MALTA EC ENGLISH'DE 8 HAFTA 30+ GENEL İNGİLİZCE

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Zekiye. EC English'in verdiği eğitim çok iyiydi. Eğitimciler çok donanımlıydı ve gerçekten aile gibiydiler. Diğer personel sorularımızı ve sorunlarımızı dinliyorlardı ve yardımcı oluyorlardı. Kaldığım evde inşaat vardı ve sabah saat 7'de inşaat başlıyordu. Ec öğrencileri bu yüzden benim kaldığım evde kalmak istemiyorlardı. Ben kasıtlı olarak inşaatı hiç gündeme getirmedim. Çünkü evde kalma sürem sınırlıydı ve sabah erken uyanmak benim için çok önemli bir detay değildi. Ayrıca diğer Ec evlerinde kalan arkadaşlarım banyoda ve mutfakta sıra beklediklerinden bahsediyorlardı. Bende banyo ve mutfakta sıra beklemeyi sevmediğim için kendi tercihimi yaşadım.

Malta Ec English'de 8 Hafta 30+ Genel İngilizce

Malta’ya giderken İngilizce öğrenemeyeceğimi düşünüyordum. Halen konuşamadığımı eklemek isterim. İki ayın çok kısa bir süre olduğunun farkındayım. Ayrıca kendimle ilgili eklemem gereken bir detay var, ben yaklaşık üç senedir İngilizceden uzak kalmıştım. Onun için çok şeyi unutmuştum ve aldığım programın içinde gramer yoktu. Belki ilk aydan alsaydım daha çabuk oturturdum. Elementary sınıfına kolay ayak uydurduğumu düşünüyorum, derslere de çalıştım ama sınav sonucum elementary seviye çıkmadı. O benim kafama takıldı. Ec'den aldığım sertifika elementary seviye ama benim için bir önemi yok.  Bana göre sertifika intermediate ve üstü seviyede önemli. Ayrıca benim için İngilizce konuşabilmek önemli olduğu için sıcağı sıcağına kendi sorunum çözeceğime inanıyorum. Siz deneyimimle ilgili detay istediğiniz için bu kadar ayrıntılı bilgilendirme yapıyorum.

Ec'de ben çok arkadaş edindim. Ev arkadaşlarım, sınıf arkadaşlarım ve sınıf dışından çok arkadaş edindim. Hatta kaldığım ev ve Ec arasında sorun var mıydı çözemedim ama bu sayede Ec dışından da arkadaş edindim. Diğer okullar nasıl bilmiyorum ama gözlemlediğim kadarıyla Ec öğrencileri daha çok iletişim halinde ya da ben çok şanlıydım çok iyi insanlara denk geldim. Kaldığım ev Ec binasına 8 dakika mesafedeydi. Yürüyerek gidip gelebiliyordum. Otobüs kartı almadım ama 1.5 Euro vererek otobüse binebiliyordum. Hatta hızlı gitmek istiyorsanız 3 Euro vererek expres araçlarla gidebiliyorsunuz. Gozo adasına, Comino adasına (adaya ulaşanızı sağlayacak feribot ve teknelerin olduğu yere ), Mdina ve Valetta’ya Otobüslerle ulaşım çok kolay. Okul kullanmamız gereken araçlar konusunda detaylı bilgilendirme yapıyor. Benim İngilizcem yeteriz olduğu için biraz geriden yakalıyordum.

Malta Ec English'de 8 Hafta 30+ Genel İngilizce

Taksilerde çok ucuzdu. Okulun pizza ve şarap partisine, Comino gezisine, salsa gecesine  ve Havana aktivitelerine katıldım. Hepsi de keyifliydi. Şehirdeki başka bir acente ile Sicilya’ya da gittim. Comino da ve San Julian’da bulunan plajlar da yüzdüm. Evimin ve okulumun bulunduğu mıntıka çok küçük ve pahalıydı.  Buna rağmen günlük 30 Eur bana yetti. Yanımda dolar vardı ama kullanmadım. Her gece dışardaydım ve eve hiç girmedim. Sadece kahvaltılarımı evde yedim. Birkaç defa yemek pişirdim. Detay konusunu abarttıysam özür dilerim.

Ec’yi tercih ettiğim için çok memnunum. Hayatımda ilk defa yabancı bir ülkeye gittiğim için öneriniz bana çok iyi geldi, teşekkür ederim. Malta benim için pahalıya mal olmuş bir tatil gibi geçti. Ben çok eğlendim. Okul ve evle ilgili hiç bir sorun benim hayat kaliteme yansımadı. İstediğim an Yeliz hanıma ve Ec personeline ulaşabilmek ve tüm sorunlarımı anında hallolması beni çok destekledi. Özellikle Ec dışından gelen öğrencilerle yaşam kalitesi ve kaynaşma durumunu daha rahat gözlemleme şansım oldu. Bir hocamın tespitini kendi tespitimle birleştirerek sizinle paylaşmak isterim:

- Orta yaşlı Japonlar kendi aralarında İngilizce konuşmaya çalışıyorlar ve doğru gramerle az konuşuyorlar. İletişimleri çok iyi ve çok yardımseverler.  Genç Japonlar kendi aralarına yabancıları kabul etmiyorlar ve daha çok Japonca konuşuyorlar.

- Güney Amerika’dan gelenler hiç susmuyorlar ama gramer ve telaffuzları çok kötü.

- Türklerin telaffuzları gerçekten çok kötü ve konuşmuyorlar.

- Fransızların telaffuzları çok kötü ve konuşmuyorlar.

Malta Ec English'de 8 Hafta 30+ Genel İngilizce

Sonuç olarak dil öğrenirken herkesin benimle aynı sıkıntıyı yaşaması benim kendime yapıcı eleştiri yapmamı sağladı ve şuan bunu yapacağıma inanıyorum. Yeni bir dil öğrenme çok zor ve Malta’ya gitmek öz güvenimi yerine getirdi. Gittiğim zaman çoğu şeyi alamıyordum ve şu an anlama oranımın arttığının farkındayım. Türkiye’deki kurslara devam ederek edindiğim birikimi avantaja çevireceğime inanıyorum. Her şey için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Zekiye ŞÜKÜR
Ec English - St. Julian's, Malta
2019 Yurtdışı Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Yeliz Sağel, Ataşehir Şube
yeliz@academix.com.tr
+90 216 580 81 81 | +90 555 010 30 49

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
London South Bank Univeristy- MSc International Business Management...

2020 yılında Hakan beyle birlikte başvuru sürecine başladığımız yurtdışı yüksek lisans eğitim sürecim pandemi nedeniyle 1 sene geç de olsa 2021 yıl...   Devamı

Talha Coşkun
Talha Coşkun
Öğrenci
Academix Adana ile Kanada'da Fanshawe College Eğitimi

Haziran ayında üniversiteden mezun olduktan hemen sonra yurt dışında yüksek lisans yapmak için birtakım girişimlerde bulundum. Ancak tüm başvurular...   Devamı

Mehmet Baran Yet
Mehmet Baran Yet
Öğrenci
İrlanda'da Başlayıp İtalya'da Devam Eden Bir Eğitim Hikayesi

Merhaba ben Derin 21 yaşındayım ve şu anda Milano, İtalya'da aksesuar tasarımı üzerine yüksek lisansa başlayacağım. Academix'le ilk tanışmam yurt d...   Devamı

Derin Menekşe
Derin Menekşe
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler