AMERİKA YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

Amerika Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Yurtdışı eğitim için akla gelen ilk ülkelerden olan Amerika, günümüzde her öğrencinin hayallerini süslemektedir. Dil okulu, yaz okulu, üniversite, master, sertifika ve diploma programları tüm dünyadan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. 

Academix yurtdışı eğitim danışmanlık olarak hazırladığımız Amerika eğitim rehberi ile yurtdışı eğitim sürecinizde işinize yarayacak pratik bilgiler bulacaksınız.
 
Para Birimi: USD ($)
Ülkenin Nüfusu: 322.205.000
Ana Dili: İngilizce (Resmi Dil)
Türkiye’ye uzaklığı: Batı 16 Saat, Doğu 11 Saat
Popüler Şehirleri: New York, Washington, Los Angeles, Miami, California, San Diego
Saat Farkı: Doğusu 7, Batısı 11 Saat geri
Çalışma İzni: Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni haftada 20 saat olarak sadece kampüs içinde mevcuttur. Öğrenciler  kampüs dahilinde saati $5.25-$8.00 arasında değişen saatlik ücretlerde işler bulabilmektedirler. 
En çok kullanılan Havaalanları: New York- JFK International Airport, San Francisco – San Francisco International Airport, Chicago- O’Hare International Airport, San Diego- San Diego International Airport, Florida- Orlando International Airport, Florida -  Southwest International Airport, Boston- Boston Logan International Airport.
İklim: Gidilecek şehirdeki iklime göre hava sıcaklıkları değişkenlik göstermektedir.
Acil durum numaraları: Ambulans, İtfaiye ve Polis Ortak Çağrı Numarası: 911

 
 
Amerika'da Dil Okuluna Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler
 
 

 • İnternetten ya da danışmanınızın yardımıyla okulunuzun nerede olduğunu, kalacağınız yerle arasındaki mesafeyi ve nasıl ulaşacağınızı öğreniniz.
 • Gitmeden önce hava sıcaklıklarını ve iklimini mutlaka öğrenin ve bavulunuzu o şartlara göre hazırlayın.
 • I-20, pasaport, sevis belgesi, sağlık sigortası, okul kabul belgesi ve konaklama adresinizin bulunduğu belgeyi yanınıza almayı unutmayın!
 • Türkçe / İngilizce sözlüğünüzü mutlaka yanınıza alın ya da telefonunuza uygulama olarak indirin.
 • Okula giderken defter, kalem, okul kabul evraklarınız ve 1 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurun.
 • Amerika'daki en ünlü cep telefonu operatörleri; Verizon Wireless, AT&T Mobility, Sprint Corporation, T-Mobile US ve US Cellular'dır. Bu operatörlerin aynı Türkiye'de olduğu gibi faturalı ya da ön ödemeli hatları mevcuttur ve her operatör aynı Türkiye'deki gibi farklı paketler / kampanyalar sunmaktadır. Size en uygun olan paketi, mevcut kampanyaları inceleyerek seçebilirsiniz.
 • Amerika’daki prizlerin bizim prizlerimizinden farklı olması nedeniyle üçlü priz dönüştürücüsünü yanınıza almayı unutmayın!
 • Eğer Amerika’da araba kiralayacaksanız ehliyetinizi muhakkak yanınıza alın.
 • Amerika’da banka hesabı açtırmak isteyen öğrencilere okul yetkilileri yardımcı olmaktadır. Okula gittiğiniz ilk gün oryantasyon sırasında tüm bilgileri okul yetkilisinden öğrenebilirsiniz. Genel itibariyle banka hesabı açtırmak için pasaportunuz ve I-20 belgeniz yanınızda olmalıdır. Öğrenciler genel olarak yanlarında 1000 USD civarı cep harçlığı götürürler ve geri kalan kısmını Amerika’daki herhangi bir bankadan komisyon kesilerek çekerler. Onun dışında Western Union adlı uluslararası para transfer sistemini kullanarak da para transferi yapabilirler.
 • Amerika’da genel olarak 1$, 5$, 10$ ve 20$ günlük alışveriş ve ihtiyaçlarınız için kullanılır. 50$, 100$ banknotları kullanmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu nedenle Türkiye’den ayrılmadan önce banknotlarınızı bozdurun.
 • Herhangi bir çalıntı/kayıp durumuna karşı muhakkak pasaportunuzu kendinize mail atın ve gideceğiniz ülkede gezerken yanınızda sadece fotokopisini bulundurun.
 • Dersiniz başlamadan 5 dakika önce okulda hazır bulunmaya gayret edin. Birçok okul geç kalan öğrencilere karşı toleranslı davranmamaktadır.
 • Birçok okulda derse devam zorunluluğu bulunmaktadır. Minimum %85 oranında derse katılım göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde program sonunda sertifika/diploma okul tarafından verilmeyebilir.
 • I-20 öğrenci belgenizi okula devam etmediğinizde ve size ulaşamadıklarında iptal edebilirler. Lütfen bu konuda hassas davranmaya çalışın.
 • Her havayolunun farklı uygulamaları olmasıyla birlikte yolcular, ücretsiz bagaj taşıma hakkı genel olarak Ekonomi ve Comfort sınıfında 20 Kg, Business sınıfında 30 Kg Kargo Bagajı, 8 Kg El Bagajı taşıma hakkına sahiptir.
 • Amerika’da gece kulüplerine giriş yaşı 21’dir. Sigara satın alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Her iki durumda da nüfus cüzdanı ya da pasaportunuzu göstermeniz istenir.
 • Amerika’ya 3-4 kutu ilaç götürebilirsiniz ancak kronik bir hastalığınız varsa ve Amerika’da ilacınız satılmıyorsa doktorunuzdan reçete ve konuyla alakalı ingilizce bir yazı almalısınız. Aksi takdirde Amerika’ya girişte görevliler konuyla alakalı işlem yapabilirler.
 • Amerika’da tüm hizmetler bahşiş usulü yapılmaktadır. Garsonlardan taksi şoförlerine kadar aldığınız her hizmet karşılığında bahşiş vermeniz gerekir.
 • Eğer gideceğiniz eğitim kurumundan havaalanı transferi istediyseniz, transfer yetkilisini bulamama durumuna karşın danışmanınızdan acil durum numarasını talep ediniz. Acil durum numaraları transfer belgenizde de yer almaktadır.
 • Ülkeye giriş yaptıktan sonra konaklayacağınız yere vardığınızda lütfen oradaki tüm kuralları öğrenin ve o şartlar içerisinde davranın. Aksi takdirde konakladığınız yerden çıkartılabilirsiniz.
 • Amerika'da kapalı alanlarda sigara içilmemektedir. Restoran ve cafelerin açıkhava bölümlerinde bile sigara kullanmak yasaktır.
 • Trafik kurallarına uymanız kesinlikle çok önemlidir! Yayalar için konulan kırmızı ve yeşil ışıklara da mutlaka dikkat ediniz. Yayaların her zaman önceliği vardır.

Aşağıda ücretsiz danışmanlığını yaptığımız Amerika yurtdışı eğitim programlarını bulabilirsiniz.

Amerika'da dil okulu
Amerika'da yaz okulu
Amerika'da lise
Amerika'da üniversite
Amerika'da master/MBA
Amerika'da sertifika
Amerika'da summer session

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

University of West Scotland London MBA Programı

Bundan bir sene once kadar mezun olur olmaz yurt disinda egitim planlarimi hazirlamaya karar vermistim ama tabii ki hangi secenegin benim adima en ...   Devamı

Ezgi KUMRAL
Ezgi KUMRAL
Öğrenci
University of Cattolica Strategic Management for Global Business

Profesyonel bir destek almaya karar verdiğimde öneriler üzerine Bağdat Caddesi Academix’ten randevu aldım ve bu süreçte en büyük yardımcım olan Emr...   Devamı

Selin TEKİN
Selin TEKİN
Öğrenci
İngiltere'de 1 Aylık Yaz Okulu

Ben Zeynep ve 16 yaşındayım. İngilizcemi daha çok geliştirip, daha akıcı konuşmak için Academix danışmanım Nilay hanımın da desteğiyle 1 aylık Ingi...   Devamı

Zeynep Özmen
Zeynep Özmen
Öğrenci
UCLA Extension'da Sertifika Programım

Karar aşamasında ve sonrasında da bu yolculukta her zaman yanımda bana destek olan Nilay abla oldu. UCLA seçmemin en büyük nedenlerinden biri Los A...   Devamı

Kardelen Tepeli
Kardelen Tepeli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Universidad Catolica de Murcia (UCAM) Tavsiyeleri

Okul Ulusal Tarihi-Sanat Anıtı ilan edilen barok kilisesiyle birlikte, güzel, huzurlu, sessiz ve kolay ulaşım imkânına sahip bir ortamda yer almakt...   Devamı

Şilan ERBEK
Şilan ERBEK
Danışman
Almanya'da Yaz Okulu Tavsiyeleri

Neden Almanya'da yaz okulu programlarına katılmalı? Yabancı dil öğrenimi ne kadar küçük yaşta başlarsa o kadar sağlam ve çabuk elde edilen sonuçlar...   Devamı

Mehtap Alkaşi
Mehtap Alkaşi
Danışman
CES Dublin Tavsiyelerim

Avrupa’nın en yaşanılır başkenti olarak bilinmekte olan bu güzel İrlanda şehrine gerek çalışma izni gerekse huzur ve güvenliği nedeniyle artık eski...   Devamı

Emre AYAN
Emre AYAN
Danışman
Dublin City University Tavsiyelerim

Dublin merkeze olan uzaklığı otobüs ile ortalama 15-20 dakika olan okulun büyük ve yeşil kampüsünün içinde bulunan tarihi binaların bir tanesinde P...   Devamı

Çağlar Ölmeztürk
Çağlar Ölmeztürk
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler