YURT DIŞI DİL OKULLARI TAVSİYE

Yurt dışı dil okulları tavsiyeleri nelerdir, esas önemli noktalar hangileridir? Neyi, ne kadar bilmeliyiz ki, bu yolculuğumuzu tercihen hiç sıkıntı çekmeden tamamlayalım. Gideceğimiz ülkeye karar verdik, okulumuzu, şehrimizi seçtik, vize işlemlerimizi tamamladık ve artık gitmeye hazırız! Peki, her şey bitti mi? Hayır! Asıl şimdi başlıyor, giderken yanımızda ne götürmeliyiz, gideceğimiz ülkenin/şehrin iklimi nasıldır, uçak yolculuğumuzda yanımızda ne taşımalıyız? Sağlık sigortası yaptırmış mıydık? Vb. bir sürü soruyla ilgili sizlere yardımcı olabilmek için buradayız. Öğrencilerimiz gidene kadar değil, gittikten sonra da Academix öğrencileri olduğu için bu deneyiminizin her aşamasında yanınızda size tavsiyelerimizi bildirerek, sizler için bu süreci olabildiğince kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yurt dışı dil okullarıyla ilgili ilk tavsiyemiz; öncelikle danışmanınızla her adımda birlikte ilerlemeniz olacaktır! Bunun için de yurt dışı dil okulları tavsiye yazımızın detaylarını aşağıdaki bilgiler eşliğinde okumanızı ve herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

İlk defa yurt dışına çıkıyorsanız; uçuş saatinizden 24 saat önce ilgili uçak firmasının web sitesinden çevrimiçi check-in yapabiliyorsunuz. Bunun için biletinizdeki rezervasyon kodunuz ve isim-soy isminiz yeterli olacaktır. Pasaport, vize, okul kabul belgesi, konaklama belgeleri, sağlık-kaza sigortası evrakları, uçak bileti çıktınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Kimi ülkelerin fiş giriş sistemi, voltajı farklıdır. Bunun için en kolay çözüm gitmeden önce dönüştürücü almaktır. Havaalanlarında çok daha yüksek fiyata satılabiliyor, o yüzden öncesinde dönüştürücünüzü alıp bavulunuza atmanızda fayda var. Bavulunuzda kırılacak eşya varsa eğer, bu eşyalarınızı alabiliyorsanız kabin bagajınıza, alamıyorsanız da bavulunuzdaki kıyafetlere iyice sararak bagajınıza yerleştiriniz. Bavulunuza mutlaka isminizi, soy isminizi, iletişim bilgilerinizi belirten bir etiket koyun, ama bavulunuzu kilitlemeyin. Görevliler, bavulunuzu hiçbir sebep göstermeden inceleme yetkisine sahiptir. Ancak, pasaportunuzu asla bavula koymayın. Bir de diz üstü bilgisayar götürüyorsanız, hava alanında güvenlik görevlilerinin her kontrolde size bilgisayarınızı açıp kapattıracağını göz önünde bulundurunuz.

Gideceğiniz ülkenin konsolosluk bilgilerini mutlaka yanınızda bulundurun. Her ne kadar mobil operatörler ülkeye indiğiniz anda size bu bilgileri SMS ile yollayarak iletiyor olsa da, siz yine de gitmeden notunuzu bir kenara alın. Kalacağınız yerin adresi, iletişim bilgileri, varsa krokisi de mutlaka elinizin altında bulunsun. Havaalanında pasaport görevlileri bu evrakları inceleyebilir, gerekirse taksi şoförüne tarif etmek durumunda kalabilirsiniz.

Gideceğiniz ülkeye göre, o ülkenin kullanılan para birimiyle dövizinizi mutlaka Türkiye’den öncesinde yanınıza alın. Yurt dışında her nakit para çekişinizde bankanız sizden kendi kurlarına göre ekstra bir işlem ücreti almaktadır. Gitmeden önce bankanızın kendi kur oranlarını öğrenip, ailenizi bilgilendirin. Acil durumlar için ise, Western Union kullanabilirsiniz.

Academix danışmanları olarak her öğrencimizi gideceği ülkeye, şehre göre; ikliminden, yaşam koşullarına, acil durum numaralarına, kıyafet seçimlerine kadar en detaylı şekilde bilgilendiriyoruz. Yine de kıyafet dolabınızı siz bildiğinizden, gideceğiniz ülkenin iklimini mutlaka önceden bir araştırın. Buna göre kıyafet seçiminiz farklılık gösterecektir. Ama hangi ülkeye, hangi mevsimde gidecek olursanız olun, yanınıza keyifli doğa yürüyüşleri veya uzun süren alışveriş seansları için mutlaka bir spor ayakkabı alınız.

Unutmayın ki, okul ve ülke seçmek; seçenekler arasında inceledikten ve bütçenize göre eledikten sonra en kolayıdır ama gideceğiniz ülkeye dair kilit bilgileri ancak danışmanınız sayesinde öğrenebilirsiniz. Yurt dışı dil okulları tavsiyeleri ve detayları için lütfen Academix danışmanınızla iletişime geçiniz.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler