BİLGİ İSTE İLETİŞİM
BMAT Özel Ders

BMAT Özel Ders

BMAT

Biyomedikal Kabul Testi, pek çok üniversitenin tıp, veterinerlik, biyomedikal, diş hekimliği gibi bölümleri için öğrenci seçmekte kullandığı bir genel kültür- genel yetenek sınavıdır. Sınav genel olarak üç bölümden oluşan 2 saatlik yazılı bir testidir. BMAT için geçme kalma eşiği bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrencinin hedefi sınavda alabildiği kadar yüksek puan almak olmalıdır. En yüksek sınav notu 9’dur. Sınava giren öğrencilerin ortalaması 5,0’dır. Yüksek seviyeli öğrenciler genelde 6 almaktadır. Çok üst düzey öğrenciler ise 7 alır. Sınavın üçüncü bölümünde öğrenci bir essay yazar. İlk iki bölümde her soru 1 puandır. Bölüm 3’teki essay, iki inceleme uzmanı tarafından değerlendirilir. Her uzman, kalite içeriği için (0-5 ölçekli) ve diğeri yazılı İngilizce kalitesi için (A, C, E ölçeğinde) olmak üzere iki puan verir.

SINAV İÇERİĞİ

Problem çözme: 13 soru

Argümanı anlama 10 soru

Data analizi: 12

Toplam 35 soru- 60 dakikadan oluşur.

Derslerimiz Nasıl İşlenir?

BMAT derslerimiz kişiye özel olarak ya da grup dersi şeklinde sürdürülür. Genel olarak kolay bir sınavdır, öğrencinin analiz ve anlama yeteneğini ölçmeye yöneliktir. Deneme sınavlarıyla öğrenci sınava hazırlanır.

Sınav Tarihi: 9 Eylül 2017

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak organize ettiğimiz BMAT hazırlık kurslarıyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık