NEW YORK DİL KURSU

New York dil kursları bütçe, kalite ve lokasyon olarak çok fazla farklılık göstermektedir. Dünyanın en kozmopolit kentlerinden biri olan New York’ta dil kursları genellikle Manhattan bölgesinde bulunur. F1 (Öğrenci Vizesi) alabileceğiniz programlar haftada 18 saatin üzerinde olmalıdır. Bazı okulların haftada 20 derslik programları bu kapsamda değildir, çünkü bir ders genellikle 45-50 dakika sürdüğü için haftalık eğitim 18 saatin altında kalır ve bu programla öğrenci vizesine başvuru yapamazsınız.

Okul ve program seçimi yaparken vizeye olan uygunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin EC English New York’ta haftada 20, 24 ve 30 derslik yoğunluk seçenekleri vardır. Haftada 20 derslik programda F1 vizesi almazken 24 derslik program vize için yeterlidir.

New York’da kaliteli dil eğitimi alabileceğiniz çok sayıda okul vardır. Kaplan International, Embassy English, EC English, ELS, ILSC bu okullara en iyi örneklerdendir. Daha uygun ücretli olarak ise St Giles International New York, New York Language Center, ASA College ve LSI göze çarpar.

Bu okulların neredeyse hepsi şehir merkezine yakın yurt olanakları sunmaktadır ve ayrıca aile yanı seçeneği de bulunur. Özellikle uzun dönem eğitim alacak öğrenciler konaklamalarını daha uygun ücretlerle ayarlamak için dil okullarının sunduğu seçeneklerin dışında kendileri konaklama bulabiliyorlar. Manhattan yerine Brooklyn, Queens ve New Jersey gibi lokasyonlarda konaklama bulunabilir. New Jersey farklı bir eyalet olmasına karşın toplu ulaşım bile 45-60 dakika gibi süreler ile Manhattan merkezine ulaşmanız mümkün olabilir.

New York dil kursu için seçebileceğiniz en iyi şehirlerden birisidir. Sunduğu alışveriş imkanları, 7/24 hareketli olması, kültürel aktivite seçenekleri bu tercihte en çok öne çıkan nedenlerdendir. Ayrıca Boston, Philadelphia, Washinton, New Jersey gibi lokasyonlara 3-4 saat uzaklıktadır. New York’ta dil kursu aldığınız dönemde bu şehir ve eyaletleri rahatlıkla gezebilirsiniz.

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler