KAPLAN INTERNATIONAL BOSTON'DA DİL EĞİTİMİ

Öğrenci Yorumları

- Kendinizi tanıtır mısınız?

Anadolu Üniversitesi IIBF İktisat ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 2002 yılında Radikal Gazetesi'nde Ekonomi Muhabiri olarak başladığım meslek hayatıma Akşam Gazetesi ve Businessweek Turkiye Dergisi'nde editör olarak devam ettim. 2006 yılında Halkla İlişkiler alanına geçerek Türkiye'nin ve dünyanın en büyük PR şirketleri çatısı altında yaklaşık 10 yıl boyunca Türkiye'nin ve dünyanın kendi alanlarında öncü şirketlerine halkla ilişkiler ve özellikle medya ilişkileri alanında danışmanlık hizmetleri verdim.

- Neden yurtdışında eğitim almak istediniz?

15 yıllık çalışma hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve tecrübeyi akademik platforma taşıyarak, bildiklerimi sorgulamak ve üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla yurtdışında master eğitimi almaya karar verdim. Pazarlama ve medya konularında ABD üniversitelerinin daha başarılı olduğunu düşündüğüm için Master eğitimimi ABD'de almak istedim. Ayrıca üniversiteye başlamadan önce kenti daha iyi tanımak, bölgeye, aksana ve kültüre alışmak için de gideceğim üniversitenin bulunduğu şehirde İngilizce eğitimi almanın faydalı olacağını düşündüm.

- Academix'e nasıl ulaştınız?

Daha önce bir arkadaşım vesilesi ile farklı bir danışmanlık şirketiyle çalışmaya başlamamıza rağmen kendilerinden yeteri kadar ilgi, alaka ve yönlendirme alamadığım için bu konuda hizmet veren şirketlere temasa geçmek için internet araştırması yaptım. Academix'e de internet üzerinden ulaştım. 

- Academix'ten aldığınız hizmeti nasıl değerlendirirsiniz?

Academix ile ilk tanıştığımız andan itibaren her şey çok planlı ve doğru bir şekilde yürütüldü. Danışmanım İlayda Hanım her adımda bilgi vererek nasıl ilerleyeceğimizi anlattı. Master programı seçiminin yanısıra, dil okulu ve ardından da vize ile ilgili tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde yürüttü.- Yurtdışındaki ilk gününüzde nasıl hissettiniz?

İlk günüm biraz heyecanlı geçti. Zamanımı bulunduğum kenti tanıma, keşfetme ve anlamaya çalışarak geçirdim. Ayrıca Mart'ın sonu olmasına rağmen Boston biraz soğuktu :) 

- Okulunuz hakkında yorumlarınız nelerdir?

Kaplan International, eğitim metodolojisi ve eğitmenleri ile gerçekten son derece kaliteli eğitim veren bir merkez. Gramer, okuma, yazma ve konuşma gibi derslerin her birisi uygulama ile destekleniyor. Sınıflar kalabalık olmadığı için eğitmenlerle kolaylıkla iletişim kurulabiliyor. Şehir içi ve dışı etkinliklerle öğrencilerin aktif hayata katılımı ve öğrendikleri dili kullanmaları sağlanıyor. Önümüzdeki dönemde dil konusunda eksiklik hissedip yine kısa süreli tekrar düşünürsem yine Kaplan International'ı tercih ederim.

- Konaklamanız hakkında yorumlarınız nelerdir?

Ben eşimle beraber geldiğim için Kaplan International tarafından sunulan konaklama hizmetlerinden faydalanamadım. Boston'da eğitim almak isteyenlerin konaklama için dil okulları ya da üniversiteler tarafından sunulan konaklama hizmetlerinden faydalanmasının daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Burada kısa süreli eşyalı daire kiralama olanakları gerçekten çok sınırlı. Stüdyo fiyatları aylık ortalama 2000 - 2500 USD civarı ancak 6 aydan kısa kiralama yapılamıyor. Ancak hem üniversitelerin hem de dil okullarının Housing departmanları öğrencilere bütçelerine uygun townhouse, aile yanında konaklama, ev paylaşımı gibi farklı alternatifler sunabiliyor. 

- Yaşam koşulları hakkında yorumlarınız / tavsiyeleriniz nelerdir?

Boston, ABD'de eğitimin başkenti. Harvard, MIT gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarının yanısıra Suffolk, Emerson College, Boston University, University Of Massachusets, Lasell College, Northeastern University, Bay State College gibi pek çok okulyer alıyor. Kentteki rekabet eğitim kalitesini de önemli derecede artırıyor. Bu yüzden eğitim konusunda Boston'un önemli bir merkez olduğunu belirtmek isterim.

Mehmet Sinlenmez
Kaplan International English Dil Okulu – Boston, Amerika
2017 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: İlayda Atuner
ilayda@academix.com.tr
+90 212 249 94 89 | +90 553 406 01 99

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler