UKRAYNA ODESSA'DA ÜNİVERSİTE OKUMAK


Bir Doğu Avrupa ülkesi olan Ukrayna, tarih açısından oldukça geniş bir kültüre sahip olup, yüzyıllar boyunca Türkler ile birlikte yaşamış bir toplumdur. Yakın tarihe baktığımız zaman Rus kültürünün oldukça etkisinde kalmasına rağmen Avrupa ile bağlarını hiç bir zaman koparmamış ve Batı'nın tüm yeniliklerini takip eden ve kendini geliştiren bir ülke olmuştur. Eğitim hizmetlerinin yanı sıra yaşam olanakları olarak da Avrupa'nın izinden giden ve kendini sürekli geliştiren Ukrayna, öğrencilerin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için birçok hizmeti de onlara sunmaktadır.

Tarihi, kültürü ve yaşamı ile öğrencilerin yanı sıra turistlerinde oldukça yoğun ilgisinin olduğu bu güzel ülkede öğrenciler Avrupa kültürü ile yetişerek dünya vizyonunda bir birey olmaktadırlar. Ukrayna'daki birçok kültürel ve sosyal aktivite sayesinde kendilerini istedikleri alanlarda geliştirme şansına sahip olan öğrenciler aynı zamanda sosyalleşme adına da Avrupa kültürü ile iç içe olurlar. Dünyanın her yerinden gelen farklı kültürlere sahip öğrenciler sayesinde dünyanın tüm renklerini bir arada bularak gelişmiş bir iletişim becerisi kazanırlar ve bu sayede dünyanın neresine giderlerse gitsinler zorlanmadan hayatlarını devam ettirebilirler.

Tüm bu zengin sosyal, kültürel vs. etkinliklerin yanı sıra Ukrayna ülkemiz ile aynı yaşam standartlarına sahip olan bir ülkede öğrenciler ve aileleri maddi olarak da zorlanmaz ve bütçelerinde açılmadan rahat bir şekilde eğitim alabilirler.

Eğitim masraflarının yanı sıra günlük yaşamda ülkemiz ile benzer olup öğrencileri zorlamamaktadır. Bu sayede öğrenciler bir Avrupa ülkesinde Türkiye'deki maddi koşullar ile eğitim alırlar ve zorlanmadan Rahat bir öğrencilik dönemi geçirirler. Ucuz yaşam imkânları sayesinde öğrenciler tüm ihtiyaçlarını karşılarlar ve istedikleri tüm her şeye uygun fiyatlarla sahip olurlar.

Avrupa kültürünü daha yakından tanıyan ve geniş bir vizyona sahip olan öğrencilerin Ukrayna'da eğitim aldıktan sonra Avrupa'ya gitme imkânları da diğer öğrencilere göre daha yüksektir. Bir Avrupa ülkesinde eğitim almış olan öğrenciler aynı zamanda sadece Avrupa'da değil, dünyanın diğer ülkelerine de daha kolay bir şekilde gitme imkânına sahip olurlar.

Hava koşulları açısından soğuk bir iklime sahip olan Ukrayna'da evler ve konaklama yerleri buna uygun olarak tasarlanmış olup, öğrencilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmeleri önlenmektedir. Şehir hayatında da gerekli kurumlar kış şartlarında tedbirler alarak günlük hayatın aksamasına engel olmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler Türkiye'den çok farklı olmayan kış hava koşullarında yaşayabilir ve kolaylıkla tüm ihtiyaçlarına kavuşurlar.

Neden Odessa?


Avrupa standartlarında bir eğitim veren Odessa Üniversitesi gelişmiş eğitim imkânları ve seçenekleri sayesinde öğrencilere kusursuz bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler Odessa'da hayal ettikleri bölümlere lise diplomaları ile herhangi bir sınava gerek kalmadan başvurabilir ve istedikleri bölümlerde akademik kariyerlerini gerçekleştirebilirler. Özellikle Tıp ve Mühendislik fakültelerinde oldukça gelişmiş teknolojik imkânlarla ve donanımlı eğitmenleri ile hizmet veren Odessa Üniversitesi, diğer tüm üniversite bölümlerinde de Avrupa standartlarında bir eğitim imkânı sunmakta ve öğrencilerin en iyi eğitimi almaları sağlanmaktadır.

Kaliteli eğitim hizmetinin yanı sıra öğrencilere sosyal ve kültürel etkinliklerde de birçok imkân sağlayan Odessa Üniversitesi, gelişmiş kampüs yaşamı ve öğrencilere sunduğu imkânları ile en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer almaktadır. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarında onların yanında olarak yaşadıkları herhangi bir soruna etkili ve hızlı çözümler getirmektedirler. Öğrencilerin ihtiyaçlarını kampüs içerisinden sağlamaları için birçok tesis ve hizmet binası bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler tüm gereksinimlerini tek bir noktadan karşılayarak zaman kaybetmez ve sorun yaşamazlar.

Kampüs hayatında sahip oldukları imkânlar Avrupa'daki üniversiteler ile aynı olup, hatta bazı konularda öğrenciler daha çok imkâna da sahip olmaktadırlar. Bu yüzden Odessa Üniversitesi Türk ve yabancı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ve kendilerini tıpkı evde gibi hissettikleri bir üniversite olma ünvanını elinde bulundurmaktadır.

Ukrayna'da lisans için tıklayınız.
Ukrayna'da master için tıklayınız.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler