YURTDIŞI LİSE EĞİTİMİ 2020 EN GÜNCEL FİYATLAR

Danışman Yorumları

İyi bir lisans eğitiminin önceliği doğru ve sağlam temeli oluşturmak için lise eğitimidir. Yurtdışı lise eğitimi 2020 en güncel fiyatları ülkemizde olduğu gibi benzer diploma çeşitleriyle farklı ülkelerden de alınmaktadır. Ana dili İngilizce olan ve direkt İngilizce yerleşim yapılabilecek bu ülkelerin başında Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda gelmektedir. Lisede Fransızca, Almanca, İtalyanca okuyan öğrencilerimiz için de aynı zamanda Fransa, Almanya, İtalya lise yerleşimlerimiz mevcuttur. En çok tercih edilen ülkeler başında Kanada, Amerika ve İngiltere yer almaktadır.

Yurtdışı Lise Eğitimi Öğrenci Vizesi

Lise fiyatları ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. İngiltere’yi örnek alacak olursak en iyi liselere yerleşimimiz mevcuttur. Londra ve çevresi, Bournemouth, Brockenhurst, Hampshire en çok tercih edilen bölgelerdendir. İngiltere’de ucuz liseler ağırlıklı olarak Londra dışındaki bölgelerde mevcuttur. Tüm lise eğitimlerinde 18 yaş altı öğrencilere fazlasıyla hassas davranılmaktadır. İngiltere’de ne lise ne de dil okulu eğitimi esnasında çalışma izni bulunmamaktadır. Lise başvurusu yapılacağı zaman alınan vize türü TIER 4 öğrenci vizesi olmaktadır. İngiltere’de lise eğitim maliyetleri 10,000 £  ile 30,000 £  arasında yıllık olarak değişiklik göstermektedir. Amerika’da en çok tercih edilen yerler arasında Boston gelmektedir. Kanada için düşünürsek Ontario bölgesi, Ottowa ve Victoria’dan bahsedebiliriz. 

Yurtdışı Lise Eğitimi Maliyeti

Amerika’da en ucuz lise eğitimi maliyetini 22,000 $ olarak düşünebiliriz. Lise eğitimi esnasında Amerika’da elbette çalışma izni bulunmamaktadır. Amerika’da F1 öğrenci vizesiyle eğitim alınabilir ancak. Kanada için düşündüğümüzde ise yıllı maliyetler 25,000 C$ olarak hesaplanabilir. Yükselen eğilim olan İrlanda için oldukça iyi yorumlar bulunmaktadır. İngiltere’nin opsiyoneli olarak düşünebileceğimiz İrlanda’da fiyatlar 16,500 €’dan başlamaktadır. İsviçre, Danimarka ve Norveç lise yerleşimlerimiz de bulunmaktadır. Yaklaşık olarak eğitim maliyetleri yıllık olarak 9000 € olmaktadır. İtalya ve Fransa lise yerleşimlerimizde de yıllık eğitim ücreti 8990 € civarındadır. Amerika’da çalıştığımız liseler arasında yatılı liseler ve özel günlük okullar bulunmaktadır. Seçilen eyalete göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. En ucuz olarak 22.000 $ düşünüp en üst rakam 65.000 $ olarak değerlendirebiliriz. Kanada’da ise tüm okullar devlet okulu olarak sayılıp, en üst rakam olarak yine 60.000 C$ olarak düşünülmelidir.

Yurtdışında En İyi Liseler

Amerika’da 210’dan fazla çalıştığımız lise bulunmaktadır. Kanada için 50’den fazla lise yerleşimimiz mevcuttur. Aynı şekilde İngiltere için de. İrlanda için en iyi liselere yerleşim yaptığımızdan yaklaşık olarak 10 okulla çalışmaktayız. Bu okullar içerisinde dünya sıralamasında en iyi üniversitelere yerleşmiş, belli oranlarda burs almaya hak kazanmış öğrencilerimiz bulunuyor. Dünya sıralamalarında ilk 50de, ilk 100de yer alan üniversitelere yerleşebilmek için ilk adım başarılı bir lise eğitimi tamamlamaktır. Her okulun farklı seçim kriterleri bulunmaktadır, bu sebeple doğru okula gitmek öğrencilerimizin geleceği için en önemli husustur.

Yurtdışında Lise Okumak İçin Gerekenler

İleride başarılı bir lisans eğitimi ve kariyeri için temel oluşturan bu eğitimlerde öncelik öğrencilerin birer dünya vatandaşı olması noktasında eğitilmeleridir. Her bir ülkeden alacakları dünyaca geçerli diplomalarla üniversite başvuruları öğrencilerimizi diğer adaylardan oldukça ayıracak ve öne çıkartacaktır. İngiltere’de A level ülkemizdeki diploma sistemiyle farklılık gösterdiğinden direkt yerleşim yapılamamaktadır. Kanada ve Amerika’da 4 yıllık lise diploması paralellik gösterdiği için direkt yerleşim yapılabilmektedir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması olarak öğrencimizin profiline, hayat isteğine, kariyer hedefine, İngilizce seviyesine göre detaylı değerlendirmeler yaparak yerleşebileceği en doğru ülke ve programı sizler için bulmaktadır. En iyi fiyat garantisiyle birlikte sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Size yardımcı olabilmemiz adına, size en yakın olan 14 şubemizden birini seçerek lütfen bizimle iletişime geçiniz. 
 

İlayda ATUNER

İlayda ATUNER

Yurtdışı Eğitim Danışmanı
T: +90 553 406 01 99@: ilayda@academix.com.tr

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Corona Sonrası Dublin'de İngilizce Eğitimi

İyi bir üniversitede eğitim almak ve sonrasında iyi bir firmada işe girebilmek için ilk ve önde gelen şartın İngilizce yeterliliği olduğu kanısında...   Devamı

Ethem Onur Alabaş
Ethem Onur Alabaş
Öğrenci
Dil Eğitimi Sonrası King’s College London'da Yüksek Lisans Eğitimi

Birden fazla yerle görüştüm ancak bana en çok güven veren yer Academix oldu.   Devamı

Fatma Yusein
Fatma Yusein
Öğrenci
Study International Relations at University of Venice in Italy

I’m Nigerian, currently studying and residing in Italy. I got to know about Academix Agency through the expo that was help in Hilton hotel in Ankar...   Devamı

Elyon Krimshap Kanto
Elyon Krimshap Kanto
Öğrenci
Kızım Doğa Hayal Ettiği Yerde, İtalya'da

Ben Nurten Korkem, kızım Doğa üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyince ilk olarak uzun bir araştırma ve bilgi edinme dönemi yaşadık.   Devamı

Nurten Korkem
Nurten Korkem
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Kore'de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Kore’de Korece dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Türkiye’ye özel uygulanan vize muafiyetinden yararlanarak 90 güne kadar vizesiz bir şekilde Kor...   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
İngiltere’de Hukuk Eğitimi - Yeni Avukatlık Sistemi

Bu yazımızda Eylül 2021’den itibarı ile yürürlüğe girecek olan yeni avukatlık sistemini ele alacağız.   Devamı

Hakan Nur
Hakan Nur
Danışman
Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler