitilerek edinilecek özellikler değil, insanın doğuştan sahip olduğu ayrıcalıklardır! Fakat bu yeteneği nasıl kullanacağını bilmek, bu ayrıcalıkların sınırlarını zorlamak, bu özellikleri profesyonelleştirmek, yeteneği kitlelerle paylaşmak için bu alan üzerine eğitim almak gerekmektedir.

Tam da bu noktada bu eğitimi neden yurtdışında alacağınızı özetlemek isteriz.

Hepimizin bildiği üzere hem ülkemizde hem de dünyada yılda milyonlarca sanatçı, sanat okullarından, akademilerden, konservatuarlardan mezun oluyorlar. Fakat gerek ulusal gerekse uluslararası sektöre baktığımızda mesleğini layığıyla icra edebilen, sanatını kariyere çevirebilen sayısının mezun sayısına oranla çok çok az olduğunu görüyoruz. Bu durumun en genel sebebinin bu alanların doğurduğu sektörlerde çoğunlukla “en özel”, “en yetenekli”, “en yaratıcı” isimlerin peşinde koşması olduğu söylenebilir. Ayrıca sektörel bakış açımızı bir kenara bıraktığımızda da bir sanatçının kendini eğitirken en mükemmele, en profesyonele ulaşmak istediği gerçeği de mevcuttur. İşte tüm bu sebeplerden ötürü sanat eğitimini yurtdışında almak bir sanatçı adayının gerek kariyer hedefleri gerekse kişisel tatmini için atabileceği en doğru adımlardan biridir.

Çünkü biliyoruz ki; her tiyatro eğitimi almak isteyen öğrenci Broadway’de sahne almak isteyebilir. Her sinema öğrencisi bir Hollywood yapımında görev üstlenmek isteyebilir. 3D Animasyon ile ilgili bir gelecek hayal eden her öğrenci kendini kariyerinde bir noktada Marvel ya da DC evreninde hayal edebilir. Ya da operayla, baleyle, modern dansla ilgilenen her öğrenci Metropolitan Opera House’da sahneye çıkmak isteyebilir! İşte tüm bu uluslararası hayallere ulaşmanın en büyük adımlarından biri sanat eğitiminizi yurtdışında almaktır. Çünkü hem geçmişte hem de hala günümüzde dünya sanat tarihine ve akımlarına yön veren bu ülkeler ve prestijli okullar size hem teoride hem de pratikte ufkunuzun sınırlarını zorlayacak deneyimler yaşatacaktır. Ayrıca bir sanatçı için bulunduğu ortamın sanatına ve yaratım sürecine olan etkisi düşünüldüğünde de New York’ta okuyan bir öğrencinin SoHO’da kahve içerken Woody Allen ile karşılaşmasının, Los Angeles’ta okuyan bir öğrencinin burnunun dibindeki Hollywood’dan ilham alacak olmasının çok önemli kazanımlar olduğunu biliyoruz.

Academix olarak öğrencilerimize tüm dünya genelinde prestiji ve tanınırlığı kanıtlanmış, birçok tanınmış ve ödüllü sanatçının mezun olduğu okullar/akademiler sunuyoruz. Siz de Elizabeth Taylor’ın, Lize Minelli’nin, Jeff Buckley’nin oturduğu sıralarda oturmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Okullarımızın güncel başvuru tarihleri, detayları, güncellenen ücretleri ve kabul koşullarıyla ilgili lütfen bizimle iletişime geçiniz.

New York Film Academy

Yurtdışında Müzik&Sanat Eğitimleri New york film academy

New York Film Academy’nin New York Şehrindeki kampüsünde eğitim almak, dünyanın bütün yollarının kesişme noktasında hem yaşama hem de çalışma imkânına sahip olmanız manasına geliyor. New York’ta yaşamın size verdiği heyecan duygusu, yer altında durmaksızın çalışan metrolarının yaydıkları gürültü kadar sabit bir duygu. Sahip olduğu boyutu, insan ve kültür zenginliği sayesinde benzersiz bir şehir olan New York’ta geçirdiğiniz herhangi bir gün dışarda diplomatlar, tasarımcılar, mühendisler ve müzisyenlerle omuz omuza yürürken, onlarca farklı dilin konuşulduğunu duyup, 6 kıtanın sahip olduğu zengin mutfaktan dilediği yemeği seçme şansına sahip olacaksınız. Film Academy öğrencileri, SoHo binalarından East Village barlarına, Brooklyn şarküterilerinden Times Meydanına, şehrin bütün mahallelerinde çekim yapma olanağına sahip olacaklar. New York’ta en çok bulabileceğiniz şeylerden biri de köşe bucak rastlayabileceğiniz öğrenci, reklam ya da stüdyo çekimleri olacaktır. Prodüksiyon ofisleri, tedarikçiler, aktörler, tiyatrolar, editing laboratuvarları ve insanların destek ve dayanışması bu şehirde bulacağınız muazzam bir özelliktir. Tüm bunlarla birlikte New York Şehri, film yapımında ve benzer sanat dallarında mükemmel bir eğitim zemini oluşturmaktadır. Bu şehir, her adımlarında ve yaptıkları bütün çekimlerde öğrencilere meydan okuyacak ve onları harekete geçirecektir.

Okulumuzun Los Angeles kampüsü de bulunmaktadır. Okulumuzda Media Studies, Filmmaking, Acting For Film, Photography, Producing, Screenwriting, Graphic Design, Illustration, 3D Animation & Visual Effects, Game Design gibi programlar mevcuttur. Lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra, New York Kampüsünde diploma ve sertifika programları da mevcuttur. NYFA okul başvuru şartları, kabul kriterleri, gereklilikleri ve ücretleri hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müzik alanında okullarımız ise; Los Angeles Colleges of Music ve Musicians Institute olmaktadır.

Los Angeles College of Music

Yurtdışında Müzik-Sanat Eğitimleri Los Angeles College of Music

Kişisel ve tamamen müzik alanında uzmanlaşmış bir ortamda kaliteli bir eğitim veren özel bir müzik yüksekokuludur. Los Angeles College of Music, size bugünün müzik dünyasında gerekecek en uygun becerileri kazandırmak için müfredatını her zaman güncel tutmaktadır. Çağdaş müzik yapmanın esasları gereğince, caz, rock, pop ve daha çok farklı müzik dallarının en büyük isimleri ile kendini kanıtlamış, dünyaca ünlü profesyonellerden özel ve yoğun bir eğitim alabilirsiniz. Çağdaş müzik eğitiminde benzersiz olduğuna inanan Los Angeles College of Music, mezunları ve onları işe alanlar tarafından övgüyle söz edilmekte ve bunu öğrencilerine gösterdiği hedeflerine ulaştırarak başarmaktadır. Eğer müzik kariyeri konusunda ciddiyseniz ve sıra dışı bir eğitim ortamında öğrenim görmek istiyorsanız, Los Angeles College of Music’de bunu başarmak için her zaman tam zamanı.

Okulumuzun kabul kriterleri, başvuru koşulları, burs imkânları ve ücretleriyle ilgili bizimle iletişime geçmenizi rica edeceğiz.

Musicians Institute

Yurtdışında Müzik-Sanat Eğitimi Musicians Institute

Musicians Institute, Mezunlarını yaratıcı ve profesyonel bir kariyer için çağdaş müzik endüstrisinde yenilikçi bir eğitim anlayışıyla hazırlar. MI sanatsal ve mesleki başarıyı desteklemek ve buna ilham kaynağı olabilmek için kapsamlı eğitim, tesis ve diğer kaynaklarını seferber etmiştir. Üstün başarı için ortak bir arzuyu paylaşan, her türlü farklı yaratıcı ve kültürel geçmişi olan öğrencileri bir arada bulacaksınız. Bu yalnızca çalışma ve uygulamayla alakalı değil aynı zamanda diğer öğrencilerle tanışmak ve onlarla kalıcı dostluklar ve müzik adına ilişkiler kurabilmek adına size elverişli bir zemin hazırlayacak. 35 yılı aşkın süredir MI, Müzik endüstrisinin kalbi olan Hollywood'daki kampüsünde, öğrencilerine profesyonel yaşamlarının ilk adımlarına atmalarında yardımcı olmaya devam etmektedir. Öğrenciler eğitimlerini son derece yetenekli eğitmenlerden, konuk sanatçılar ve müzik sektörünün önde gelen isimlerinden alma fırsatını burada yakalamış olacaklar. Kabul kriterleri ve gerekli belgeler, yıllık eğitim ücretleri ve başvuru detayları, bölümlerle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

The American Musical and Dramatic Academy - AMDA

Yurtdışında Müzik-Sanat Eğitimi The American Musical and Dramatic Academy - AMDA

The American Musical and Dramatic Academy (AMDA), 50 yılı aşkın bir süredir tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının en başarılı bazı karakterlerini mezun etmiştir. AMDA sizi, okula başladığınız ilk günden mezun olacağınız güne kadar günümüzün rekabetçi ortamında çalışmaya hazır bir profesyonel haline getirir. Dünyanın eğlence merkezlerinin kalbinde yaşarken dünya standartlarının üzerinde bir eğitim alırsınız. AMDA 1984 yılından bu yana Amerikan Eğitim Bakanlığına bağlı National Association of Schools of Theatre (NAST) tarafından akredite bir şekilde eğitimlerini sunmaktadır. AMDA bünyesinde Acting, Music Theatre, Dance Theatre, Performing Arts alanlarında 2 yıllık konservatuar programları (New Tok ve Los Angeles kampüslerinde) ve 4 yıllık lisans programları (sadece Los Angeles kampüsünde) sunulmaktadır. AMDA bünyesinde yaz aylarında yetenekli lise öğrencilerine yönelik Musical Theatre, Acting For the Stage, Dance Theatre, Acting for Film + Tv, Pop Star: Recording Artist alanlarında yaz programları sunulmaktadır. Program başlangıçları için herhangi bir son başvuru tarihi bulunmamaktadır. Ancak gerekli işlemlerin tamamlanabilmesi için istenilen başlangıç tarihinden en az 2 ay önce başvuruların tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. AMDA öğrencilere hem New York'ta hem de Los Angeles'ta okula yakın yurt ve yurt konaklama alternatifleri sunmaktadır.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Dubai'de Eğitim ve Yaşam

Dubai; herhangi bir Avrupa kentini aratmayan modernliğe sahip bir şehirdir. İhtişamlı gökdelenleri, estetik yapıları, göz kamaştıran sahilleri ve t...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
İTALYA’DA MÜHENDİSLİK ve BİLGİSAYAR ALANINDA İNGİLİZCE LİSANS PROGR...

2023 eğitim yılı itibariyle İtalya’da mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanında İngilizce olarak lisans eğitimi sunan 9 tane üniversite bulunmak...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler