AMERİKA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Amerika Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Yurtdışı eğitim için akla gelen ilk ülkelerden olan Amerika, günümüzde her öğrencinin hayallerini süslemektedir. Dil okulu, yaz okulu, üniversite, master, sertifika ve diploma programları tüm dünyadan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. 

Academix yurtdışı eğitim danışmanlık olarak hazırladığımız Amerika eğitim rehberi ile yurtdışı eğitim sürecinizde işinize yarayacak pratik bilgiler bulacaksınız.
 
Para Birimi: USD ($)
Ülkenin Nüfusu: 322.205.000
Ana Dili: İngilizce (Resmi Dil)
Türkiye’ye uzaklığı: Batı 16 Saat, Doğu 11 Saat
Popüler Şehirleri: New York, Washington, Los Angeles, Miami, California, San Diego
Saat Farkı: Doğusu 7, Batısı 11 Saat geri
Çalışma İzni: Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat olarak sadece kampüs içinde mevcuttur. Öğrenciler  kampüs dahilinde saati $5.25-$8.00 arasında değişen saatlik ücretlerde işler bulabilmektedirler. 
En çok kullanılan Havaalanları: New York- JFK International Airport, San Francisco – San Francisco International Airport, Chicago- O’Hare International Airport, San Diego- San Diego International Airport, Florida- Orlando International Airport, Florida -  Southwest International Airport, Boston- Boston Logan International Airport.
İklim: Gidilecek şehirdeki iklime göre hava sıcaklıkları değişkenlik göstermektedir.
Acil durum numaraları: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası: 911

 
 
Amerika'da Dil Okuluna Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler
 
 

 • İnternetten ya da danışmanınızın yardımıyla okulunuzun nerede olduğunu, kalacağınız yerle arasındaki mesafeyi ve nasıl ulaşacağınızı öğreniniz.
 • Gitmeden önce hava sıcaklıklarını ve iklimini mutlaka öğrenin ve bavulunuzu o şartlara göre hazırlayın.
 • I-20, pasaport, sevis belgesi, sağlık sigortası, okul kabul belgesi ve konaklama adresinizin bulunduğu belgeyi yanınıza almayı unutmayın!
 • Türkçe / İngilizce sözlüğünüzü mutlaka yanınıza alın ya da telefonunuza uygulama olarak indirin.
 • Okula giderken defter, kalem, okul kabul evraklarınız ve 1 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurun.
 • Amerika'daki en ünlü cep telefonu operatörleri; Verizon Wireless, AT&T Mobility, Sprint Corporation, T-Mobile US ve US Cellular'dır. Bu operatörlerin aynı Türkiye'de olduğu gibi faturalı ya da ön ödemeli hatları mevcuttur ve her operatör aynı Türkiye'deki gibi farklı paketler / kampanyalar sunmaktadır. Size en uygun olan paketi, mevcut kampanyaları inceleyerek seçebilirsiniz.
 • Amerika’daki prizlerin bizim prizlerimizinden farklı olması nedeniyle üçlü priz dönüştürücüsünü yanınıza almayı unutmayın!
 • Eğer Amerika’da araba kiralayacaksanız ehliyetinizi muhakkak yanınıza alın.
 • Amerika’da banka hesabı açtırmak isteyen öğrencilere okul yetkilileri yardımcı olmaktadır. Okula gittiğiniz ilk gün oryantasyon sırasında tüm bilgileri okul yetkilisinden öğrenebilirsiniz. Genel itibariyle banka hesabı açtırmak için pasaportunuz ve I-20 belgeniz yanınızda olmalıdır. Öğrenciler genel olarak yanlarında 1000 USD civarı cep harçlığı götürürler ve geri kalan kısmını Amerika’daki herhangi bir bankadan komisyon kesilerek çekerler. Onun dışında Western Union adlı uluslararası para transfer sistemini kullanarak da para transferi yapabilirler.
 • Amerika’da genel olarak 1$, 5$, 10$ ve 20$ günlük alışveriş ve ihtiyaçlarınız için kullanılır. 50$, 100$ banknotları kullanmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu nedenle Türkiye’den ayrılmadan önce banknotlarınızı bozdurun.
 • Herhangi bir çalıntı/kayıp durumuna karşı muhakkak pasaportunuzu kendinize mail atın ve gideceğiniz ülkede gezerken yanınızda sadece fotokopisini bulundurun.
 • Dersiniz başlamadan 5 dakika önce okulda hazır bulunmaya gayret edin. Birçok okul geç kalan öğrencilere karşı toleranslı davranmamaktadır.
 • Birçok okulda derse devam zorunluluğu bulunmaktadır. Minimum %85 oranında derse katılım göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde program sonunda sertifika/diploma okul tarafından verilmeyebilir.
 • I-20 öğrenci belgenizi okula devam etmediğinizde ve size ulaşamadıklarında iptal edebilirler. Lütfen bu konuda hassas davranmaya çalışın.
 • Her havayolunun farklı uygulamaları olmasıyla birlikte yolcular, ücretsiz bagaj taşıma hakkı genel olarak Ekonomi ve Comfort sınıfında 20 Kg, Business sınıfında 30 Kg Kargo Bagajı, 8 Kg El Bagajı taşıma hakkına sahiptir.
 • Amerika’da gece kulüplerine giriş yaşı 21’dir. Sigara satın alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Her iki durumda da nüfus cüzdanı ya da pasaportunuzu göstermeniz istenir.
 • Amerika’ya 3-4 kutu ilaç götürebilirsiniz ancak kronik bir hastalığınız varsa ve Amerika’da ilacınız satılmıyorsa doktorunuzdan reçete ve konuyla alakalı ingilizce bir yazı almalısınız. Aksi takdirde Amerika’ya girişte görevliler konuyla alakalı işlem yapabilirler.
 • Amerika’da tüm hizmetler bahşiş usulü yapılmaktadır. Garsonlardan taksi şoförlerine kadar aldığınız her hizmet karşılığında bahşiş vermeniz gerekir.
 • Eğer gideceğiniz eğitim kurumundan havaalanı transferi istediyseniz, transfer yetkilisini bulamama durumuna karşın danışmanınızdan acil durum numarasını talep ediniz. Acil durum numaraları transfer belgenizde de yer almaktadır.
 • Ülkeye giriş yaptıktan sonra konaklayacağınız yere vardığınızda lütfen oradaki tüm kuralları öğrenin ve o şartlar içerisinde davranın. Aksi takdirde konakladığınız yerden çıkartılabilirsiniz.
 • Amerika'da kapalı alanlarda sigara içilmemektedir. Restoran ve cafelerin açıkhava bölümlerinde bile sigara kullanmak yasaktır.
 • Trafik kurallarına uymanız kesinlikle çok önemlidir! Yayalar için konulan kırmızı ve yeşil ışıklara da mutlaka dikkat ediniz. Yayaların her zaman önceliği vardır.

Aşağıda ücretsiz danışmanlığını yaptığımız Amerika yurtdışı eğitim programlarını bulabilirsiniz.

Amerika'da dil okulu
Amerika'da yaz okulu
Amerika'da lise
Amerika'da üniversite
Amerika'da master/MBA
Amerika'da sertifika
Amerika'da summer session

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Cambridge'de Burslu Lisans Eğitimi Anglia Ruskin University

Üniversiteye hazırlanan tüm arkadaşlarıma bu zorlu süreçte profesyonel bir danışman ile iletişime geçmelerini ve destek almalarını tavsiye ediyorum.   Devamı

Emir Kaan AYDAR
Emir Kaan AYDAR
Öğrenci
ELS Toronto'da 8 Hafta Genel İngilizce

Kayıt sürecinde Academix ile yaptığımız istişareler sonucunda Kanada, Toronro ELS Dil Okulunda 8 haftalık dil eğitimi almaya karar verdim ve bu sür...   Devamı

Hasan ÇALIŞKAN
Hasan ÇALIŞKAN
Öğrenci
ELC Brighton'da Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Danışmanım Hasan Ebcim’e ne kadar teşekkür etsem az. Kendisi ülke ve okul seçiminde, vize sürecinde, eğitimimin başlangıç tarihinden bitiş tarihine...   Devamı

Gizem ZİNCİRCİ
Gizem ZİNCİRCİ
Öğrenci
Empire State'de 1 Ay Dil Eğitimi Kaplan International

Bu süreçte her konuda bana danışmanlık yapan ve yardımcı olan Hakan Bey'e teşekkür ediyorum.   Devamı

Melek BARDAKÇI
Melek BARDAKÇI
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kanada'nın Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Kanada, iki resmi dili olan bir ülkedir. Montreal’de İngilizce dışında Fransızca öğrenmek de mümkündür. Quebec bölgesindeki dil okullarında hem İng...   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
İngiltere'nin Tercih Edilen Dil Okulları ve Şehirleri

Deneyimli öğrenciler tarafından en çok tercih edilen 5 şehir ise: Londra, Brighton, Cambridge, Oxford ve Bournemouth.   Devamı

Umut ÜNALAN
Umut ÜNALAN
Danışman
Avustralya Dil Okulları

İngilizce bilindiği üzere Avustralya’da ana dil olarak konuşulmaktadır ve Avustralya’daki dil okulu fiyatları, anadili İngilizce olan diğer ülkeler...   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
İrlanda Dil Okulları

Eğitim sistemi oldukça gelişmiş olan İrlanda’da dil okulları, popüler eğitim sistemi ile dünyaya adını duyurmuştur.   Devamı

Fatma Gül ARTIK
Fatma Gül ARTIK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler