A2 FUARINDAN 25 HAFTA ATLAS DUBLIN DİL OKULUNA

Öğrenci Yorumları

Merhaba,

Ben Betül Aydın, 25 yaşındayım. Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunuyum. Yurtdışında İngilizce eğitimi alma kararı çok daha öncesinde vardı. Lise zamanlarımda karar vermiştim. Ancak hem okul hem de maddi gerekçeler nedeniyle hep erteledim. Mezun olduktan sonra yaşadığım işsizlik ve İngilizce konusundaki yetersizliğim nedeniyle İngilizce eğitimi almaya karar verdim. Academix Taksim'den Nuri Bey'le A2 Yurtdışı eğitim fuarında tanıştım. Bana İrlanda ve Atlas Language School hakkında pek çok bilgi verdi. Kısa bir süre düşündükten sonra kesinlikle gelmem gerektiğini düşündüm. Gerek vize sürecinde, gerekse diğer işlemler için oldukça yardımcı oldu. 

A2 Fuarından 25 Hafta Atlas Dublin Dil Okuluna

Dublin'e gelirken biraz gergindim. Çünkü bu benim hem ilk yurtdışına çıkma deneyimim, hem de ilk kez bu kadar uzun süreli ailemden ve ülkemden uzak kaldım. Şuan Dublin'e geleli 3 ay 1 hafta oldu. Buradaki en çok memnun olduğum şey kesinlikle Atlas Language School oldu. Hem hocalarımız çok ilgili, hem de dersler öğleden sonraki derslerle destekleniyor. Bunun dışında da pek çok aktivite ve gezi mevcut. İrlanda'nın insanları genel olarak yardımsever, sevecen ve güleryüzlü. Havası genel olarak gri ve kasvetli ama bir süre sonra alışıyorsunuz. Ama arada bir güneş kendini göstermiyor değil. Ulaşım biraz sıkıntılı. Özellikle İstanbul gibi bir yerden gelenler biraz zorluk çekebilir. Gece hayatı oldukça hareketli. Özellikle bir yer burada baya meşhur, muhtemelen siz onu aramasanız bile o sizi bulur. :)

İlk 2 ay aile yanında konakladım. Çok sevecen, güleryüzlü İrlandalı bir hanımefendinin yanında kaldım. Kendisiyle hala ara sıra görüşüyorum. Daha sonra kendi imkânlarımla paylaşımlı bir odaya geçtim. Burada tanıştığım ve kesinlikle çok rahatlıkla onlar benim ailem diyebileceğim arkadaşlarımla tanıştım. Onlarla beraber ev tuttuk. Şuan 4 kişi müstakil bir evde yaşıyoruz. Ev sahibimizde bizimle yaşıt. Ev sahibinden çok arkadaş gibi olduk. 

A2 Fuarından 25 Hafta Atlas Dublin Dil Okuluna

25 hafta üzeri gelen öğrencilere çalışma izni veriliyor. Ben Aralık'ın başında bir Irish Pub'da çalışmaya başladım. Yaklaşık 1,5 aydır çalışıyorum. Ancak saatlerinden dolayı işimi değiştirmeyi düşünüyorum. 
Gelecek arkadaşlara tavsiyem kendinize sağlam bir şemsiye alın. Çünkü burada bir şemsiyenin ömrü 1 haftayı geçmiyor. İrlanda soğuktur gerek yok diye tshirt ve güneş gözlüklerini bırakmasınlar bazen aşırı sıcak olabiliyor ve buraya gelmeden önce GNIB randevusu alsınlar.

Okuyan herkese çok teşekkürlerimi sunar, Academix Nuri bey'e sevgilerimi iletirim..

Betül AYDIN
Atlas Language School Dil Okulu - Dublin, İrlanda
2020 Yurtdışı Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: Nuri Şekip KUYULULU, Taksim Şube
nuri@academix.com.tr
+90 212 249 94 89 | +90 553 697 18 00

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Çalışmaya başlamak için öncelikle GNIB kartını almanız gerekiyor.   Devamı

Tarık KURUCU
Tarık KURUCU
Öğrenci
EC English Dublin'de 25 Hafta Genel İngilizce ve Aile Yanı Konaklaması

Bu noktada internetten yaptığım araştırmalarda Academix'in bu kapsamda Türkiye'nin en iyi hizmet veren firmalarından biri olduğunu gördüm.   Devamı

Mehmet Serhat KARA
Mehmet Serhat KARA
Öğrenci
Kanada ILAC Dil Okulu Yorumları

yurt dışı eğitim hakkında soru ve tedirginliğiniz var ise Academix Antalya ofisi ziyaret etmenizi öneriyorum   Devamı

Burhan BOSTAN
Burhan BOSTAN
Öğrenci
PDM Öğrencisinden İtalya'da Oturum İzni Tavsiyeleri

Oturma iznine başvurabilmek için Poste Italiane yani postahaneden kit alınması gerekiyor   Devamı

Dilara ÇAŞKA
Dilara ÇAŞKA
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

EC Young Learners Yaz Okulu Programları

EC Young Learners, tecrübesi ve kalitesi ile Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda ve Malta gibi ülkelerde öğrencilere oldukça çeşitli aktivite imkan...   Devamı

Tugay İBİŞ
Tugay İBİŞ
Danışman
TOLES Sınavı Hakkında

Avukatlar, hukuk öğrencileri ve hukuk çevirmenleri için dünyanın önde gelen İngilizce sınavıdır.   Devamı

Aslıhan ÇALIŞKAN
Aslıhan ÇALIŞKAN
Danışman
Yurtdışında IELTS Hazırlık Eğitimi

Anadili İngilizce olan bir ülkede IELTS hazırlık kursuna katılmak öğrenciyi derslerde yoğun bir şekilde sınava hazırlarken ders dışında da günlük İ...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Portsmouth’ta Dil Okulu ve Yaşam

İngiltere’de Dil Eğitimi almaya karar verdiğimde, Türk oranının az olduğu, fiyatların daha uygun olduğu ve İngiliz kültürünü de yaşayabileceğim bir...   Devamı

Cansu BULGUR
Cansu BULGUR
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler