KAPLAN CAMBRIDGE'DE 3 AY YOĞUN İNGİLİZCE

Öğrenci Yorumları

Merhabalar ben Merve, İngiltere’nin rüya gibi şehirlerinden biri olan Cambridge’den yazıyorum :) Geçtiğimiz yaz İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bitirdim ve kendimi geliştirmek İngilizcemi bir üst seviyeye taşımak amacıyla yurtdışında dil eğitimi bakmaya başladım ve yakın arkadaşımın tavsiyesiyle Academix Göktürk şubesine gittim, Nilay Hanım ile tanıştım ve o andan sonra başka bir şey düşünmek zorunda kalmadım. İnanın en başından şu ana kadar sıkılmadan usanmadan sabırla ve detaylı bir şekilde her soruma cevap verdi!! 

Kaplan Cambridge'de 3 Ay Yoğun İngilizce

İngilizceyi İngiltere’de öğrenmek lazım diyerek Cambridge’i seçtim, iyi ki de seçmişim. Okul olarak da Kaplan International’ın Intensive English programına kayıt oldum. Her ders 1,5 saat olmak üzere günde toplam 3 ders görüyorum. Son ders “Elective” adı altında kendi isteğimize ve yeteneğimize göre seçebiliyoruz. “Morning Class” 9:10’dan 14:00e kadar sürüyor. Uykuya düşkünseniz 12:30- 17:30’da da okula gelebilirsiniz tabi :) 

Kaplan Cambridge'de 3 Ay Yoğun İngilizce

Okulun ilk günü sıcak bir şekilde karşılanarak (gerçekten çalışan herkes arkadaşımız gibi) bilgisayardan 1 saat süren bir sınav olduk sonrasında sohbet havasında geçen bir speaking sınavına girdik. Bu sonuca göre seviyem intermediate çıktı. 5 haftada bir bir progress testine gireceğimizi söylediler ve 5 hafta sonra sınavımda (çok zordu) Upper Intermediate’e yükseldim. Elective sınıfımı da mezun olduğum bölüme uygun olsun diye Business’ı seçtim. Bu arada buraya gelmeden önce 2 aylık kayıt yaptırmıştım ama ayrılamayacağımı farkedip 1 ay daha uzattık. Tabi ki bu süreçlerde her zaman Nilay Hanım yanımdaydı :) 

Kaplan Cambridge'de 3 Ay Yoğun İngilizce

Konaklama olarak Tripos Court yani öğrenci yurdunda kalıyorum. 2 haftada bir gelip odam temizleniyor, mutfak yemek pişirmek için bütün araç gereçlere, televizyona ve sofaya sahip. Aynı katta kaldığın öğrencilerle beraber yemek pişirip sohbet etmek birbirimize kültürümüzü öğretmek gibisi yok!! Çamaşır için de apartmanın dışında ortak bir Laundry alanı var, 2.60 sterline yıkayabiliyoruz. Lokasyon olarak yurdum tren istasyonun yanında. Hatta ilk gece deprem oluyor sanmıştım treni unutup :)) Aynı zamanda çevresinde 4 market var. Okula da yürüme mesafesi olarak 30 dakika uzaklıkta. Ben yürümeyi tercih ediyorum çünkü okul yolu çok güzel bu yüzden yürümek çok keyifli. Bisiklet kullanmak burada çok popüler ama trafiğin soldan aktığını unutmamak gerekiyor :) 
Etkinliklerden bahsetmek gerekirse okul her gün için bir aktivite bulmuş. Pazartesi akşamları Burger Night, Salı bowling, Çarşamba Perşembe Kings College veya Trinity College gezme, Cuma günleri ise veda eden arkadaşlarımız için mezuniyet günü :) Haftasonu başka şehirlere veya ülkelere seyahat etmek istiyorsak bize yardımcı oluyorlar ya da kendiniz de ayarlayabilirsiniz hiç zor değil. Ben bu zamana kadar 2 kere Londra’ya, 2 kez Ely, Oxford, Bath’a gittim. 19 Nisan’dan itibaren Easter Holiday başlıyor ve arkadaşlarımızla tren ile İskoçya’ya gidiyoruz. 

Kaplan Cambridge'de 3 Ay Yoğun İngilizce

Yemek olarak da eğer yurtta kalıyorsanız zaten istediğinizi pişirebilirsiniz. Marketler inanılmaz ucuz ya da dışarda yiyebilirsiniz, göreceksiniz bir günde 10 pounddan fazlasını harcamak imkansız! 
Kısacası harika bir deneyim yaşıyorum, hiçbir zaman unutamayacağım anılar, hiç kopmayacağım arkadaşlıklar edindim. Farklı bir dilde farklı bir uyruktan biriyle anlaşabilmek, şakalaşmak, konuşmak.. Herkesin yaşaması gereken bir macera. Hele ki Cambridge’yseniz :) Sıkılmak imkansız, her zaman yapılacak bir şey var. Hiç mi yok? Gidip Kings College’ın kapısına bakmak bile insanı büyülüyor. 

Kaplan Cambridge'de 3 Ay Yoğun İngilizce

Şubattan şu ana kadar benimle ilgilenen, her zaman bilgisine ve tecrübesine güvendiğim Nilay Hanım ve ekibine çok çok teşekkür ederim!!! Sanıyorum ki dönüş tarihimde bile benimle uğraşacaktır :))  Academix ve Nilay Hanım’a, hala devam eden müthiş tecrübem için sonsuz teşekkürlerrrr :))

Merve Tuncer
Kaplan International English Dil Okulu | Cambridge - İngiltere
2019 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Nilay Nazlı Özdemir
nilay@academix.com.tr 
+90 212 322 32 72 | +90 553 406 01 98

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Corona Sonrası Dublin'de İngilizce Eğitimi

İyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında iyi bir firmada işe girebilmek için ilk ve önde gelen şartın İngilizce yeterliliği olduğu kanısında...   Devamı

Ethem Onur Alabaş
Ethem Onur Alabaş
Öğrenci
Dil Eğitimi Sonrası King’s College London'da Yüksek Lisans Eğitimi

Birden fazla yerle görüştüm ancak bana en çok güven veren yer Academix oldu.   Devamı

Fatma Yusein
Fatma Yusein
Öğrenci
Study International Relations at University of Venice in Italy

I’m Nigerian, currently studying and residing in Italy. I got to know about Academix Agency through the expo that was help in Hilton hotel in Ankar...   Devamı

Elyon Krimshap Kanto
Elyon Krimshap Kanto
Öğrenci
Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler