YURTDIŞI KURSLARI

Academix olarak yurt dışı kursları için tüm öğrenci adaylarına 21 yıldır ve ülke genelinde 12 şubeyle hizmet vermekteyiz. Bugüne kadarki deneyimlerimizden yola çıkarak yurt dışında bir kurs almaya karar veren ama bundan sonraki süreçte tam olarak ne yapacağını bilmeyen öğrenci adaylarımıza şöyle genel bir yol haritası çıkarmaktayız:

Hayatımızda karar vermek için her zaman tüm alternatifleri karar aşamasında göremeyebiliriz. Aynı durum bizim danışmanlığımızda verilen hizmet için geçerli değildir. Bu kısımda ne istediğiniz kadar neyi istemediğiniz de önemli ve değerlidir bizim için.

1.Öncelikle öğrencinin amacına hizmet edecek ülkeye karar vermek (burada hem öğrencinin ihtiyacı, hedefi ve pek tabii bütcesi öngörülür.)

2.Şartları ve proseüdürü uygun olunan ülke bulunduktan sonra yine öğrencinin profili ve hayata bakış açısına göre pekçok ülke arasında bir şehre karar verilir.

3.Nihayet karar verilen şehirdeki öğrencinin de memnun kalacağı kurs alternatifleri konuşulur ve deneyimlerden hareketle bu kursun alınacağı kurum ve alınmak istenen kurs ve diğer hizmetler (konaklama, havaalanı karşılama, uçak bileti, sigorta, vize vb...) masraflar hesaplanarak bu vizenin alınması için geçerli asgari şartlar üzerinde mutabık kalınır.

4. Okul şehir ve ülke ile programa da karar verildikten sonra sıra o programa karar vermeye kalır. Bu kısımda programa göre çeşitlilik gösterecek kayıt evrakları ve başvuru ücreti için lütfen size en yakın Academix şubesiyle iletişime geçiniz.

4.*.Bazı ülkelerde (Schengen ülkeleri, Avustralya, İrlanda gibi) alınmak istenen hizmetlerin ücretinin vizeden önce ödeneceğini hatırlatmak isteriz.

5.Okul kabul evrağı, LOA (letter of acceptance), vize mektubu ilgili okuldan getirtilir.

6.Bu arada vize başvurusu için danışmanınız sizinle iletişime geçecektir. Hali hazırda okula karar aşamasında anlatılan vize evrakları, sizin için de uygun olan bir zaman için vize randevunuz için kullanılmak için hazırlanır ve ihtiyaç varsa kurumumuz tarafından yeminli mütercim tercümana çevirtilir.

7.Vize başvurunuz, güncel değişklikler de göz önünde bulundurularak sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir.

8. Vizeniz sonuçlanır.

9.Gitmeden önce yapılması gereken her şey hakkında sizi detaylı bilgilendirmek için hazırlanmış PRE ARRIVAL dosyanız size ulaştırılır. Uçak bileti, okul ödemesi, sigorta ödemelerinizin gerçekleştirilmesi sağlanır.

10. Gitmeden önce ofisimizde son bir kez bir araya gelinir ve hatıra fotoğrafı çektirilir.

Programınızda başarılar dileriz.

Gidilecek yere ulaştıktan sonra her şeyin yolunda olduğu yönünde bizi bilgilendirmeniz bizimiçin çok önemlidir. Unutulmamalı danışmanlığımız programdan dönünceye kadar devam edecektir.

Görüşmek üzere...

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler