CORONA SONRASI DUBLIN'DE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Öğrenci Yorumları

Öncelikle kendimi tanıtayım. İsmim Ethem Onur Alabaş ve İnşaat Mühendisliği mezunuyum. Ülkemizde pek çok mühendislik mezunu insan olduğu için kendimi ön plana çıkartabilmek adına Sakarya Üniversite'sinde yüksek lisans eğitimine başladım. Ancak gördüm ki yüksek lisans mezuniyeti bile tek başına yeterli bir özellik olmayacak. Bu nedenle dil eğitimi almaya ve bu dil eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimimi tamamlamaya kadar verdim.

İyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında iyi bir firmada işe girebilmek için ilk ve önde gelen şartın İngilizce yeterliliği olduğu kanısındayım. Bu nedenle İngilizce eğitimi için araştırma yapmaya başladım.

Başvuru tarihimde korona virüs yüzünden çoğu ülke girişini ya kapatmıştı ya da çok zor alım yapıyordu. Seda hocamla birlikte ülkeleri değerlendirirken, Ana dilinin İngilizce oluşu, vize koşullarının nispeten kolaylığı, benim kişisel merakım ve yasal çalışma izni gibi nedenlerle İrlanda’da Dublin şehrine karar verdik. Seda hocamın bütün süreçte yanımda olması işimi çok kolaylaştırdı. Belgelerimin hazırlanması, aracı kurum randevusu ve aklınıza gelebilecek her detayla kendisi ilgilendi. Başvuru sürecimi başından sonuna kadar yürüttü. Kendisine teşekkürlerimi bir daha sunuyorum. Kasım sonunda başvurduğum vize bana Mart ayının sonlarına doğru çıktı ve Dublin maceram böylelikle başladı.

27 Mart tarihinde Dublin'e geldim. Geldiğim günden bu zamana dek hala bir sorunla karşılaşırsam bana yardımcı olan birini bulabilmek büyük bir lüks. Çoğu arkadaşımdan duyduğum şu an hiçbirinin danışmanının onlarla ilgilenmediği. Bazı kurumlar maalesef işi ticarete dökmüşken sadece köprüyü geçene kadar öğrencilerin yanında olurken Academix ailesinden Seda hocam beni hiç yalnız bırakmadı.

Dil okulum toplamda 25 hafta. Bu sürede İngilizce’yi tam anlamıyla öğrenmek tabii ki de sadece derslerle mümkün değil. Ancak düzenli olarak konu tekrarı yaparsanız ve gün içinde okuldan sonra aktif olursanız dilinizin geliştiğini göreceksiniz.

Dublin konusunda tavsiye verecek olursam gideceğiniz okulda ki Türk olan kişi sayısına bakmanız. Dublin sakin bir şehir. Ben büyük bir beklentiyle gelmedim şehir beni genel olarak tatmin etti. Unutmayın buradaki negatif yönleri pozitife dönüştürebilmek sizin elinizde.

Academix Danışmanı:
Seda Yıldız | Kocaeli Branch Manager | Kocaeli Office
a : Cedit Mah. Sırakavaklar Sok. No:5 Daire:4 41300 İzmit/Kocaeli
t : +90 262 323 32 41 | c: +90 532 399 94 41

 

Ethem Onur Alabaş

Ethem Onur Alabaş

Öğrenci

Diğer Öğrenci Yorumları

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Corona Sonrası Dublin'de İngilizce Eğitimi

İyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında iyi bir firmada işe girebilmek için ilk ve önde gelen şartın İngilizce yeterliliği olduğu kanısında...   Devamı

Ethem Onur Alabaş
Ethem Onur Alabaş
Öğrenci
Dil Eğitimi Sonrası King’s College London'da Yüksek Lisans Eğitimi

Birden fazla yerle görüştüm ancak bana en çok güven veren yer Academix oldu.   Devamı

Fatma Yusein
Fatma Yusein
Öğrenci
Study International Relations at University of Venice in Italy

I’m Nigerian, currently studying and residing in Italy. I got to know about Academix Agency through the expo that was help in Hilton hotel in Ankar...   Devamı

Elyon Krimshap Kanto
Elyon Krimshap Kanto
Öğrenci
Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler