DİL OKULU YURT DIŞI

Dil okulu yurt dışına çıkıp yeni deneyimler kazanmak ve farklı tecrübeler edinmek için öğrencilere yönelik hem en keyifli hem de en verimli programlardan biri olmaktadır. Yurt dışında dil okulları dediğimizde yelpazemiz fazlaca genişliyor, öğrencilerimizin aklı da tercihlerini neye göre yapacakları konusunda iyice karışıyor. Bu yazımızda size biraz daha kilit bilgilerle, dil okulu yurt dışı seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken ve bu bilgilere göre tercih edebileceğiniz ülkelerle ilgili bilgiler vermek isteriz.

İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış 10.000 dil okulu vardır. LondraCambridgeOxfordBournemouth başta olmak üzere dil okulları Birleşik Krallık’ın tamamına yayılmıştır. Türk öğrencilerin en az haftalık 15 saatlik programlara katılması gerekmektedir. Ulaşım sistemi çok gelişmiş olduğundan diğer şehirlere ziyaretler oldukça kolaydır. İngiltere vizesiyle İskoçya’ya, İrlanda’ya Galler’e ziyaret amaçlı geçilebilmektedir. Sağlık sigortası yaptırılması gitmeden önce tavsiye edilir ama Amerika gibi zorunlu değildir. Hiçbir şekilde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. İngilizceyi ana vatanında öğrenip, eğitiminizi tamamlamadan önce bir de IELTS sınavına girip puanınızı Türkiye’ye dönmeden alabilirseniz, sonrasında dilediğiniz ülkeye yüksek lisans başvurunuzu yapabilirsiniz.

Amerika, farklı kültürler ve kazanımlar, farklı iklimler ve olanaklar elde etme açısından muhteşem bir fırsattır. En çok tercih edilen şehirleri; New York, Boston, Chicago, Miami, North Lauderdale, Washington, Seattle, Philadelphia, Atlanta, Pennsylvania, San Francisco, Berkeley, Ohio, Orlando, Santa Barbara, Los Angeles, Irvine ve San Diego olmaktadır. Gitmeden önce tüm öğrencilerin sağlık sigortalarını yapmaları zorunludur, hiçbir şekilde öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Öğrenciler Amerika’da 9 ay ve üzeri alacağı akademik bir program sonrası (OPT) – Optional Practical Training denilen, Amerika’da 1 yıl yaşama ve çalışma izni kazanırlar.

Kanada, ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek isteyenler için tercihen en iyi ülkedir. Başkenti Ottowa’dır, nüfus yoğunluğu Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary’de toplanmıştır. Amerika sınav sistemi – TOEFL – ve İngiliz sınav sistemi – IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunması büyük avantajdır. Henüz hangi ülkede akademik eğitimine devam etmeye karar vermemiş olan öğrencilerimiz için Kanada’da temel dil eğitimini almak oldukça mantıklıdır. Cambridge FCE, CAE ayrıca Türkiye’de son dönemde popüler olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulduğu bir ülkedir. Sağlık hizmetleri oldukça pahalıdır, öğrencilerimizin gitmeden önce kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırması tavsiye edilir. Dil eğitimi için giden öğrencilerimizin hiçbir şekilde çalışma izni bulunmamaktadır. Göçmenliğe çok açık bir ülke olduğundan, vize konusunda titiz davranılması gerekmektedir.

İrlanda, özellikle son yıllarda Türk öğrenciler arasında popülerleşmeye başlamıştır. İngiltere’ye göre İrlanda dil okulları fiyatları daha uygundur ve Türk öğrenci sayısı daha azdır. Sterlin yerine Euro kullanılması büyük avantajdır. Uzun dönem gidecek öğrencilerin (25 hafta ve üzeri kuralı) yasal çalışma izni bulunmaktadır. Öğrencilere dil eğitimleri süresince yarı zamanlı; 20 saate kadar, tatillerde ise (Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında)tam zamanlı; 40 saate kadar çalışma izni verilmektedir. Akademik yıldan kısa süre dil eğitimi alacak öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması zorunludur. Öğrenciler dilerlerse 25 hafta dil eğitimi aldıktan sonra, 8 hafta dil eğitimi almaksızın sadece çalışarak İrlanda’da kalabilmektedirler. Uzun dönem vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3- 6 hafta arası sürmektedir.

Avustralya, altı eyalet ve iki bölgeden oluşan, dünyanın en geniş yüz ölçümüne sahip 6. Ülkedir. Sadece 21 milyonluk bir nüfusa sahiptir, yok denecek kadar az suç oranı v ardır. İngiltere ve Amerika’ya kıyaslandığında maliyeti oldukça makul kabul edilebilir. Bunun en büyük sebebi, AUD dolarının kur değeri ve Avustralya’nın dil eğitimine giden öğrencilerine verdiği yasal çalışma iznidir. Yasal çalışma izni haftalık 20, aylık 80 saat olmaktadır. Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de kış iken Avustralya’da yaz mevsimi hâkimdir. Çöl kısmının bulunduğu batı taraflara yağış az düşer. Kıtanın doğu kenarında nemli ve tropikal bir iklim görülür. Güney-batı köşelerinde Akdeniz iklimi hâkimdir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise yağışlı ve ılımandır. En önemli şehirleri Sydney, Melbourne, Canberra ve Perth olmaktadır. Dil eğitimine gitmek isteyen bir öğrenci okula tüm ödemeyi yaptıktan sonra okuldan gelen CEO belgesiyle vizeye başvurabilmektedir.

Malta, İtalya’nın güneyinde küçük ve şirin bir adadır. Tatil gibi bir dil eğitimi öğrencilerimizi yaz aylarında bu eğitimi değerlendiklerinde fazlaca cezbetmektedir. En çok tercih edilen şehirler; Sliema ve Gozo’dur. Malta, su sporları ve dalış için ideal bir yerdir. İngiltere ve Amerika’ya göre daha uygun fiyatlıdır. Schengen vizesi alınacağından dolayı diğer Avrupa ülkelerini ziyaret etme fırsatı bulunmaktadır. Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Öğrencilerin hiçbir şekilde çalışma izni ve imkânı bulunmamaktadır.

Academix Yurtdışı Danışmanlık Firması olarak öğrencilerimizin yurt dışı dil okulları seçimlerini bu bilgiler eşliğinde gözden geçirmelerini tavsiye ederiz. Hayat planlamalarının en önemli ayaklarından biri olan dil okulu yurt dışı seçimlerinde kendileri için en uygun program ve en uygun ülke seçme kararlarında yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Lütfen detaylı bilgilendirme için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler