Royal Roads University

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Kanada'nın en güzel bölgelerinden biri olan Victoria'da bulunan Royal Roads Üniversitesi, mükemmellik konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. 2015'te, 75 yıllık liderlik ve öğrenmeyi deneyimini kutlayan okul - 55 yıl askeri bir kolej ve 20 yıl da kamuya açık bir araştırma üniversitesi olarak öğrencilerine başarılı bir şekilde eğitim vermiştir. Royal Roads University kampüsü, yürüyüş, doğa yürüyüşü ve bisiklet parkurları, batı sahili flora ve faunasının muhteşem örneklerini, görkemli Olimpiyat dağ sıraları ile Juan de Fuca Boğazı'nın muhteşem manzaralarını bulabileceğiniz 260 hektar yemyeşil park alanının üzerine yayılmaktadır. 

Royal Roads University International öğrenci broşürü için lütfen tıklayınız.

Sunulan Programlar

Royal Roads University'nin lisans programlarına uluslararası öğrenciler, 1. yada 3. yıldan giriş yapabilmektedirler. Lisans programlarının 1. ve 2. yılları sadece uluslararası öğrencilere sunulmaktadır. 3. yıldan giriş yapabilmek için öğrenciler kendi ülkelerinde bir lisans programını 60 kredilik tamamlamaları ve dil gereksinimini karşılayabilmeleri gerekmektedir. 

Sunulan Lisans Programları: 

Business and Management:

 • Bachelor of Business Administration in Sustainability and International Business (BBA)
 • Bachelor of Commerce in Entrepreneurial Management (BCom)

Tourism and Hospitality:

 • Bachelor of Arts in Global Tourism Management (BAGTM)
 • Bachelor of Arts in International Hotel Management (BAIHM)

Communications:

 • Bachelor of Arts in Professional Communication (BAPC)

Environmental Studies:

 • Bachelor of Science in Environmental Science (BScES)

Justice Studies:

 • Bachelor of Arts in Justice Studies (BAJS)


Royal Roads University'nin lisans programlarına giriş için not ortalaması olarak 3.00/4.33 (B) istenmektedir. Bu Türk eğitim sisteminde yaklaşık olarak 70/100'e denk gelmektedir.

Öğrencinin İngilizce seviyesine göre üniversitenin 1. yılı 8 ila 18 ay arasında sürebilmektedir.  Aşağıda sahip olunan İngilizce seviyesine göre okunması gereken süre ve başlangıç tarihleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

2+2 Transfer Modeli

Başka bir üniversiteden veya kolejden 2 yıllık krediyi tamamlamış olan öğrenciler, Royal Roads University'de aşağıdaki lisans derecelerinin 3. yılına doğrudan giriş başvurusunda bulunabilirler. Yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler 1 yada 2 semester boyunca hazırlık sınıfı okuyarak eğitimlerine başlayabilirler. 

Aşağıda sahip olunan İngilizce seviyesine göre okunması gereken süre ve başlangıç tarihleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Royal Roads University Yüksek Lisans Programları

Royal Roads University, profesyonel kariyerini daha üst seviyeye çıkarmak isteyen iddialı öğrencilere yönelik bir dizi lisansüstü program sunmaktadır.

 • Master of Global Management
 • MA in Intercultural and International Communication
 • MA in Tourism Management

Royal Roads University'nin master programlarına giriş için not ortalaması olarak 3.00/4.33 (B) istenmektedir. Bu Türk eğitim sisteminde yaklaşık olarak 70/100'e denk gelmektedir. Royal Roads University'de yüksek lisans derecesi için doğrudan giriş koşullarını yerine getirmiyorsanız, seçtiğiniz Yüksek Lisans derecesine geçmeden önce International Study Center'da bir yüksek lisans hazırlık programına katılmanız gerekmektedir.

Aşağıda sahip olunan İngilizce seviyesine göre okunması gereken süre ve başlangıç tarihleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

International YearUluslararası Yıl, bir yıllık lisans derecesi çalışmasına eşdeğer, 1, 2, 3 veya 4 dönemlik bir programdır. Bu program özellikle uluslararası öğrencileri Texas A&M University-Corpus Christi'de lisans derecesine hazırlamak için tasarlanmıştır. Destekleyici bir ortamda öğrenerek yeni çevrenize uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Pre Master's: İngilizce, akademik, eleştirel düşünme, kamu konuşma ve kişilerarası yeteneklerinizi geliştireceksiniz. Bu beceriler, yüksek lisans derecesini başarıyla tamamlamanız için size temel sağlayacaktır.

Program Ücretleri

International Year:   

 •  IY 3-SEMESTER PROGRAM: CAD $22,150
 •  IY 4-SEMESTER PROGRAM: CAD $22,150
 •  IY 5-SEMESTER PROGRAM: CAD $22,150
 •  DIRECT ADMISSION :
  Year 2: CAD $19,995
  Years 3&4: CAD $39,990 IEP 

Pre Master's:

 • PMP 1-SEMESTER PROGRAM: CAD $6,900 CAD
 • PMP 2-SEMESTER PROGRAM: $10,610 
 • DIRECT ADMISSION :
  MGM  CAD $31,554
  MATM: CAD $31,414 
   MAIIC: CAD $30,634 

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler