YURTDIŞINDA İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN POPÜLER 15 ŞEHİR

Yurt dışında dil eğitimi almayı düşünüyor ancak hangi ülke ve şehri seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Eğer daha önce yurt dışında dil eğitimi almış herhangi birine soracak olursanız, herkes size ayrı bir şehri önerecektir. Durum böyleyken yurtdışında dil eğitimi için hangi şehri tercih etmek gerektiğini bilmeyen öğrenciler için bir liste hazırladık. İşte yurtdışı dil eğitiminde en popüler 15 şehir:

1. LONDRA

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Nam-ı diğer “güneş batmayan imparatorluk” olarak bilinse de, İngiltere’ye yurtdışı dil okulu amaçlı giden öğrenciler sürekli şemsiye taşımak zorunda kalmaktan şikayetçi. Senede ortalama 156 gün yağmura maruz kalan Londra, sunduğu İngilizce dil okulları imkanıyla bu kadar yağmurlu günü dert etmeyecek kadar popüler ve alternatifi bol bir lokasyon. Eğitim, moda, alışveriş, kültürel aktiviteler ve gece hayatının oldukça popüler olduğu Londra’da her tip bütçeye uygun okul bulmak mümkün. Dikkat edilmesi gereken tek şey ise Türkler. Evet her yerdeyiz ve Türkçe’yi olabildiğince az işitebilme adına ise dikkat etmemiz gereken şeylerin başında okul tercihimiz geliyor. Londra’ya İngilizce dil eğitimi için gelebilmek için o kadar ince eledik, sık dokuduk ve para döktük. En azından burada Türkçe konuşmayalım değil mi? 

Başlıca Londra yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, Embassy English, St. Giles International, LSI.

2. CAMBRIDGE

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Dil okulunda günlük dersler bittikten sonra direkt eve gidip ertesi güne kadar kapanmak yerine hem İngilizce dil eğitimi için gelen öğrenciler, hem de şehirde mevcut bulunan üniversite öğrencilerinin en büyük keyiflerinden birisi olan kano ile nehir turu fena olmazdı sanki? Bunun için Cambridge var ve Londra’daki aşırı kalabalık gözümüzü korkutuyorsa ve biraz da kafa dinlemeye ihtiyacımız varsa Cambridge ne güne duruyor? Zira Londra 1 saat gibi mesafe bile denmeyecek kadar dibimizde. Kalabalık özlenilebilir bir şey mi bilmiyoruz ancak özlediğiniz zaman 1 saat içinde bizi Londra karmaşasının tam ortasına atabilecek kadar yakın bir şehirdir Cambridge. Ağırlıklı olarak Cambridge Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu bu şehirde eğitim ve huzur, en kolay bulunabilen şeylerin başında geliyor.

Başlıca Cambridge yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, Embassy English, St. Giles International, Stafford House.

3. OXFORD

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışı İngilizce eğitimimi ucuz bir şekilde halledeyim ama bir yandan da kültürün, tarihin, botanik bir hayatın içinde olayım diyorsanız biletinizi Oxford için kesiyoruz. Dil okuluna gitseniz bile üniversite okuyormuşsunuz gibi bir atmosferde alacağınız bu eğitim, diğer alternatiflere nazaran sizi hem daha çok şevklendirecek, hem de bütçe dostu alternatifleriyle bu eğitimi almanız adına size oldukça kariyerli bir geleceğin kapılarını açacak. Diğer şehirlere nazaran, şehirde ekseriyetle İngiliz yaşamaktadır ve bu sizin “native” denilen saf aksanda bir İngilizce duyarak bu eğitimi almanızı sağlamaktadır. Sadece 1,5 saatte Londra’da olabilmek, Cambridge ya da Birmingham gibi şehirlere günübirlik seyahat mesafesinde bulunmak bile Oxford’u tercih etmek için gereken sebeplerden birisi.

Başlıca Oxford yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, Embassy English, Kings Colleges, CES, British Study Centres.

4. BRIGHTON

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Türkiye’deki “Ankara’da deniz yok” tartışmasının bir benzeri de “Londra’da deniz yok ki!” olarak mevcut. Fakat Londra’nın Brighton’u var. Brighton’dan bineceğiniz trenle sadece 50 dakika sonra Londra’da olabileceğinizi bilmiyorsanız artık biliyorsunuz. Özellikle gece hayatıyla öne çıkan Brighton, yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin en fazla tercih ettiği lokasyonlardan birisi desek yanılmış olmayız herhalde. Bunun dışında genç nüfusun fazla olması, deniz kenarında bir lokasyona sahip olması gibi avantajları var. İngiltere’nin en sıcak şehirlerinden birisi olan Brighton, dil eğitimini biraz tatil gibi yaşamak isteyen öğrencilere kapılarını açıyor. Dil eğitiminden arda kalan zamanlarda dilerseniz denizin tadını çıkarabilir, dilerseniz de çılgın coco-loco partilerinde yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Tabii ki de dersleri ihmal etmek yok!

Başlıca Brighton yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, Embassy English, St. Giles International, Stafford House.

5. NEW YORK

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi için hadi biraz daha uzaklara gidelim. Mesela Amerika. New York? Doğru bir tercih olabilir zira Türk öğrencilerin önemli bir kısmı da sizin gibi düşünüyor. Gerek o filmlerdeki uçsuz bucaksız gökdelenler, hızlı şehir akışı ve çok fazla kozmopolit hayatlar barındırması; gerekse de yurtdışı dil eğitimi anlamında çok fazla opsiyona sebep olmasından ötürü New York, İngilizce öğrenebileceğimiz şehirlerin başında geliyor. Okuldan çıktıktan sonra Times Square’de biraz alışveriş sonrası yorgunluğumuzu o meşhur kahve dükkanlarından birinde atabilir, eğer hala halimiz kaldıysa da akşam bir NBA maçı izlemek hiç de fena bir fikir olmayabilir. Farklı hayatların buluştuğu egzotik New York’ta, İngilizce dil eğitimi için gelen milyonlarca öğrenci ile aynı havayı soluyabilir, kariyer adına önemli bir eşik olan İngilizce eğitimini ABD’nin en kalabalık eyaletlerinden birisinde gerçekleştirebilirsiniz.

aşlıca New York yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, ILSC, ELS Language Centers, Embassy English, St Giles International.

6. BOSTON

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışı dil eğitiminde ABD denilince akla gelen ilk lokasyonlardan birisi olan Boston, akademik kariyer düşünenler için de dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan bir öğrenci kozmopolitidir. Türkiye’den giden yurtdışı İngilizce dil okulu öğrencilerinin özleyeceği Avrupai standart konusunda oldukça bonkör bir dinamiğe sahip olan Boston, dünyadaki zincir dil okullarının birçoğuna ev sahipliği yapması sebebiyle de tercih edilen bir lokasyondur. Yürüyerek bile gezilmesi mümkün olan şehirlerden birisi olan Boston, aynı zamanda NBA takımlarından Boston Celtics’in de mabedi olma özelliğini taşımaktadır. Yurtdışı İngilizce dil eğitimden arda kalan zamanlarımızı festivallerle ve kültürel aktivitelerle dolu dolu yaşayabileceğimiz Boston, New York’tan çok da uzaklaşmak istemeyen adaylar için adeta bir can simidi.

Başlıca Boston yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, FLS International, ELS Language Centers, Kings Colleges, Embassy English.

7. SAN FRANCISCO

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Siz yeter ki İngilizce öğrenmek isteyin, Amerika’da alternatif çok! Bunlardan birisi de hani şu meşhur Golden Gate köprüsünün bulunduğu San Francisco. ABD’nin Batı bölgesindeki eşsiz California eyaletinde bulunan bu sıcak ve egzotik şehir, ülkenin Batı yakasında ve öğrencilere sağladığı imkan açısından oldukça fazla alternatife sahipken, bu öğrencilerden birisi de neden siz olmayasınız? Rengarenk bir kültüre sahip olan bu şehir, hani şu meşhur hapishane Alcatraz’ın da bulunduğu yer. Aman dikkat çünkü biz buraya sadece eğitim için geldik.  Gerçi Alcatraz, günümüzde artık bir müze ama olsun…

Başlıca San Francisco yurtdışı İngilizce dil okulları: ELS Language Centers, Kaplan, EC, Embassy English, ILSC.

8. LOS ANGELES

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışında dil eğitimi için ABD’de karar kıldınız fakat şehir konusunda kafanızda hala soru işaretleri mi var? Los Angeles bu anlamda tercih edilen alternatiflerden birisi. New York’tan sonraki en kalabalık şehirlerin başında gelen Los Angeles, yağış aldığı gün sayısı olarak da oldukça sıcak bir şehirdir. Çoğu filmde karşımıza çıkan, hani şu tepenin birinde yıllardır bir sembol haline gelen “Hollywood” tabelalarının da, Disneyland’in de ev sahibidir. ABD’nin en hareketli metropollerinden birisi olan Los Angeles, İstanbul’dan sağlanan direkt uçuşlarla birlikte, yurtdışında İngilizce dil eğitimini egzotik California eyaletinde almak isteyen öğrenciler için en fazla tercih edilen lokasyonlardan birisidir.

Başlıca Los Angeles yurtdışı İngilizce dil okulları: Kaplan, EC, FLS International, Kings Colleges, ELS Language Centers, Embassy English.

9. TORONTO

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışında dil eğitimi için Amerika kıtasında ABD yerine farklı arayışlarınız mı var? Sizin gibi düşünen öğrencilerin tercih ettiği ilk yer Kanada! Toronto ise akla gelen ilk lokasyonlardan. Renkli ve eğlenceli hayatı, huzue ve refah seviyesinin yüksek oluşu, yurtdışı dil okulu alternatiflerinin oldukça fazla olması gibi sebepler, Toronto’yu bir adım öne çıkarıyor. Dünyanın en çeşitli nüfus yoğunluğuna sahip şehirlerinden birisi olan Toronto, gerek kozmopolit yapısı, gerekse de dil eğitimi düşünen öğrencilere sağladığı sosyal ve kültürel aktivitelerin fazlalığı sebebiyle öğrencilerini bekliyor. Soğuk bir iklime sahip olan Toronto’da, iklim kadar zorlu şartlar yaratması muhtemel faktörlerden birisi de hayat pahalılığı. Yaklaşık 3 milyon kişiye ev sahipliği yapan Toronto’nun nüfusunun yaklaşık %54’ünü göçmenler oluşturmaktadır ve Kanada’nın nam-ı diğer “İstanbul” kimliğini taşıyan şehirlerden birisidir.

Başlıca Toronto yurtdışı İngilizce dil okulları: ILSC, ILAC, EC, Eurocentres, ELS Language Centers, Kaplan, CLLC, Embassy English.

10. VANCOUVER

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi için Toronto bize biraz fazla hızlı ve kozmopolit gelmiş, Kanada’da daha sakin bir şehir arayışına girmiş olabiliriz. O halde Vancouver alternatifi imdadımıza yetişiyor. Keza refah seviyesi yüksek, oldukça doğal ve dağlık bir lokasyona sahip olan bu şehirde, dil eğitminden arda kalan zamanlarda doğayla iç içe bir çok aktivite imkanı mümkün. Doğallığının ve doğa sporlarına sağladığı imkanın yanı sıra, moda ve alışveriş anlamında da oldukça fazla alternatife sahip olan Vancouver, modern mimarisinin çatısı altında 2 milyon civarında insana ev sahipliği yapar. Yurtdışı dil eğitiminden kalan zamanları kış sporlarıyla dolu dolu yaşamak isteyen öğrenciler için gözde şehirlerden birisi olan Vancouver, Kanada’nın “en yaşanılası” şehirlerinin başında geliyor…

Başlıca Vancouver yurtdışı İngilizce dil okulları: ILSC, ILAC, ELS Language Centers, Kaplan, EC, Eurocentres, St. Giles International.

11. SIDNEY

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Dünyanın bir ucu olarak adlandırılan Avustralya, yurtdışı dil eğitimine farklı bir renk katmak isteyen öğrenciler için tercih edilen lokasyonlardan birisi olarak göze çarpıyor. Ünlü Opera Binası ve renkli kimliğiyle Sidney, yurtdışındaki dil eğitimini Avustralya kıtasında gerçekleştirmek isteyen öğrencilere fazla sayıda sunduğu yurtdışı dil okulu alternatifleriyle öğrencilere kapılarını açıyor. Yaklaşık 5 milyonluk bu kenti, Londra’nın farklı bir versiyonu ya da okyanusa kıyısı olan bir türevi gibi özetleyebiliriz. Zira, madeni paraların arka yüzünde bile karşımıza çıkan Kraliçe Elizabeth kabartmaları da bu dediğimizi doğrular nitelikte. Şehirde Asyalı nüfusu azımsanamayacak kadar çok olsa da, dünyanın dört bir yanından gelen ve “backpacker” olarak adlandırılan turistler ve öğrencilerle birlikte, yurtdışı İngilizce dil okulu arayan adaylar için oldukça renkli bir lokasyon. Üstelik en az 3 ay ve üzerinde dil eğitimi düşünen öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışarak eğitim masraflarının bir kısmını da okurken karşılayabilmeleri mümkün.

Başlıca Sidney yurtdışı İngilizce dil okulları: Kaplan, Navitas English, Embassy English, ILSC, Ability English, International House, Eurocentres.

12. MELBOURNE

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışında İngilizce dil eğitiminizi, bu yıl üst üste 7. Kez olmak suretiyle “dünyanın en yaşanılası şehri” seçilen bir lokasyonda gerçekleştirmek ister miydiniz? O halde sizi Melbourne’e alalım. Zira burası öğrencilerin son zamanlarda en fazla tercih ettiği Avustralya şehri. 50 bin civarında Türk bulunması da, bu konuda çoğu Türk’ün bizler gibi düşündüğünü gösteriyor. Avustralya’daki diğer şehirlerde olduğu gibi 3 ay ve üzerindeki yurtdışı dil eğitimlerinde çalışma izni şansının olması, güvenli bir şehir olması, refah seviyesinin oldukça yüksek olması gibi gerekçeler sebebiyle, İngilizce dil eğitimini Avustralya’da gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için Melbourne eşsiz bir lokasyon olma özelliği taşıyor. Avustralya’nın dış dünyaya gösterdiği kurumsal yüz olarak adlandırılan Melbourne, yurtdışı İngilizce dil okulu olarak da oldukça fazla çeşit ve fiyat alternatifine sahip.

Başlıca Melbourne yurtdışı İngilizce dil okulları: Kaplan, Navitas English, Embassy English, Eurocentres, Hawthorn Melbourne, ILSC, Ability English, International House.

13. DUBLIN

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi adına Avrupa alternatifleri içerisinde İngiltere’den sonra en fazla tercih edilen lokasyonlardan bir diğeri ise Dublin. Gerek huzurlu, yeşil alanı çok ve ana dil olarak İngilizce konuşulan bir ülke olması; gerekse de 25 hafta ve üzeri dil eğitimlerinde yurtdışı dil okulu öğrencilerine çalışma imkanı vermesi sebebiyle, İrlanda alternatifi Türk öğrenciler için oldukça revaçta. Gece hayatı konusunda da hatrı sayılır bir yere sahip olan Dublin, yurtdışı İngilizce dil eğitimini İrlanda Cumhuriyeti’nde gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için eşsiz bir alternatif. Genç nüfusun fazla olması ve dersten arda kalan zamanlarda yapılabilecek aktivitelerin oldukça fazla olması sebebiyle de Dublin öncelik sebebi. Renkli ve sıcak bir kimliğe sahip olan İrlanda alternatifi, akıllarda soru işareti olarak yer alan “misafirperverlik” konusunda herkese aradığından fazlasını sağlayabilecek nitelikte bir şehir.

Başlıca Dublin yurtdışı İngilizce dil okulları: Kaplan, Griffith College, CES, Emerald Cultural Institute, Delfin School of English, Alpha College of English, EC, Eurocentres, International House Dublin.

14. ST. JULIANS

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışı dil eğitiminde kriterleriniz ucuz, gece hayatı renkli, vizesi kolay ve Türkiye’ye yakın bir lokasyon mu? O halde mikrofonlarımızı Malta’ya çeviriyoruz. St. Julians alternatifi şu sıralar sizin gibi düşünen öğrencilerin en uğrak lokasyonu. Tek sıkıntımız ise bu şekilde düşünen Türk sayısının Malta’da hiç de az olmaması. Okullardaki Türk popülasyonu azımsanamayacak kadar çok ve yurtdışı İngilizce dil eğitimi süresince olabildiğince az Türkçe’ye maruz kalmak isteyen öğrenciler için çok da iyi bir imkan vaadetmeyebilir. Fakat Malta’ya gitmeden önce İngilizce seviyemizi biraz orta seviyeye yakın bir duruma getirerek, eğitim alacağımız sınıftaki Türk sayısını asgari boyuta indirmek mümkün. Zira Malta dil okullarının başlangıç seviyesinde oldukça fazla Türk öğrenci mevcut. Dünyadaki çoğu zincir dil okulunun burada en az 1 kampüsü mevcut. İtalya’nın güneyine tek bir feribotla günübirlik olarak gidebileceğiniz Malta’nın yöresel dili Maltaca olsa da, halkın neredeyse tamamı İngilizce bilgisine sahip ve Malta’da geceler oldukça hızlı ve renkli…

Başlıca Malta yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, Kaplan, ESE, Sprachcaffe, Eurocentres, LAL.

15. CAPE TOWN

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Popüler 15 Şehir

Yurtdışı İngilizce dil eğitimine biraz otantik bir hava, biraz da Afrika egzotizmi katmak isteyen adaylar için eşsiz lokasyonlardan birisi de Güney Afrika. 1 aylık turist seyahatlerine vize dahi istemeyen bu ülkede, yurtdışı İngilizce dil eğitiminizi alırken, 2006’da nam-ı diğer vuvuzelaların damgasını vurduğu FIFA dünya kupasına ev sahipliği yapan bu ülkenin 3 başkentinden birisi olan Cape Town’da, İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz. Yükselen bir trend olarak Cape Town, Afrika kıtasının en güvenilir lokasyonlarından birisidir ve her sene hatrı sayılır sayıda dil eğitimi öğrencisi ve turisti ağırlamaktadır. Tam 3 farklı başkente sahip olan Güney Afrika Cumhuriyeti ile ilgili ilginç bilgilerden bir diğeri de, ülkede tam 11 farklı resmi dil bulunması. Hatta biraz daha abartacak olursak bu ülkede tam 5 ulusal marş var. Böylesi ilginç ve Afrika sıcaklığına sahip bu otantik yerde İngilizce dil eğitimi almak isteyen adaylar için oldukça uygun ve kaliteli okul alternatifleri mümkün.

Başlıca Cape Town yurtdışı İngilizce dil okulları: EC, International House, Eurocentres, Good Hope Studies, LAL.

Yurtdışındaki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen formumuzu doldurun. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize ''En İyi Fiyat Garantisi'' sunmaktayız!

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Aldım?

Dünyanın en zor vizesini bana kolay kılan Aslıhan Hanım’a şükranlarımı sunarım ve halihazırda çok başarılı olduğu mesleğinde daha da ileri gitmesi ...   Devamı

Süleyman ŞAHİN
Süleyman ŞAHİN
Öğrenci
İngiltere'de Yüksek Lisans Tavsiyeleri - London Metropolitan Univer...

Akademik hayatta ilerleme ve hedeflerime ulaşabilme adına attığım bu adımda beni destekleyen aileme, arkadaşlarıma, Hakan Bey'e ve tüm Academix ail...   Devamı

Berna KESER
Berna KESER
Öğrenci
Avustralya'da Dil Eğitimi Tavsiyeleri - ILSC Melbourne

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketini tercih etmemdeki neden daha önce İrlanda vizemi değerli çalışanların özverili çalışmaları sayesinde ...   Devamı

Beytullah Burak KOLÇAK
Beytullah Burak KOLÇAK
Öğrenci
Amerika'da İş İngilizcesi - Stafford House Boston

Araştırmalarım sonucunda Instagram üzerinden Academix’e ulaştım. Danışmanım Deniz Hanım benimle çok ilgilendi.   Devamı

Melis KABADAYI
Melis KABADAYI
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
İrlanda'da Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Bu yüzden hiç düşünmeden geleceğe doğru güzel bir adım atarak yüksek lisans eğitiminiz için İrlanda’yı tercih edin!   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Ukrayna Üniversite Eğitimi

Bu yüzden “Ukrayna’da Üniversite okumak mantıklı mı?” diye soran öğrencilerimize ve öğrenci adaylarımıza kısaca bilgi verebilmek adına bu kısa bilg...   Devamı

Nuri Kuyululu
Nuri Kuyululu
Danışman
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de ise lise eğitimi yaşa göre planlanmaktadır. Öğrenci 14 yaş itibari ile GCSE eğitimi almak zorundadır.   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler