POLONYA'DA HAZIRLIK EĞİTİMİ VE SONRASI

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Alaaddin Batu Hancıoğlu. Şu anda Polonya’da bir yıllık hazırlık eğitimimi tamamlayarak, lisans eğitimine devam etmek için üniversite başvuru sürecimi tamamlamaktayım. Bu sürece tam bir yıl önce Antalya Academix ile başladım. Danışmanım Efsun Hanım’ın bilgilendirmesi, yönlendirmesi ve güler yüzü sayesinde eğitim hayatıma Polonya’da devam etme kararı aldım.

İngilizce yeterliliği için öncelikle bir yıllık dil eğitimine katıldım. Sürecin başında Efsun Hanım üniversite ve bölüm için karar vermemin erken olacağını, hazırlık eğitimim devam ederken daha mantıklı ve isteklerim doğrultusunda karar verebileceğimi söyledi (-ki öyle de oldu). Hazırlık için okul başvurum, kabul, konaklama işlemlerinde danışmanımdan destek aldım. Bizler için zorlu vize süreci için ise Efsun Hanım’ın iş disiplini ve düzeni sayesinde dosyamı eksiksiz olarak tamamlayarak, dört gün içerisinde vizemi aldım.

İlk kez deneyimlediğim yurt dışı eğitim serüvenim için korksam da, bu süreci başarıyla tamamladım diyebilirim. Eğitim sürecim boyunca da Efsun Hanım’ın yardım ve yönlendirmesiyle oluşan bütün problemleri aştım. Yurt dışı eğitim süreci için Academix, özellikle süreci birlikte yürüttüğüm danışmanım Efsun Hanım kesinlikle doğru tercih.

Polonya için sizlere söyleyebileceğim; Polonya harika bir ülke ve yaşadığım Varşova tam bir öğrenci şehri. Şehir diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça ekonomik ve rahat. Ulaşım çok kolay, her yere hem yürüyerek hem de toplu taşıma aracı kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Eğitim için ise danışmanımın da belirttiği gibi İngilizce dil eğitimini ana dili İngilizce olan bir ülkede almak en doğrusu. Konaklama benim için en önemli konuydu. Kalacağım yerin, temizliği ve güvenliği benim için çok önemliydi ve bu konuda yine Academix’ten destek alarak konaklama seçenekleri arasından kaldığım yeri seçtim ve kaldığım yer kusursuzdu diyebilirim. Sizler için fotoğraflarını da ekledim. ( Yurt: Student Depot).

Şu anda üniversite seçimimi yaptım ve kabul aldım, bu yıl Warsaw Management Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümüne başlayacağım.

Bu süreçte aklımdaki bütün soruları cevaplayan, hiçbir zaman ilgisini eksik etmeyen Efsun Hanım’a teşekkür ediyorum. Bu deneyimi yaşamak isteyen herkese de Academix’i öneriyorum.

Academix Danışmanı:
Efsun Arslanoğlu, Antalya Şubesi
efsun@academix.com.tr 
+90 242 316 34 40  +90 505 025 26 60

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Academix Adana ile Kanada'da Fanshawe College Eğitimi

Haziran ayında üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yurt dışında yüksek lisans yapmak için birtakım girişimlerde bulundum. Ancak tüm başvurular...   Devamı

Mehmet Baran Yet
Mehmet Baran Yet
Öğrenci
İrlanda'da Başlayıp İtalya'da Devam Eden Bir Eğitim Hikayesi

Merhaba ben Derin 21 yaşındayım ve şu anda Milano, İtalya'da aksesuar tasarımı üzerine yüksek lisansa başlayacağım. Academix'le ilk tanışmam yurt d...   Devamı

Derin Menekşe
Derin Menekşe
Öğrenci
Es Dubai ile Dubai'de İngilizce Eğitimi

Daha önce Academix aracılığı ile yurt dışına giden arkadaşlarımın vesilesiyle Ankara ofisten Hakan Nur beyle görüşmeye başladım. Covid sebebiyle ço...   Devamı

Oğuz Bildirici
Oğuz Bildirici
Öğrenci
Humber College’de Post Grad Certificate Programı

Şu anda Toronto’da sahil kenarında, şehirde uzun bir yürüyüş yaptıktan sonra, dinlenirken size yazıyorum. Bundan 1 yıl önce yurt dışına çıkma planl...   Devamı

Yüksel Büber
Yüksel Büber
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler