MALTA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Malta Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tatil havasında bir Yurtdışı eğitim için akla gelen ilk ülkelerden birisi olan Malta, özellikle yaz aylarında birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Dil okulu, yaz okulu, üniversite, master, sertifika ve diploma programları tüm dünyadan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. 

Academix yurtdışı eğitim danışmanlık olarak hazırladığımız Malta eğitim rehberi ile yurtdışı eğitim sürecinizde işinize yarayacak pratik bilgiler bulacaksınız.

Para Birimi: Euro (€)
Ülkenin Nüfusu: 423.282
Ana Dili: İngilizce ve Maltaca
Türkiye’ye uzaklığı: Ortalama 1,5 Saat
Popüler Şehirleri: Sliema, St. Julians, St. Paul’s Bay, Valetta
Saat Farkı: Türkiye’den 1 Saat geri
Çalışma İzni: Malta’ya dil eğitimi için giden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.
En çok kullanılan Havaalanları: Malta Uluslararası Havaalanı
İklim: Tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü Malta’da ortalama sıcaklığın 32 dereceyi bulduğu yaz ayları sıcak ve kurak geçerken ortalama sıcaklığın 15 derece olduğu kış aylarında ılıman bir hava hakimdir. Ilık geçen sonbahar ve ilkbahar aylarında ara sıra kısa yağmurlar görülür.
Acil Durum Numaraları: Polis, İtfaiye, Ambulans; 112


Malta'da Eğitim Almaya Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

 • Malta AB üyesi bir ülkedir ve dil eğitimi almak için Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine, Malta'da 90 güne kadar kalış izni verilmektedir. Vize Başvuruları ortalama 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.
 • İnternetten ya da danışmanınızın yardımıyla okulunuzun nerede olduğunu, kalacağınız yerle arasındaki mesafeyi ve nasıl ulaşacağınızı öğreniniz.
 • Gitmeden önce hava sıcaklıklarını ve iklimini mutlaka öğrenin ve bavulunuzu o şartlara göre hazırlayın.
 • Pasaport, sağlık sigortası, okul kabul belgesi ve konaklama adresinizin bulunduğu belgeyi yanınıza almayı unutmayın!
 • Türkçe / İngilizce sözlüğünüzü mutlaka yanınıza alın ya da telefonunuza uygulama olarak indirin.
 • Malta sağlık sistemi oldukça gelişmiş olmakla beraber Türk öğrencilerinin kapsamlı sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Malta vizesi alabilmek için de sağlık sigortası zorunludur.
 • Okula giderken defter, kalem, okul kabul evraklarınız ve 1 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurun.
 • Malta'da Elektrik Voltajı 240 Volt, 50 Hz'dir. Ülkede kullanılan 2 tür priz sistemi vardır. Biri Türkiye'deki ile aynıdır ancak diğeri için priz adaptörü gerekir.
 • Eğer Malta’da araba kiralayacaksanız ehliyetinizi muhakkak yanınıza alın.
 • Malta’da cep telefonları hattınızı yurtdışına açtırarak kullanabilirsiniz fakat bu pahalı bir seçenek olacaktır. Alternatif olarak Malta'da kullanılan mobil operatörler olan GO Mobile ya da Vodafone hatlarından alabilirsiniz. Bunun yanı sıra dükkanlarda satılan Ziffa Phone telefon kartlarından edinip bu dükkanlardaki telefonlarda uluslararası aramalarda kullanabilirsiniz.
 • Türkiye’den Malta; (00 + 356 + alan kodu + telefon no) tuşlanarak aranılabilir. Malta’dan Türkiye ise (00 + 90 + alan kodu + telefon no) tuşlanarak aranılabilir.
 • Malta’da banka hesabı açtırmak oldukça prosedürlü bir iş. Çok fazla evrak istemenin yanında baya bir zaman alıyor. En kolay üniversite öğrencileri veya Malta’da ikameti olan öğrenciler diğer öğrencilere zanarazan daha kolay hesap açtırabiliyorlar. Turkish Bank hesap açma konusunda biraz daha esnek davranabiliyor. Onun dışında öğrenciler, Western Union adlı uluslararası para transfer sistemini kullanarak da para transferi yapabilirler.
 • Malta’da genel olarak €5, €10, €20 ve €50 günlük alışveriş ve ihtiyaçlarınız için kullanılır.
 • Malta’da ulaşım otobüslerle sağlanır. Merkez otobüs terminali Valletta’da bulunur ve en uzak mesafe bir saat sürer. Biletler otobüse binerken şoförden alınır ve sık sık bilet kontrolü yapıldığı için biletlerin seyahat süresince saklanması gerekir.
 • Herhangi bir çalıntı/kayıp durumuna karşı muhakkak pasaportunuzu kendinize mail atın ve gideceğiniz ülkede gezerken yanınızda sadece fotokopisini bulundurun.
 • Dersiniz başlamadan 5 dakika önce okulda hazır bulunmaya gayret edin. Birçok okul geç kalan öğrencilere karşı toleranslı davranmamaktadır.
 • Birçok okulda derse devam zorunluluğu bulunmaktadır. Minimum %85 oranında derse katılım göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde program sonunda sertifika/diploma okuldan tarafından verilmeyebilir.
 • Her hava yolunun farklı uygulamaları olmasıyla birlikte yolcular, ücretsiz bagaj taşıma hakkı genel olarak Ekonomi ve Comfort sınıfında 20 Kg, Business sınıfında 30 Kg Kargo Bagajı, 8 Kg El Bagajı taşıma hakkına sahiptir.
 • Malta’da gece kulüplerine giriş yaşı 18 ve bazı yerler için 21 yaştır. Pasaportunuzu yanınıza almanız gerektiğini unutmayın, özellikle küçük görünüyorsanız kaç yaşında olduğunuzu görmek isteyeceklerdir.
 • Malta’ya 3-4 kutu ilaç götürebilirsiniz ancak kronik bir hastalığınız varsa ve İngiltere’de ilacınız satılmıyorsa doktorunuzdan reçete ve konuyla alakalı ingilizce bir yazı almalısınız. Aksi takdirde ülkeye girişte görevliler konuyla alakalı işlem yapabilirler.
 • Eğer gideceğiniz eğitim kurumundan havaalanı transferi istediyseniz, transfer yetkilisini bulamama durumuna karşın danışmanınızdan acil durum numarasını talep ediniz. Acil durum numaraları transfer belgenizde de yer almaktadır.
 • Ülkeye giriş yaptıktan sonra konaklayacağınız yere vardığınızda lütfen oradaki tüm kuralları öğrenin ve o şartlar içerisinde davranın. Aksi takdirde konakladığınız yerden çıkartılabilirsiniz.
 • Trafik kurallarına uymanız kesinlikle çok önemlidir! Yayalar için konulan kırmızı ve yeşil ışıklara da mutlaka dikkat ediniz. Yayaların her zaman önceliği vardır.
 • Esrar, Extacy, LSD veya Amfetaminler gibi yasadışı ilaçları kullanmak veya taşımak yasaktır.
 • Kendinizi savunmak için CS gaz spreyi, silah veya bayıltıcı silahlar taşımak da yasaktır. Ayrıca bıçak taşımakla ilgili olarak da çok katı yasalar ve cezalar bulunmaktadır.
 • Tütün ve alkol kullanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekir.

Aşağıda ücretsiz danışmanlığını yaptığımız Malta yurtdışı eğitim programlarını bulabilirsiniz.

Malta'da dil okulu
Malta'da yaz okulu

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler