EC LONDRA'DA 10 HAFTA GENEL İNGİLİZCE

Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Nurgül Varol. 23 yaşındayım. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunuyum ve dijital pazarlama departmanında çalışmaktayım. 18 yaşından beri yurt dışında eğitim alma hedefim hep vardı ancak bir türlü gerçekleştiremedim. Mezun olduktan sonra artık tam zamanı diye düşünerek araştırmaya başladım. Çok yakın arkadaşım da daha önce Academix ile 15 günlük bir dil eğitimine gitmişti ve çok memnun kaldığını söyledikten sonra ben de Academix Bakırköy şubesiyle iletişime geçtim ve nasıl bir eğitim almak istiyorsam bütün isteklerimi Yeşim Hanıma anlattım. İlgi ve iletişimden memnun kaldığım için yoluma Academix ile devam etmeye karar verdim. 

Ec Londra'da 10 Hafta Genel İngilizce

Süreç benim için kolaydı çünkü tek başıma değildim. Yeşim Hanımın yönlendirmeleri ile bütün belge ve gerekli olan her şeyi çok kolay bir şekilde tam zamanında yapabildim. Daha önceden Ec dil okulunu duymuştum ve İngiltere’ye gitmeye karar verdiğimde internetten de araştırdım Ec hakkında hep çok güzel yorumlar okudum. Eğitim, konum ve iletişimle ilgili özellikle. Yeşim hanımın da yönlendirmesiyle Ec dil okulunda 10 haftalık yoğun bir İngilizce eğitimi seçtik. 

Ec Londra'da 10 Hafta Genel İngilizce

Okuldan gerçekten memnun kaldım Londra’da başka okullara giden arkadaşlarımda konuştuğumda Ec’yi çok duyduklarını söylüyorlardı. Ec’deki hocalar inanılmaz arkadaş canlısı ve yardım severler. Bizzat kendi gözlerimle de bu tarz durumlara şahit oldum diyebilirim. Özellikle Ec de dil eğitimi almak isteyenlere intensive class’ı da öneririm. Benim için artı 2 saatin bile çok faydası olduğunu söyleyebilirim.  
Şehir ise çok büyüleyici. Ulaşımı kolay her şeye rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir şehir. O kadar sevdim ki seneye yüksek lisansımı yine Londra’da yapmayı planlıyorum. 
Konaklama olarak yurdu tercih ettim. Aile evleri şehrin merkezine metroyla en az 30 dk olduğu için yurtlar çok daha yakın oluyor. Yurttan okula en fazla 15 dk da gidebiliyorum. Yurdumun çevresindeki marketler alışveriş yerleri ise benim kurtarıcım oldu diyebilirim. Bir şeye ihtiyacım olsa çıkıp hemen alabiliyorum. Heathrow havalimanından tek bir metro ile yurdun önüne kadar geldim. Metrodan indikten sonra yurda yürümeniz 2 dk diyebilirim. Benim için en büyük rahatlık buydu. Yurt ortamındaki arkadaşlıklar ise çok farklı ve eğlenceli. Aynı şekilde çalışanlar ile arkadaş oluyorsunuz!

Ec Londra'da 10 Hafta Genel İngilizce

Londra’da daha çok metro kullanılıyor çünkü her yere hızlı ve rahat bir şekilde metro ile gidebilirsiniz. Otobüsler daha uzun sürdüğü için herkes metro kullanıyor ve ben de!  Metrolar cuma ve cumartesi günleri 24 saat açık oluyor onun dışında 12:00 - 12:30 gibi kapanıyor. Ben gelmeden önce bu bilgiye ulaşamamıştım ancak Ec’deki ilk günümde Londra ile ilgili önemli bilgileri bizimle paylaşmaları ile öğrendim. Ulaşım, dilerseniz aylık ya da ihtiyacınıza göre oyster kartınıza yükleyebilirsiniz. Ben zone 1-2 arası aylık aldım ve sürekli doldurma derdim olmadığı için çok rahat ettim. Marketler her yerde! Fiyatları uygun o kadar çok market var ki kendi bütçenize göre alışveriş yapacağınız marketleri seçebilirsiniz. Pahalılık düzeyi ise, bence diğer ülkelere göre daha fazla ama herkesin yaşama biçimi farklı olduğu için herkes kendi bütçesine göre bir düzen rahatlıkla oluşturabilir. 

Ec den gerçekten çok memnun kaldım. Keşke daha fazla zamanım olsaydı da daha fazla eğitim alabilseydim çünkü okuldan sıkılma ihtimaliniz hiç yok diyebilirim!

Nurgül VAROL
EC English Dil Okulu – Londra, İNGİLTERE
2019 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Yeşim Şahin
yesim@academix.com.tr
+90 212 660 70 14 | +90 507 179 5961

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler