AVUSTRALYA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Avustralya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı eğitim için akla gelen ilk ülkelerden olan Avustralya, günümüzde her öğrencinin hayallerini süslemektedir. Dil okulu, yaz okulu, üniversite, master, sertifika ve diploma programları tüm dünyadan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. 

Academix yurtdışı eğitim danışmanlık olarak hazırladığımız Avustralya eğitim rehberi ile yurtdışı eğitim sürecinizde işinize yarayacak pratik bilgiler bulacaksınız.

Para Birimi: Avustralya Doları (AUD)
Ülkenin Nüfusu: 24.864.827
Ana Dili: İngilizce (Resmi Dil)
Türkiye’ye uzaklığı: 22-25 saat arası (aktarmalı)
Popüler Şehirleri: Sydney, Brisbane, Melbourne, Canberra, Perth
Saat Farkı: Batısı 5, doğusu 7 saat ileri
Çalışma İzni: Haftada en fazla 20 saat part-time çalışma izni olan öğrencilerin tatil zamanlarında da full-time çalışma izinleri olur. Öğrencilerin Avustralya'da çalışma izni alabilmeleri için en az 24 haftalık bir dil eğitimi programına kayıt olmaları gerekir.
En çok kullanılan Havaalanları: Melbourne Tullamarine Havaalanı, Sydney Kingsford Smith Havaalanı, Canberra Havaalanı, Melbourne Essendon Havaalanı, Perth Havaalanı
İklim: Gidilecek şehirdeki iklime göre hava sıcaklıkları değişkenlik göstermektedir.
Acil durum numaraları: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası: 000Avustralya'da Dil Okuluna Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

 • İnternetten ya da danışmanınızın yardımıyla okulunuzun nerede olduğunu, kalacağınız yerle arasındaki mesafeyi ve nasıl ulaşacağınızı öğreniniz.
 • Gitmeden önce hava sıcaklıklarını ve iklimini mutlaka öğrenin ve bavulunuzu o şartlara göre hazırlayın.
 • Pasaport, sağlık sigortası, okul kabul belgesi ve konaklama adresinizin bulunduğu belgeyi yanınıza almayı unutmayın!
 • Avustralya’ya dil veya üniversite eğitimi görmek için gelen yabancı öğrencilerin, Avustralya’ya gelmeden önce sağlık sigortası yaptırmış olmaları şarttır.
 • Türkçe / İngilizce sözlüğünüzü mutlaka yanınıza alın ya da telefonunuza uygulama olarak indirin.
 • Okula giderken defter, kalem, okul kabul evraklarınız ve 1 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurun.
 • Avustralya Elektrik Voltajı 220/240 Volt, 50 Hz'dir. Ülkede kullanılan priz sistemi Türkiye'dekinden farklıdır. Dönüştürücünüzü götürmeyi unutmayın.
 • Eğer Avustralya’da araba kiralayacaksanız ehliyetinizi muhakkak yanınıza alın.
 • Avustralya’da banka hesabı açtırmak isteyen öğrencilere okul yetkilileri yardımcı olmaktadır. Okula gittiğiniz ilk gün oryantasyon sırasında tüm bilgileri okul yetkilisinden öğrenebilirsiniz. Genel itibariyle banka hesabı açtırmak için pasaportunuz ve okul kabul belgelerniz yanınızda olmalıdır. Avustralya'da hesap açtırmak çok kolay ve hızlıdır. Tek ihtiyacınız Avustralya içinde bir mektup adresidir. Bir kaç dolar yatırarak hemen bir hesap açtırabilirsiniz. Öğrenciler genel olarak yanlarında 1000 AUD civarı cep harçlığı götürürler ve geri kalan kısmını Avustralya’daki herhangi bir bankadan komisyon kesilerek çekerler. Onun dışında Western Union adlı uluslararası para transfer sistemini kullanarak da para transferi yapabilirler.
 • Bankalar Pazartesi-Perşembe günleri 09:30- 16:00 arası çalışmaktadır. Cuma günleri ise 17:00’ye kadar açıktır.
 •  Avustralya’da Mayıs ayından Ekim ayına dek kış yaşanmaktadır. Kasım- Nisan aylarında ise yaz yaşanır ve aralık yılın en sıcak zamanıdır.
 •  Australian Airlines ülkenin başlıca havayoludur.
 •  Avustralya son derece yetkin bir hastane ve tıp hizmetleri ağına sahiptir ancak kendi özel sağlık sigortanızın olması zorunludur.
 •  Avustralya’da aylık gider yaklaşık 700 AUD-900 AUD arasındadır.
 •  Avustralya’da genel olarak 1, 5, 10 ve 20 Avustralya Doları günlük alışveriş ve ihtiyaçlarınız için kullanılır. 50 ve 100 AUD banknotları kullanmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu nedenle Türkiye’den ayrılmadan önce banknotlarınızı bozdurmanızda yarar var.
 • Herhangi bir çalıntı/kayıp durumuna karşı muhakkak pasaportunuzu kendinize mail atın ve gideceğiniz ülkede gezerken yanınızda sadece fotokopisini bulundurun.
 • Dersiniz başlamadan 5 dakika önce okulda hazır bulunmaya gayret edin. Birçok okul geç kalan öğrencilere karşı toleranslı davranmamaktadır.
 • Birçok okulda derse devam zorunluluğu bulunmaktadır. Minimum %85 oranında derse katılım göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde program sonunda sertifika/diploma okuldan tarafından verilmeyebilir.
 • Her havayolunun farklı uygulamaları olmasıyla birlikte, ücretsiz bagaj taşıma hakkı genel olarak Ekonomi ve Comfort sınıfında 20 Kg, Business sınıfında 30 Kg Kargo Bagajı, 8 Kg El Bagajı taşıma hakkına sahiptir.
 • Avustralya’da gece kulüplerine girmek ve sigara satın alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Her iki durumda da nüfus cüzdanı ya da pasaportunuzu göstermeniz istenebilir.
 • Avustralya’ya 3-4 kutu ilaç götürebilirsiniz ancak kronik bir hastalığınız varsa ve orada ilacınız satılmıyorsa doktorunuzdan reçete ve konuyla alakalı ingilizce bir yazı almalısınız. Aksi takdirde ülkeye girişte görevliler konuyla alakalı işlem yapabilirler.
 • Eğer gideceğiniz eğitim kurumundan havaalanı transferi istediyseniz, transfer yetkilisini bulamama durumuna karşın danışmanınızdan acil durum numarasını talep ediniz. Acil durum numaraları transfer belgenizde de yer almaktadır.
 • Ülkeye giriş yaptıktan sonra konaklayacağınız yere vardığınızda lütfen oradaki tüm kuralları öğrenin ve o şartlar içerisinde davranın. Aksi takdirde konakladığınız yerden çıkartılabilirsiniz.
 • Avustralya'da kapalı alanlarda sigara içilmemektedir, restoran ve kafelerin açıkhava bölümlerinde bile sigara kullanmak yasaktır. Sadece kendi evinizde ya da sokakta içebilirsiniz.
 • Trafik kurallarına uymanız kesinlikle çok önemlidir! Yayalar için konulan kırmızı ve yeşil ışıklara da mutlaka dikkat ediniz. Yayaların her zaman önceliği vardır.
 • Avustralya'dan doğrudan uluslararası arama yapmak için önce ülke kodunu giriniz ilk sıfır hariç alan kodları ve sonra da abone numarasını tuşlayınız. Türkiye’yi aramak için 0090 + alan kodu + telefon numarası.
 • Avustralya'da en küçük suçlar bile fazlasıyla önemsenerek gündemi işgal edebilir. Şehirlerde suç olayları düşüktür ve cinayet, silahlı soygun, tecavüz gibi ağır suçlara ülke genelinde nadiren rastlanır.
 • Pasaportunuzu kaybetmeniz veya çaldırmanız durumunda hemen yerel polis karakoluna,  en yakın Türk elçilik veya konsolosluğuna bilgi vermelisiniz.

Aşağıda ücretsiz danışmanlığını yaptığımız Avustralya yurtdışı eğitim programlarını bulabilirsiniz.

Avustralya'da dil okulu
Avustralya'da üniversite
Avustralya'da master/MBA
Avustralya'da sertifika

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Aldım?

Dünyanın en zor vizesini bana kolay kılan Aslıhan Hanım’a şükranlarımı sunarım ve halihazırda çok başarılı olduğu mesleğinde daha da ileri gitmesi ...   Devamı

Süleyman ŞAHİN
Süleyman ŞAHİN
Öğrenci
İngiltere'de Yüksek Lisans Tavsiyeleri - London Metropolitan Univer...

Akademik hayatta ilerleme ve hedeflerime ulaşabilme adına attığım bu adımda beni destekleyen aileme, arkadaşlarıma, Hakan Bey'e ve tüm Academix ail...   Devamı

Berna KESER
Berna KESER
Öğrenci
Avustralya'da Dil Eğitimi Tavsiyeleri - ILSC Melbourne

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Şirketini tercih etmemdeki neden daha önce İrlanda vizemi değerli çalışanların özverili çalışmaları sayesinde ...   Devamı

Beytullah Burak KOLÇAK
Beytullah Burak KOLÇAK
Öğrenci
Amerika'da İş İngilizcesi - Stafford House Boston

Araştırmalarım sonucunda Instagram üzerinden Academix’e ulaştım. Danışmanım Deniz Hanım benimle çok ilgilendi.   Devamı

Melis KABADAYI
Melis KABADAYI
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
İrlanda'da Yüksek Lisans Tavsiyeleri

Bu yüzden hiç düşünmeden geleceğe doğru güzel bir adım atarak yüksek lisans eğitiminiz için İrlanda’yı tercih edin!   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Ukrayna Üniversite Eğitimi

Bu yüzden “Ukrayna’da Üniversite okumak mantıklı mı?” diye soran öğrencilerimize ve öğrenci adaylarımıza kısaca bilgi verebilmek adına bu kısa bilg...   Devamı

Nuri Kuyululu
Nuri Kuyululu
Danışman
İngiltere'de Lise Eğitimi

İngiltere’de ise lise eğitimi yaşa göre planlanmaktadır. Öğrenci 14 yaş itibari ile GCSE eğitimi almak zorundadır.   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler