INTO - University of Manchester

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

Manchester Üniversitesi 22 Ekim 2004 tarihinde The Victoria University of Manchester ve The University of Manchester Institute of Science and Technology (UMIST) üniversitelerinin birleşmesiyle oluşturulan bir kurumdur. Bu birleşme ile Manchester'ın en büyük üniversitesi olan okulun kampüsü bütün şehire yayılmıştır. İki üniversitenin birleşimi Britanya kraliçesi II. Elizabeth tarafından da onaylanmıştır. Kraliçe bizzat bunun için şehre gelmiş ve üniversitenin açılışına katılmıştır. Çok sık rastlanmayan bu tür bir ziyaret üniversiteye İngilizler gözünde büyük prestij kazandırmıştır. Manchester Üniversitesi İngiltere'nin ve dünyanın en iyi araştırma üniversitelerinden biridir. 3.502'si akademik olmak üzere toplam 11.330 çalışana sahip olan Manchester Üniversitesi'nde, 9.195'i yüksek lisans öğrencisi toplam olarak da 35.655 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin 7.000'i 162 ülkeden gelen uluslarası öğrencilerdir. The University of Manchester, çok sayıda program seçeneği, yüksek eğitim ve araştırma kalitesi ile dünyanın en güçlü üniversiteleri arasına girmeye adaydır. Üniversite 4 ana fakülteden ve onlara bağlı okullardan oluşmaktadır.

Mühendislik, Beşeri Bilimler, Yaşam Bilimleri ve Tıp Fakülteleri bünyesinde; Fizik ve Astronomi, Matematik, Kimya, Bilgisayar, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Hukuk, Eğitim, İşletme, Dil-Dil Bilim, Sanat, Sosyal Bilimler, Tıp, Dişçilik, Eczacılık, Hemşirelik, Sosyal bilimler, vb. alanlarda 500'den fazla programda eğitim verilmektedir. Bunlardan farklı olarak Manchester Üniversitesi nükleer araştırmalar, bilim araştırmaları, iç disiplin, moleküler yapılanma araştırmaları ve kanser araştırmaları gibi konularda hizmet veren 11 enstitüye sahiptir.

Manchester Üniversitesi ve UMIST, konaklama birimlerini de birleştirerek öğrencilerine gerek kampüs içi gerekse kampüs dışında bir çok konaklama seçeneği sunmaktadırlar. Bir Üniversite şehri olan Manchester; kütüphaneleri, sanat galerileri, müzeleri, tiyatro ve spor imkanlarıyla da sosyal yaşamı çok renkli olan bir şehirdir. Üniversitenin kampüsünde kütüphane, bilgisayar merkezi, spor alanları, restoran ve cafe-barlar, bir alışveriş merkezi, birkaç supermarket ve 1 tiyatro dahi bulunmaktadır.

Ranking Bilgileri

 • İngiltere'de 6 ve Dünya çapında 29. (QS World University Rankings 2019).
 • Yılın Universitesi - İki Kere Ödüllendirildi (The Times and The Sunday Times Higher Education Supplement).

Sunulan Programlar

International Foundation: 

 • Biosciences
 • Engineering and Scicence
 • Humanities and Social Sciences
 • Pharmacy
 • Psychology

Kabul Kriterleri

 • Biosciences: IELTS 5.5 veya eşdeğer
 • Engineering and Scicence: IELTS 5.0 veya eşdeğer
 • Humanities and Social Sciences: IELTS 5.0 veya eşdeğer
 • Pharmacy: IELTS 6.0 veya eşdeğer
 • Psychology: IELTS 5.5 veya eşdeğer

Başvuru Tarihleri

Biosciences: 2019 Eylül

Engineering and Scicence: 2019 Haziran, Eylül

Humanities and Social Sciences: 2019 Haziran, Eylül - 2020 Ocak

Pharmacy: 2019 Eylül

Psychology: 2019 Eylül

Program Ücretleri

Biosciences: £17,795

Engineering and Scicence: £17,795

Humanities and Social Sciences: £17,795

Pharmacy: £17,795

Psychology: £17,795 

Harita

Sanal Tur

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler