SUMMER SESSİON - YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERDEN DERS ALMA

 Yaz Okulu – Summer Session

Turkiye’de okuyan universite ogrencileri yaz tatillerinde Amerika’daki en prestijli universitelerde ders alip, bu derslerini Turkiye’deki universitelerinde saydirabiliyor. Yillardir Academix olarak yuzlerce ogrencimiz Amerika’da Yaz Okulu- Summer Session programlarina katilmislardir.

Summer Session programinda universite öğrencileri sayisiz akademik bölümden istedikleri dersleri seçip kendi üniversitesinde kredi olarak saydırabilir, ustelik dünyanın önde gelen üniversitelerinin akademik programlarini kariyer olarak ekleyebilir, üniversite kampüsünün sunduğu bütün imkânlardan da faydalanabilir ve essiz bir yurtdisi deneyimi elde edebilirler.

Summer Session programları Amerika’da University of California Los Angeles (UCLA), University of California San Diego (UCSD), University of California Berkeley (UC Berkeley), UC Irvine, Avrupa’da ise Instituto Europeo di Design (IED), Domus Academy, NABA ve Cattolica University gibi dünya çapında bilinen olan prestiji olan üniversitelerde yaz aylarında Amerika’da okumak isteyen öğrenciler için düzenlenir.

Bu programlar oğrenciler üniversitenin sunduğu seçmeli dersler arasından kendi bölümlerine uygun gördükleri ve daha sonra Türkiye’de kendi üniversitelerinde de saydırabilecekleri dersleri bu üniversitelerden alırlar. Bu dersler işletme, hukuk, ekonomi, finans, turizm, uluslararası ilişkiler, politika gibi alanlardan olabilir. Summer Session programları genellikle 3-4 veya 6 hafta sürer ve öğrenciler bu süre içinde 1 veya 2 ders seçebilirler.

Summer Session programları yoğun içerikli programlardır. Öğrencilerden bireysel olarak ya da grup halinde ödevler ve sunumlar hazırlamaları beklenir. Hazırladıkları bu ödevlerden ve yapılan sınavlardan final notu alırlar. Dolayısıyla öğrencilerin ders seçimlerini titizlikle yapmaları ve varsa kendi üniversitedeki danışman hocalarından ders seçimi konusunda yardım almaları gerekecektir.

Bu programı düzenleyen üniversitelerin öğrencileri kabul ederken iki önemli kriteri vardir. Bunlardan birincisi iyi düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaktır. Programa başvuran öğrenciler ya kendi üniversitelerindeki eğitim dilinin yüzde yüz İngilizce olduğunu kanıtlamalı ya da istenen IELTS ya da TOEFL skorunu sunmalıdır. Summer Session programlarına katılmak için ortalama TOEFL 213 veya IELTS 6.0 sonucu istenir. Türkiye’de İngilizce eğitim veren üniversitelerin öğrencileri veya mezunları  summer session programlarına katılmak için dil yeterlilik testine girmek zorunda değildirler. İkinci kriterse öğrencilerin not ortalamalarıdır. Öğrenciler transkriptlerini üniversiteye yollar ve üniversiteler öğrencilerin transkriptlerini inceledikten sonra öğrencinin programa katılıp katılamayacağına karar verir.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler