KAPLAN INTERNATIONAL BOSTON'DA DİL EĞİTİMİ

Öğrenci Yorumları

- Kendinizi tanıtır mısınız?

Anadolu Üniversitesi IIBF İktisat ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 2002 yılında Radikal Gazetesi'nde Ekonomi Muhabiri olarak başladığım meslek hayatıma Akşam Gazetesi ve Businessweek Turkiye Dergisi'nde editör olarak devam ettim. 2006 yılında Halkla İlişkiler alanına geçerek Türkiye'nin ve dünyanın en büyük PR şirketleri çatısı altında yaklaşık 10 yıl boyunca Türkiye'nin ve dünyanın kendi alanlarında öncü şirketlerine halkla ilişkiler ve özellikle medya ilişkileri alanında danışmanlık hizmetleri verdim.

- Neden yurtdışında eğitim almak istediniz?

15 yıllık çalışma hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve tecrübeyi akademik platforma taşıyarak, bildiklerimi sorgulamak ve üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla yurtdışında master eğitimi almaya karar verdim. Pazarlama ve medya konularında ABD üniversitelerinin daha başarılı olduğunu düşündüğüm için Master eğitimimi ABD'de almak istedim. Ayrıca üniversiteye başlamadan önce kenti daha iyi tanımak, bölgeye, aksana ve kültüre alışmak için de gideceğim üniversitenin bulunduğu şehirde İngilizce eğitimi almanın faydalı olacağını düşündüm.

- Academix'e nasıl ulaştınız?

Daha önce bir arkadaşım vesilesi ile farklı bir danışmanlık şirketiyle çalışmaya başlamamıza rağmen kendilerinden yeteri kadar ilgi, alaka ve yönlendirme alamadığım için bu konuda hizmet veren şirketlere temasa geçmek için internet araştırması yaptım. Academix'e de internet üzerinden ulaştım. 

- Academix'ten aldığınız hizmeti nasıl değerlendirirsiniz?

Academix ile ilk tanıştığımız andan itibaren her şey çok planlı ve doğru bir şekilde yürütüldü. Danışmanım İlayda Hanım her adımda bilgi vererek nasıl ilerleyeceğimizi anlattı. Master programı seçiminin yanısıra, dil okulu ve ardından da vize ile ilgili tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde yürüttü.- Yurtdışındaki ilk gününüzde nasıl hissettiniz?

İlk günüm biraz heyecanlı geçti. Zamanımı bulunduğum kenti tanıma, keşfetme ve anlamaya çalışarak geçirdim. Ayrıca Mart'ın sonu olmasına rağmen Boston biraz soğuktu :) 

- Okulunuz hakkında yorumlarınız nelerdir?

Kaplan International, eğitim metodolojisi ve eğitmenleri ile gerçekten son derece kaliteli eğitim veren bir merkez. Gramer, okuma, yazma ve konuşma gibi derslerin her birisi uygulama ile destekleniyor. Sınıflar kalabalık olmadığı için eğitmenlerle kolaylıkla iletişim kurulabiliyor. Şehir içi ve dışı etkinliklerle öğrencilerin aktif hayata katılımı ve öğrendikleri dili kullanmaları sağlanıyor. Önümüzdeki dönemde dil konusunda eksiklik hissedip yine kısa süreli tekrar düşünürsem yine Kaplan International'ı tercih ederim.

- Konaklamanız hakkında yorumlarınız nelerdir?

Ben eşimle beraber geldiğim için Kaplan International tarafından sunulan konaklama hizmetlerinden faydalanamadım. Boston'da eğitim almak isteyenlerin konaklama için dil okulları ya da üniversiteler tarafından sunulan konaklama hizmetlerinden faydalanmasının daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Burada kısa süreli eşyalı daire kiralama olanakları gerçekten çok sınırlı. Stüdyo fiyatları aylık ortalama 2000 - 2500 USD civarı ancak 6 aydan kısa kiralama yapılamıyor. Ancak hem üniversitelerin hem de dil okullarının Housing departmanları öğrencilere bütçelerine uygun townhouse, aile yanında konaklama, ev paylaşımı gibi farklı alternatifler sunabiliyor. 

- Yaşam koşulları hakkında yorumlarınız / tavsiyeleriniz nelerdir?

Boston, ABD'de eğitimin başkenti. Harvard, MIT gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarının yanısıra Suffolk, Emerson College, Boston University, University Of Massachusets, Lasell College, Northeastern University, Bay State College gibi pek çok okulyer alıyor. Kentteki rekabet eğitim kalitesini de önemli derecede artırıyor. Bu yüzden eğitim konusunda Boston'un önemli bir merkez olduğunu belirtmek isterim.

Mehmet Sinlenmez
Kaplan International English Dil Okulu – Boston, Amerika
2017 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: İlayda Atuner
ilayda@academix.com.tr
+90 212 249 94 89 | +90 553 406 01 99

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Empire State'de 1 Ay Dil Eğitimi Kaplan International

Bu süreçte her konuda bana danışmanlık yapan ve yardımcı olan Hakan Bey'e teşekkür ediyorum.   Devamı

Melek BARDAKÇI
Melek BARDAKÇI
Öğrenci
Academix Yaz Okulu Grubu University of East London'a Katıldım

Academix'e tanışmaya ilk gidişimizden başlayarak Türkiye'ye dönüşümüze kadar her evresi programlanmış ve eğlenceli bir yaz okulu dönemi yaşadık.   Devamı

Murat YONTAR
Murat YONTAR
Öğrenci
Madrid'de İspanyolca Dil Eğitimi Enforex Dil Okulu

Academix vasıtasıyla giden birinin hikayesini internet sitesinde okumamla yolum Serdal Bey’le kesişti.   Devamı

Eylül Başak ALPER
Eylül Başak ALPER
Öğrenci
Manchester'da Hayatımın En Unutulmaz 2 Ayı NCG Dil Okulu

Yurt dışı eğitim uzmanım SELDA hanım ile yaptığımız araştırmalar sonucu benim isteklerim doğrultusunda NCG Manchester dil okuluna karar verdik.   Devamı

Hilmi EROĞLU
Hilmi EROĞLU
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Berlin School of Business And Innovation Gezim ve Gözlemlerim

Okul yetkilisi Ms. Sofia de Nadia eşliğinde okulun derslikleri, öğrenci salonu, ibadethane vb yerleri görme imkanı buldum.   Devamı

Mehmet KANTARCI
Mehmet KANTARCI
Danışman
Cultus Schools Polonya'da Üniversite Öncesi Dil Eğitimi

Polonya’daki bir çok üniversiteden kabul almanız için ya IELTS sınavından min. 6.0 skoru elde etmeniz ya da bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor.   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
Polonya'da Eğitim Yaşam ve Çalışma İzni

Öğrenci kartlarına tanımlanan dönemlik yüklemeler ile şehir içi ulaşım sınırsınız kullanılabiliyor. Polonya’nın geneli çok dağlık bir coğrafya olma...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
Dublin, Galway ve Cork'ta Eğitim Tavsiyeleri

Dublin’e göre yaşam giderleri daha uygun olduğu için Cork tercih edilebilir bir lokasyon olarak öne çıkıyor. Galway’den daha fazla yapılacak bilece...   Devamı

Kaan ÜNVERDİ
Kaan ÜNVERDİ
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler