ACADEMİX İLE ISIS BRIGHTON'DA DİL EĞİTİMİ

Öğrenci Yorumları

Öncelikle sizlere Academix Danışmanlık ile nasıl tanıştım ondan bahsetmek isterim. Ben Deniz insanıyım. Gemilerde çalışıyorum. İnternetimin çektiği her yerde yana yana gemiden indikten sonra vakit kaybetmeden bir danışmanlık bulup kızarkadaşım ile dil eğitimine gitme planları içersindeydim. Bu çabalarım gemiden indikten sonra da devam etti. Fakat kafama yatan bir firma bulamadım. Ya ilk girişte bi güven sağlamadılar bana ya da çok tuzlu geldi. Örneğin E.Ö. =)

Her neyse, Kadıköy Cemil Copy Dükkanını işleten dayıma uğrayıp durumumu açıkladığımda hemen bir telefon ile Academix Kadıköy şubesinin yolunu tutuverdik. İlk tanıştığım şahıs bana eğitim sürecim boyunca her daim yardımcı olmuş Selçuk Bey’dir. Vize işlemlerimiz o kadar süratli ilerledi ki Selçuk Bey’in hazırlamış olduğu vize dosyası sağolsun ilk seferde 8-10 günde olumlu sonuçlandı.

Gelelim eğitim gördüğümüz şehre... Brighton... Bir güney şehri olan İngiltere’nin kendi halinde dışarıdan çok turist de alan yaz aylarında kalabalık hatsafhada olan bir şehri. Hemen doğusunda Eastbourne (giden arkadaşların “Little Brighton” diye adlandırdığı) batısında ise Portsmouth şehri (bu şehirler 1 er saatlik mesafede) yer almaktadır. Eğer güney kesmi tercih edilecek ise hiç düşünmeden Brighton a uçak biletinizi ayırtın.

Görmüş olduğum eğitim ISIS Dil Okulunda gerçekleşti. Öğleden sonra genel İngilizce kursu aldım. Sabah erken kalkmak pek te cazip gelmedi doğrusu. Yaz döneminde gittiğim için yoğunluk vardı tabiki de. Ücretler de bu dönemde olduğundan bir miktar fazla tabiki de. Eğitimi kendimde yararlı buldum. Öğretmenlerin kalitesi gerçekten güzeldi. Yanlız şöyle bir durum var. Gittiğim okulda dönem eylül sonunda değişiyordu. Son 2 haftam çok laylaylom geçti diyebilirim. Çünkü dönem değiştiğinden kitaplar da değişecekti. Bu nedenle bir boşvermişlik tespit edebilirsiniz. Okulun her haftanın her günü bir aktivite vardı. Sırf bu aktiviteler ile ilgili uğraşan 3 kişi mevcut. Yanlız bu aktiviteleri kaçırmak istemiyorsanız sabah kursu almanızı tavsiye ederim. Genelde aktiviteler 14:45 öğrenci odasında buluşularak başlamakta. Benim öğlen eğitimi (daha ucuz olduğundan) olduğu için 16:00 da dersim bitiyordu. Çoğuna katılamadım.Şehirde ulaşım ya otobüsler ile veya belirli yerleri arasında tren yolculuğu veyahut ta bisiklet kiralayabilirseniz ya da satın alabilirseniz uzun dönem kalınacak ise sürücülerin yaya ve bisiklet süren kişilere saygısı oldukça fazla. Otobüs günlük saver alırsanız 4,80 pound tek gidiş 2,40 idi en son. (Eylül/2015) 1 ila 4 kişi iseniz family saver alarak 9,80 civarı bir ücret ile sabahtan akşama kadar şehrin içinde dilediğiniz gibi otobüslere binebilirsiniz. Ayrıca o bilet ile coasliner otobüsleri ile yukarıda bahsettiğim Postmouth ve Eastbourne de gidebilirsiniz.

Konaklamayı kesinlikle aile yanı tavsiye ediyorum. Haftalık 130 pound ödedik. Sabah kahvaltımız ve akşam yemeğimiz vardı. Aile ile ne kadar iyi geçinirseniz size karşı tutumları o kadar iyi oluyor. Şansımıza şeker gibi insanlara denk geldik.  Aile yanında olmak hemen her saat İngilizce’nin içersinde olmak kulak dolgunluğu bakımından oldukça yararlı. Öğrenci evleri tercihi ise size kalmış. Kafa dinlemek istiyorum yanlız olayım vs bu istekleriniz home stay de de geçerli merak etmeyin. Kapınızı kapadıktan sonra sizi rahatsız edecek kimse yok.

Okul aktiviteleri haftanın her günü mevcut. Her gün farklı bir eğlence yarışma, gezi vs. Oldukça da zevkli olmakla birlikte hocalarla futbol maçları ayrı bir zevkte. Geceleri de tabi alemlere akma tabiri ile dile getirdiğimiz eğlenceli vakitler dans müzik alkol. Sürekli adı geçen 2 yer mevcut dolu dolu eğlence için. Tavsiyeler Coco Locco ve Pryzm. İngiliz insanının diğer zevkleri de iş çıkışı tabiki de pub larda biralarını yudumlayarak günün yorgunluğunu atmak geliyor ve hatta öğlen molalarında bile elinde bira bardağı üzerinde badana boya kıyafetleri insanlar gördüğünüzde şurada bir bira da ben içeyim diye içinizden geçiriyorsunuz. Sigara içenler için paketler oldukça pahalı. Hemen hemen herkes sarma tütün içiyor. Moda gibi birşey =)

Okuldan bağımsız olarak Brighton şehrinde kız arkadaşım ile gezip tozuyorduk genelde. Havalar çok müsait etmemekle birlikte hafif bi güneşi gördüğümüzde o sıcak güneşin tadını çıkarıyorduk pakta sahilde. Her yere kolaylıkla ulaşım olduğundan trafiğin de yok denecek kadar az olduğundan her türlü yere kolaylıkla gidilebiliyor.

Başvuru sürecinde işlerimiz 1 hafta sürede halloldu diyebilirim. Selçuk Bey in tecrübesi ve iç rahatlatıcı konuşmaları ile (vize konusunda) sıcak yaklaşımı ile iç rahatlatıcı tavırları sergilemesi başvuran kişiyi de rahatlatıyor. Eğitim aldığım süre zarfında tarafıma ücretsiz verilen Lyca mobile sim kartı ile İngiltere’de çok ucuza paketler yaparak (20 pounda 500 dk Türkiye ile konuşma) görüşmelerimi gerçekleştirdim. Hemen hemen her yerde de şebeke sorunu yaşamadım. Konaklama kalan diğer ay ödemelerimi de danışmanım Selçuk Bey ile telefon görüşmeleri yaparak kısa sürede TL olarak hesaplarına geçerek işlemlerimi tamamladım.

Yurtdışı dil eğitimini alacak arkadaşlara da Academix’in hizmetini gözüm kapalı tavsiye ederim. Gitmeyi düşünen arkadaşlara şimdiden bol şans. Aşağıda fotoğraflarıma ulaşabilirsiniz.
 

İngiltere Dil Okulu Öğrencisi

Academix Danışmanı: Selçuk Berber - Beşiktaş Ofis
selcuk@academix.com.tr 
+90 212 259 0099 | + 90 555 010 3048

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Mükemmel İki Yıl İçin İtalya’da Master: Politecnico Di Milano Maceram

2018’de İzmir Yaşar Holding’te çalışırken tamamen tesadüf eseri, bir gideyim ne varmış bir bakayım diyerek gittiğim yurtdışı eğitim fuarında tanışt...   Devamı

Emre Danışan
Emre Danışan
Öğrenci
Ücretsiz Master Danışmanlığı ile İskoçya'da Eğitim

Hayatımın en önemli kararlarından birini verirken küçük bir araştırma yapıp bir eğitim danışmanı ile çalışmaya karar verdim. Böylece Academix aile...   Devamı

Gizem Kılıçarslan
Gizem Kılıçarslan
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler