İNGİLTERE'DE EĞİTİM İÇİN DANIŞMAN SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için en önemli adımlardan biri, güvenilir bir eğitim danışmanı seçmektir. Doğru bir eğitim danışmanı, yurtdışı eğitim sürecinizin her aşamasında size rehberlik ederek, doğru kararlar almanızı sağlar. British Council tarafından belirlenmiş, eğitim danışmanı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktaları aşağıda bulabilirsiniz:

Eğitim Danışmanının Eğitim Durumu ve Sertifikaları

Bir eğitim danışmanının aldığı eğitim ve sahip olduğu sertifikalar, onun bilgi ve deneyim seviyesini gösterir. İngiliz British Council tarafından verilen Eğitim Danışmanı Eğitim Programı'nı tamamlamış danışmanlar, belirli bir standartta hizmet verdiklerini kanıtlamışlardır. Bu danışmanların listesini British Council'ın web sitesinden bulabilirsiniz.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Türkiye'de en fazla British Council akreditasyonuna sahip olan yurtdışı eğitim danışmanlık acentesidir.

Ulusal Etik Kurallara Bağlılık

Birleşik Krallık Eğitim Danışmanları için Ulusal Etik Kurallar, danışmanların uyması gereken davranış ve değerleri belirler. Eğitim danışmanınızın bu etik kurallara uyup uymadığını sormak ve bir kopyasını görmek önemlidir. Bu kurallara uyan danışmanlar, öğrencilere tarafsız ve kaliteli hizmet sunmayı taahhüt ederler.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık her zaman öğrencinin faydasını birinci sırada tutar. Takip ettiğimiz etik kurallar çerçevesinde amacımız Türkiye'nin en güvenilen yurtdışı eğitim danışmanlık acentesi olmaktır. 

Komisyon ve Ücretler

Eğitim danışmanlarının çoğu, temsil ettikleri okullar/üniversiteler tarafından ödenen komisyonlarla çalışır. Ancak, bazı ek hizmetler için öğrencilere de ücret talep edebilirler. Bu nedenle, danışmanınıza başlangıçta tüm potansiyel ücretleri ve ne için talep edildiklerini sormak önemlidir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık İngiltere'de anlaşmalı olarak çalıştığı tüm üniversiteler için ücretsiz danışmanlık sunmaktadır.

Lisans ve Yetki Durumu

Birleşik Krallık'ta eğitim danışmanlarının lisanslı olması zorunlu değildir. Ancak, danışmanınızın faaliyet gösterdiği ülkeye göre yerel bir lisansa sahip olması gerekebilir. Danışmanınızın bu konuda yetkili olup olmadığını araştırmak, doğru bilgi almanızı sağlar.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık dünya çapında tanınmakta olan British Council, English UK, Quality English, English Australia, IALC, MEI ve ICEF akreditasyonlarına sahiptir.

Vize Danışmanlık Hizmeti

Eğitim danışmanınızın lisanslı bir Birleşik Krallık göçmenlik danışmanı olup olmadığını sormak önemlidir. Yanlış göçmenlik bilgileri ciddi sonuçlar doğurabileceğinden, doğru ve güncel bilgi almak hayati önem taşır. Lisanslı danışmanlar OISC veya Hukuk Topluluğu'na kayıtlı olmalıdır.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık çalıştığı üniversitelerin bünyesinde bulunan lisanslı danışmanlardan eğitim alarak öğrencilere vize konusunda yardımcı olmaktadır. 

Eski Öğrencilerle İletişim

Eğitim danışmanınızdan, daha önce yardım ettikleri ve şu anda Birleşik Krallık'ta eğitim gören eski öğrencilerle iletişime geçme imkanı isteyebilirsiniz. Bu, danışmanın hizmet kalitesi hakkında fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık'ın danışmanları sizleri daha önce İngiltere'ye gönderdikleri binlerce öğrenciden oluşan geniş bir havuz içerisinden, eski öğrencileri ile görüştürerek yaşadıkları deneyimleri sizinle paylaşmalarını sağlayabilirler.

Sonrasında Destek

Bazı eğitim danışmanları, öğrenciler Birleşik Krallık'a vardıktan sonra da destek sunar. Vize güncellemeleri, konaklama desteği gibi ek hizmetler almayı planlıyorsanız, danışmanınızın bu tür hizmetler sunup sunmadığını öğrenin.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık size sadece üniversite yerleşiminizde değil, yerleşim sonrası vize, konaklama, seyahat planlarının yapılması gibi işlemlerde de ücretsiz danışmanlık sunar. 

Profesyonellik ve İtibar

Danışmanlık ofisinin ve çalışanlarının profesyonel ve dostane olup olmadığını değerlendirin. Ayrıca, sosyal medyada diğer öğrencilerin danışman hakkında ne söylediğine de göz atabilirsiniz. En iyi danışman bile herkesi memnun edemeyebilir, ancak genel yorumlar size yardımcı olacaktır. Unutmayın, nerede ve ne eğitim alacağınız tamamen sizin kararınızdır. Eğitim danışmanları, bu süreçte size bilgi sunar ve kararlarınızı destekler. 

Türkiye'nin en prestijli ve güçlü danışmanlık firmaları arasında yer alan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, 1996 yılından beri yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, eğitim ve kariyer hedeflerine uygun profesyonel bir servis vererek, en doğru tercihleri yapmalarını sağlamaktadır.

 

Eğitim danışmanı seçerken bu rehberi kullanarak doğru seçimler yapabilir ve yurtdışı eğitim sürecinizi sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

Kaynak: British Council A student guide to choosing an education agent 

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix ile İrlanda'da Üniversite Eğitimim

academix ile irlanda'da eğitim alan öğrencimiz Dublin City University'deki tecrübelerini bizimle paylaşıyor   Devamı

Can YÜCEL
Can YÜCEL
Öğrenci
Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazı...

Öğrencimiz Mehmet Altay'ın danışmanı Asiye yardımıyla Academix'le Brighton'da Genel İngilizce ve Eastbourne'da IELTS Hazırlık Eğitim süreci   Devamı

Mehmet Altay
Mehmet Altay
Öğrenci
İngilizce Öğrenme Serüvenim: Academix ile Yola Çıktım, Cambridge'de...

İngilizce öğrenme amacıyla Academix danışmanlık şirketiyle çalışmaya karar verdim. Cambridge Stafford House'da eğitim aldım ve Edinburgh'da geçirdi...   Devamı

Merve TEKE
Merve TEKE
Öğrenci
Academix'le Eastbourne'da Dil Okulu Deneyimim

Eastbourne'da dil okulu deneyimim: Sosyal aktiviteler eksik, konaklama ve şehir memnun edici. Yaz dönemi tercih edilmeli. Yemekler zorlayıcı, ekono...   Devamı

Şeyma G
Şeyma G
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Yurtdışında Eğitimle Nasıl Pilot Olunur?

Yurtdışında eğitim alarak pilot nasıl olunur, aşamaları nelerdir, pilotlük lisansları hangi ülkelerde geçerlidir, ne sürede pilot olunur   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
London South Bank Üniversitesi: Geleceğinizi Şekillendirecek Eğitim...

LSBU, Londra'nın kalbinde, Thames Nehri'nin hemen kıyısında yer alıyor. Bu özel konum, öğrencilere kentin kültürüne, iş dünyasına ve sosyal yaşamı...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Regent University London: Eğitim ve Lokasyonda Mükemmeliyet

Regent University London, Regent Park'ın içinde muhteşem bir konuma ve kampüse sahip olarak öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunan öncü bir kurum...   Devamı

Serpil Gündüz Coşar
Serpil Gündüz Coşar
Danışman
Akdeniz’in En Huzurlu Adası Malta

Yerli halkın ‘görkemli’ olarak adlandırdığı, tüm yapıların adaya özgü sarı taş ile inşa edildiği Malta’nın, doğal limanları, ılıman iklimi ve çok k...   Devamı

Mustafa Fidan
Mustafa Fidan
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler