AVUSTRALYA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Avustralya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı eğitim için akla gelen ilk ülkelerden olan Avustralya, günümüzde her öğrencinin hayallerini süslemektedir. Dil okulu, yaz okulu, üniversite, master, sertifika ve diploma programları tüm dünyadan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. 

Academix yurtdışı eğitim danışmanlık olarak hazırladığımız Avustralya eğitim rehberi ile yurtdışı eğitim sürecinizde işinize yarayacak pratik bilgiler bulacaksınız.

Para Birimi: Avustralya Doları (AUD)
Ülkenin Nüfusu: 24.864.827
Ana Dili: İngilizce (Resmi Dil)
Türkiye’ye uzaklığı: 22-25 saat arası (aktarmalı)
Popüler Şehirleri: Sydney, Brisbane, Melbourne, Canberra, Perth
Saat Farkı: Batısı 5, doğusu 7 saat ileri
Çalışma İzni: Haftada en fazla 20 saat part-time çalışma izni olan öğrencilerin tatil zamanlarında da full-time çalışma izinleri olur. Öğrencilerin Avustralya'da çalışma izni alabilmeleri için en az 24 haftalık bir dil eğitimi programına kayıt olmaları gerekir.
En çok kullanılan Havaalanları: Melbourne Tullamarine Havaalanı, Sydney Kingsford Smith Havaalanı, Canberra Havaalanı, Melbourne Essendon Havaalanı, Perth Havaalanı
İklim: Gidilecek şehirdeki iklime göre hava sıcaklıkları değişkenlik göstermektedir.
Acil durum numaraları: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası: 000Avustralya'da Dil Okuluna Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

 • İnternetten ya da danışmanınızın yardımıyla okulunuzun nerede olduğunu, kalacağınız yerle arasındaki mesafeyi ve nasıl ulaşacağınızı öğreniniz.
 • Gitmeden önce hava sıcaklıklarını ve iklimini mutlaka öğrenin ve bavulunuzu o şartlara göre hazırlayın.
 • Pasaport, sağlık sigortası, okul kabul belgesi ve konaklama adresinizin bulunduğu belgeyi yanınıza almayı unutmayın!
 • Avustralya’ya dil veya üniversite eğitimi görmek için gelen yabancı öğrencilerin, Avustralya’ya gelmeden önce sağlık sigortası yaptırmış olmaları şarttır.
 • Türkçe / İngilizce sözlüğünüzü mutlaka yanınıza alın ya da telefonunuza uygulama olarak indirin.
 • Okula giderken defter, kalem, okul kabul evraklarınız ve 1 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurun.
 • Avustralya Elektrik Voltajı 220/240 Volt, 50 Hz'dir. Ülkede kullanılan priz sistemi Türkiye'dekinden farklıdır. Dönüştürücünüzü götürmeyi unutmayın.
 • Eğer Avustralya’da araba kiralayacaksanız ehliyetinizi muhakkak yanınıza alın.
 • Avustralya’da banka hesabı açtırmak isteyen öğrencilere okul yetkilileri yardımcı olmaktadır. Okula gittiğiniz ilk gün oryantasyon sırasında tüm bilgileri okul yetkilisinden öğrenebilirsiniz. Genel itibariyle banka hesabı açtırmak için pasaportunuz ve okul kabul belgelerniz yanınızda olmalıdır. Avustralya'da hesap açtırmak çok kolay ve hızlıdır. Tek ihtiyacınız Avustralya içinde bir mektup adresidir. Bir kaç dolar yatırarak hemen bir hesap açtırabilirsiniz. Öğrenciler genel olarak yanlarında 1000 AUD civarı cep harçlığı götürürler ve geri kalan kısmını Avustralya’daki herhangi bir bankadan komisyon kesilerek çekerler. Onun dışında Western Union adlı uluslararası para transfer sistemini kullanarak da para transferi yapabilirler.
 • Bankalar Pazartesi-Perşembe günleri 09:30- 16:00 arası çalışmaktadır. Cuma günleri ise 17:00’ye kadar açıktır.
 •  Avustralya’da Mayıs ayından Ekim ayına dek kış yaşanmaktadır. Kasım- Nisan aylarında ise yaz yaşanır ve aralık yılın en sıcak zamanıdır.
 •  Australian Airlines ülkenin başlıca havayoludur.
 •  Avustralya son derece yetkin bir hastane ve tıp hizmetleri ağına sahiptir ancak kendi özel sağlık sigortanızın olması zorunludur.
 •  Avustralya’da aylık gider yaklaşık 700 AUD-900 AUD arasındadır.
 •  Avustralya’da genel olarak 1, 5, 10 ve 20 Avustralya Doları günlük alışveriş ve ihtiyaçlarınız için kullanılır. 50 ve 100 AUD banknotları kullanmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu nedenle Türkiye’den ayrılmadan önce banknotlarınızı bozdurmanızda yarar var.
 • Herhangi bir çalıntı/kayıp durumuna karşı muhakkak pasaportunuzu kendinize mail atın ve gideceğiniz ülkede gezerken yanınızda sadece fotokopisini bulundurun.
 • Dersiniz başlamadan 5 dakika önce okulda hazır bulunmaya gayret edin. Birçok okul geç kalan öğrencilere karşı toleranslı davranmamaktadır.
 • Birçok okulda derse devam zorunluluğu bulunmaktadır. Minimum %85 oranında derse katılım göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde program sonunda sertifika/diploma okuldan tarafından verilmeyebilir.
 • Her havayolunun farklı uygulamaları olmasıyla birlikte, ücretsiz bagaj taşıma hakkı genel olarak Ekonomi ve Comfort sınıfında 20 Kg, Business sınıfında 30 Kg Kargo Bagajı, 8 Kg El Bagajı taşıma hakkına sahiptir.
 • Avustralya’da gece kulüplerine girmek ve sigara satın alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Her iki durumda da nüfus cüzdanı ya da pasaportunuzu göstermeniz istenebilir.
 • Avustralya’ya 3-4 kutu ilaç götürebilirsiniz ancak kronik bir hastalığınız varsa ve orada ilacınız satılmıyorsa doktorunuzdan reçete ve konuyla alakalı ingilizce bir yazı almalısınız. Aksi takdirde ülkeye girişte görevliler konuyla alakalı işlem yapabilirler.
 • Eğer gideceğiniz eğitim kurumundan havaalanı transferi istediyseniz, transfer yetkilisini bulamama durumuna karşın danışmanınızdan acil durum numarasını talep ediniz. Acil durum numaraları transfer belgenizde de yer almaktadır.
 • Ülkeye giriş yapt��ktan sonra konaklayacağınız yere vardığınızda lütfen oradaki tüm kuralları öğrenin ve o şartlar içerisinde davranın. Aksi takdirde konakladığınız yerden çıkartılabilirsiniz.
 • Avustralya'da kapalı alanlarda sigara içilmemektedir, restoran ve kafelerin açıkhava bölümlerinde bile sigara kullanmak yasaktır. Sadece kendi evinizde ya da sokakta içebilirsiniz.
 • Trafik kurallarına uymanız kesinlikle çok önemlidir! Yayalar için konulan kırmızı ve yeşil ışıklara da mutlaka dikkat ediniz. Yayaların her zaman önceliği vardır.
 • Avustralya'dan doğrudan uluslararası arama yapmak için önce ülke kodunu giriniz ilk sıfır hariç alan kodları ve sonra da abone numarasını tuşlayınız. Türkiye’yi aramak için 0090 + alan kodu + telefon numarası.
 • Avustralya'da en küçük suçlar bile fazlasıyla önemsenerek gündemi işgal edebilir. Şehirlerde suç olayları düşüktür ve cinayet, silahlı soygun, tecavüz gibi ağır suçlara ülke genelinde nadiren rastlanır.
 • Pasaportunuzu kaybetmeniz veya çaldırmanız durumunda hemen yerel polis karakoluna,  en yakın Türk elçilik veya konsolosluğuna bilgi vermelisiniz.

Aşağıda ücretsiz danışmanlığını yaptığımız Avustralya yurtdışı eğitim programlarını bulabilirsiniz.

Avustralya'da dil okulu
Avustralya'da üniversite
Avustralya'da master/MBA
Avustralya'da sertifika

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

DID Münih'te 32 Hafta Almanca Dil Eğitimim

Almanya’ ya gideceğim dediğimde birçok arkadaşım ‚“Neden Almanya başka bir memleket mi kalmadı“ diyeli tam 7 ay oluyor.   Devamı

Gökçe Fetullahoğlu
Gökçe Fetullahoğlu
Öğrenci
Kanada'ya Aile İle Beraber Yurtdışı Eğitime Nasıl Gidilir?

Merhabalar. Ben Pınar Kılıç. Mayıs 2019’da Toronto Lambton College’da 2 senelik postgraduate Business Management programıma başladım. Alışılanın dı...   Devamı

Pınar Kılıç
Pınar Kılıç
Öğrenci
EC Bristol Dil Okulunda 4 Ay İnglizce

Amcam daha önce kuzenimi Academix aracılığıyla ABD’ye gönderdiği için kurumun ne kadar profesyonel çalıştığını biliyordum ve başka hiçbir kurumla g...   Devamı

Burak Perit Yaşar
Burak Perit Yaşar
Öğrenci
DID Berlin Dil Okulunda 6 Aylık Almanca

Almanya’da DID Berlin'de bir aydır eğitim almaya başladım, daha beş ay daha burada kalacağım ve okula geldiğim ilk gün itibariyle danışmanımın önce...   Devamı

Cenk Bozkurt
Cenk Bozkurt
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Dublin, Galway ve Cork'ta Eğitim Tavsiyeleri

Dublin’e göre yaşam giderleri daha uygun olduğu için Cork tercih edilebilir bir lokasyon olarak öne çıkıyor. Galway’den daha fazla yapılacak bilece...   Devamı

Kaan ÜNVERDİ
Kaan ÜNVERDİ
Danışman
Ukrayna'da Üniversite Öncesi İngilizce ve Rusça Hazırlık

Ingilizce ve Rusça hazırlık okullarını Odessa da gidilmesini hem şehir hem de eğitim olarak tavsiye edebilirim. Kısaca eğitim, yaşam masrafları ve ...   Devamı

Ömer ÖRKİ
Ömer ÖRKİ
Danışman
Odessa'da Yurtdışı Eğitim Alacaklara Tavsiyeler

Bu arada gümrükten vizesiz geçebilmeniz için cebinizde nakit olarak günlük 50 USD cep harçlığı, konaklama dekontunuz ve dönüş uçak biletiniz bulunm...   Devamı

Nuri Kuyululu
Nuri Kuyululu
Danışman
Istituto Marangoni Miami Hakkında Tavsiyeler

Istituto Marangoni okullarının Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk lokasyon olarak Miami'yi tercih etmesiyle, Istituto Marangoni Miami Ocak 2018'de...   Devamı

Ali AĞIR
Ali AĞIR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler