YURT DIŞI DİL KURS FİYATLARI

Dil eğitimi için yurtdışını tercih edecek öğrencilerimizin önceliklerinden birisi de fiyatlardır. Günümüz koşullarında seçimlerinizi yaparken, her zaman doğrudan etkilemese de önemli bir kriterdir. Öğrencilerimiz bütçesine uygun, ekonomik ve toplu bir fiyat duymak ister. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bizler için en önemli nokta maddi manevi verdiklerinizin karşılığını alabilmenizdir. Ayırmış olduğunuz bütçe ile maksimum performans ve kalite için seçenekler sunarız sizlere. Okul seçimlerimizde önemli noktalardan biri de, yaşanacak herhangi bir problemde öğrencilerimize ve biz danışmanlara en kısa sürede çözüm yolu sunan bir ekiple çalışmaktır. Edindiğimiz tecrübe ve öğrencilerimizden aldığımız referanslarla, sizlerin de istek ve beklentilerini dikkate alarak seçim yaparız.

Eğitim süreciniz sadece okul ve konaklamadan ibaret olmadığı için ekstra harcamalarınız ve masraflarınız olacak elbette. Bu giderler için her ülkenin belirlenen aylık standardı olsa da edindiğim tecrüben yola çıkarak söyleyebilirim ki, öğrenci kendi ekonomisini kendisi belirler. Yani yaşam masraflarınız istekleriniz ile doğru orantılıdır. Ancak şunu da hatırlatmalıyım ki, siz orada turist olarak kalmıyorsunuz, belirli bir düzeniniz ve programınız mevcut bu düzenlemeyle birlikte giderlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Yurtdışında yaşam masraflarımı nasıl düşürebilirim;

  • Hafta içi her gün düzenli bir okul hayatınız olacağı için sizin için en önemli nokta ulaşım olmalı, eğer okulunuz ile kısa mesafeli bir lokasyonda kalıyor ve gezmeyi seviyorsanız bisiklet tercih edebilirsiniz, toplu taşıma araçları için ise bulunduğunuz ülkenin ya da şehrin haftalık, aylık kartlarından almanız daha ekonomik olacaktır. ( Bazı ülkelerde havaalanında satılan toplu taşıma kartları çok daha avantajlı oluyor bu yüzden gitmeden önce bu konu da araştırma yapmanız avantajlı olacaktır.)
  • Diğer önemli nokta ise yemek, aslında bu konu öğrenciler oryantasyon dönemini atlattıktan sonra kendiliğinden düzene girer. Okul aktiviteleri, arkadaşlarınızla planlarınız, farklı kültür ve mutfak deneyimleri gibi. Aile yanında kalıyorsanız tercihinize göre kahvaltı ve akşam yemeği \ sadece kahvaltı olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Öğrenci evlerinde, rezidanslarda kalıyorsanız haftalık veya aylık alışveriş bütçenizi oldukça düzene sokacak bir yöntemdir.
  • Israrla tavsiye ettiğim konu, gitmeden önce mutlaka ülkeyi, konaklayacağınız şehri araştırmanız. Gezmek, görmek istediğiniz yerleri önceden planlamanız sizlere birçok avantaj sağlar. Kısa dönem bir programda iseniz zamanlamanızı doğru bir şekilde yapmanızı sağlar, uzun dönem bir program için ise dengeli olmanıza yardımcı olur. Eğer bu araştırmayı yaparsanız faaliyetlerinizde ( spor, müze, festival ) dönemsel fiyat artışı ve indirimlerden haberdar olma şansınız olacaktır.

Son olarak okulun hangi programına katılırsanız katılın, okul kütüphanelerinden, kulüp ve oryantasyon programlarından mutlaka yararlanın, sadece ders programınız dahilinde okulu kullanmayın, uygun saat ve günlerde zamanınızı ayarlayıp düzenli bir çalışma programı edinin.

Unutmayın ki sizler bu süreçte belirli bir bütçenin yanında zamanınızı harcıyorsunuz, bu zamanı en güzel şekilde değerlendirip belirli kazanımlarla dönmeniz çok önemli.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım güzel seçimler yaparak gider, güzel anılar biriktirerek dönersiniz. Şimdiden başarılar diliyorum sizlere.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler