City University of London

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

Genel Bilgiler

Okul hakkında genel bilgiler

1966 yılında üniversite statüsü kazanmış olan City Üniversitesi Londra, Birleşik Krallık genelinde en yüksek uluslararası ve lisans üstü öğrenci yüzdesine sahip üniversitedir. City Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin %30’undan fazlası lisans üstüdür. Londra’nın önde gelen yüksek öğrenim kurumlarından olan City, işletme ağırlıklı eğitim vermektedir. Dünya standartlarındaki Cass İşletme Fakültesi, bu konuda ne kadar gelişmiş olduğunun somut bir göstergesidir. City’nin denizaşırı şirketler ve Londra’nın saygın firmaları ile sağlam bağları vardır. Vermiş olduğu mezunların işe yerleşme oranı açısından Britanya’da ilk 10 üniversiteden biridir. Mezunlarının çoğu mezun olduktan 6 ay sonra memnun edici işlere yerleşir. (Times İyi Üniversite Rehberi 2011).

Bugün 7 fakültesi (Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik ve Sayısal Bilimler Fakültesi, Cass İşletme Fakültesi, Kamu ve Sağlık Bilimler Fakültesi, Bilgi Bilimleri Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi) ile, gazetecilikten müziğe, sosyal bilimlerden enformatiğe, mühendislikten sayısal bilimlere, hukuk, sağlık bilimleri, ve işletme gibi sayısız alanda sunmakta olduğu eğitimle kaliteli eğitimin öncülerindendir. City Üniversitesi’ndeki programların bir çoğu mesleki kuruluşlarca akredite edilmiştir. Bu da City mezunlarının nasıl hemen iş sahibi olduklarına net bir cevap niteliğindedir. City mezunları gerekli akademik bilginin yanı sıra mesleki bilgi ile de donatılarak mezun olur ve iş dünyasında City mezunu olmanın farkını ve ayrıcalığını yaşar.

Ranking Bilgileri

-The World University Rankings 2013–2014 tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk %5 arasında yer almaktadır.
-The Times Good University Guide 2014 tarafından master mezunları maaşlar kategorisinde Birleşik Krallık'ta en iyi ilk 10 arasındadır.

Sunulan Programlar

Popüler Bölümler:

 • İş Hukuku
 • Mühendislik
 • Sosyal Bilimler
 • Sanat
 • İşletme Ekonomisi
 • Matematik
 • Mühendislik
 • Gazetecilik
 • Beşeri Bilimler
 • Müzik
 • Bilgisayar Bilimi

Kabul Kriterleri

Lisans Pathway: 17 yaş ve yukarısı, 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak, seçilen alana göre IELTS 4.0-5.0 dil yeterliliği değişmektedir. Kurslar 3-4 dönemden oluşmaktadır.
Master Pathway: İyi bir ortalama ile lisans eğitimini tamamlamış olmak, IELTS 5.5-6.0 veya denkliğinde dil yeterliliğine sahip olmak

Başvuru Tarihleri

Başlangıç tarihleri: Ocak, Mart, Temmuz, Eylül

Program Ücretleri

Ücretler 2015-2016:
Lisans Pathway: £14,275 - £16,550 arasında değişmektedir.
Master Pathway: £14,695

Harita

Sokak Görüntüsü

Fotograf Galerisi

HEMEN ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN

Adınız*
Soyadınız*
E-posta*
Telefon*
Bizi Nereden Duydunuz?*
Bilgi Almak İstediğiniz Şube*
Mesajınız

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler