YURTDIŞI KURSLARI

Academix olarak yurt dışı kursları için tüm öğrenci adaylarına 21 yıldır ve ülke genelinde 12 şubeyle hizmet vermekteyiz. Bugüne kadarki deneyimlerimizden yola çıkarak yurt dışında bir kurs almaya karar veren ama bundan sonraki süreçte tam olarak ne yapacağını bilmeyen öğrenci adaylarımıza şöyle genel bir yol haritası çıkarmaktayız:

Hayatımızda karar vermek için her zaman tüm alternatifleri karar aşamasında göremeyebiliriz. Aynı durum bizim danışmanlığımızda verilen hizmet için geçerli değildir. Bu kısımda ne istediğiniz kadar neyi istemediğiniz de önemli ve değerlidir bizim için.

1.Öncelikle öğrencinin amacına hizmet edecek ülkeye karar vermek (burada hem öğrencinin ihtiyacı, hedefi ve pek tabii bütcesi öngörülür.)

2.Şartları ve proseüdürü uygun olunan ülke bulunduktan sonra yine öğrencinin profili ve hayata bakış açısına göre pekçok ülke arasında bir şehre karar verilir.

3.Nihayet karar verilen şehirdeki öğrencinin de memnun kalacağı kurs alternatifleri konuşulur ve deneyimlerden hareketle bu kursun alınacağı kurum ve alınmak istenen kurs ve diğer hizmetler (konaklama, havaalanı karşılama, uçak bileti, sigorta, vize vb...) masraflar hesaplanarak bu vizenin alınması için geçerli asgari şartlar üzerinde mutabık kalınır.

4. Okul şehir ve ülke ile programa da karar verildikten sonra sıra o programa karar vermeye kalır. Bu kısımda programa göre çeşitlilik gösterecek kayıt evrakları ve başvuru ücreti için lütfen size en yakın Academix şubesiyle iletişime geçiniz.

4.*.Bazı ülkelerde (Schengen ülkeleri, Avustralya, İrlanda gibi) alınmak istenen hizmetlerin ücretinin vizeden önce ödeneceğini hatırlatmak isteriz.

5.Okul kabul evrağı, LOA (letter of acceptance), vize mektubu ilgili okuldan getirtilir.

6.Bu arada vize başvurusu için danışmanınız sizinle iletişime geçecektir. Hali hazırda okula karar aşamasında anlatılan vize evrakları, sizin için de uygun olan bir zaman için vize randevunuz için kullanılmak için hazırlanır ve ihtiyaç varsa kurumumuz tarafından yeminli mütercim tercümana çevirtilir.

7.Vize başvurunuz, güncel değişklikler de göz önünde bulundurularak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

8. Vizeniz sonuçlanır.

9.Gitmeden önce yapılması gereken her şey hakkında sizi detaylı bilgilendirmek için hazırlanmış PRE ARRIVAL dosyanız size ulaştırılır. Uçak bileti, okul ödemesi, sigorta ödemelerinizin gerçekleştirilmesi sağlanır.

10. Gitmeden önce ofisimizde son bir kez bir araya gelinir ve hatıra foto��rafı çektirilir.

Programınızda başarılar dileriz.

Gidilecek yere ulaştıktan sonra her şeyin yolunda olduğu yönünde bizi bilgilendirmeniz bizimiçin çok önemlidir. Unutulmamalı danışmanlığımız programdan dönünceye kadar devam edecektir.

Görüşmek üzere...

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Aldım?

Dünyanın en zor vizesini bana kolay kılan Aslıhan Hanım’a şükranlarımı sunarım ve halihazırda çok başarılı olduğu mesleğinde daha da ileri gitmesi ...   Devamı

Süleyman ŞAHİN
Süleyman ŞAHİN
Öğrenci
İngiltere'de Yüksek Lisans Tavsiyeleri - London Metropolitan Univer...

Akademik hayatta ilerleme ve hedeflerime ulaşabilme adına attığım bu adımda beni destekleyen aileme, arkadaşlarıma, Hakan Bey'e ve tüm Academix ail...   Devamı

Berna KESER
Berna KESER
Öğrenci
Avustralya'da Dil Eğitimi Tavsiyeleri - ILSC Melbourne

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketini tercih etmemdeki neden daha önce İrlanda vizemi değerli çalışanların özverili çalışmaları sayesinde ...   Devamı

Beytullah Burak KOLÇAK
Beytullah Burak KOLÇAK
Öğrenci
Amerika'da İş İngilizcesi - Stafford House Boston

Araştırmalarım sonucunda Instagram üzerinden Academix’e ulaştım. Danışmanım Deniz Hanım benimle çok ilgilendi.   Devamı

Melis KABADAYI
Melis KABADAYI
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
İrlanda'da Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Bu yüzden hiç düşünmeden geleceğe doğru güzel bir adım atarak yüksek lisans eğitiminiz için İrlanda’yı tercih edin!   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Ukrayna Üniversite Eğitimi

Bu yüzden “Ukrayna’da Üniversite okumak mantıklı mı?” diye soran öğrencilerimize ve öğrenci adaylarımıza kısaca bilgi verebilmek adına bu kısa bilg...   Devamı

Nuri Kuyululu
Nuri Kuyululu
Danışman
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de ise lise eğitimi yaşa göre planlanmaktadır. Öğrenci 14 yaş itibari ile GCSE eğitimi almak zorundadır.   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler