TASARIMIN BAŞKENTİ MİLAN'DA TASARIM EĞİTİMİ ALMAK İÇİN 5 NEDEN

Danışman Yorumları

Günümüzde, yurtdışında eğitim almak isteyen çoğu uluslararası öğrencinin en çok tercih ettiği bölümlerden biri olan moda tasarımı, 20. yüzyılın sonlarına kadar genellikle terzilerin kişiye özel olarak diktikleri giysilerden ibaretken; özellikle 1930’lardan sonra Chanel, Ferragamo, Balmain, Hermes, Dior, Givenchy gibi moda markaları ile günümüzdeki şeklini almıştır.

İtalya ve Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Milano, sanat, moda ve otomotiv sanayi ile tanınıyor.1,5 milyonu aşan nüfusu ile İtalya’da Roma’dan sonra en kalabalık şehir olan Milano dünyada sanat ve modanın merkezi konumundadır.

Moda ve tasarım başkenti Milano’daki dünyaca ünlü tasarım akademilerinde eğitim alan öğrenciler bir yandan sektöre adım atarken, diğer yandan da yeteneklerini sergileyebilecekleri küresel pazarda yer edinir.Milano’da tasarım eğitimi almak için birçok neden vardır.

Neden Milano’da tasarım eğitimi almalıyım?

Tasarımın Başkenti Milan'da Tasarım Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Tasarımın başkenti olarak tanınan İtalya, bu alanda eğitim almak isteyen öğrencilerin de en çok ilgi gösterdiği ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle de Milano bu konuda marka olmuş durumda. Giyimden arabaya, mimariden mobilyaya bütün yeniliklere öncülük eden Milano, bu alanda eğitim veren ünlü okullara da ev sahipliği yapıyor.

Milano, moda denilince akla gelen ilk şehirlerdendir. Senenin belli aylarında moda haftaları düzenlenir ve Dünyanın dört bir yanından bloggerlar, mankenler, tasarımcılar şehre gelir ve bazı markaların (Versace, Dior, Gucci..) Ceo’ları okulların konferanslarına katılır. Binlerce tasarımcı, moda sever Milano’da buluşuyor.Prada, Chanel, Dolce Gabbana, Oliviera gibi ünlü markalar podyumlardan sokaklara iniyor.Tasarım öğrencileri dünyaca ünlü markaları en yakından tanıma şansı elde edebilir. Academix yurtdışı eğitim aracılığıyla İtalya’da’da eğitim olanaklarıyla ilgili Academix’ten ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda Academix yurtdışı eğitim danışmanlık ile İtalya’ya gidip Domus Akademi , Naba , Politecnico Di Milano gibi okullara giden öğrencilerimizin yazılarına ulaşmak isterseniz Academix’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İtalya sanatın merkezidir. Tarih kokan sokaklarında, Orta Çağ esintisi taşıyan mimari yapıları ile ziyaretçilerini etkiler. Milano’da Santa Maria delle Grazie Kilisesi ve bu kilisede bulunan Leonardo Da Vinci’nin son akşam yemeği tablosu ve Duomo Katedrali’ni görebilirsiniz.

İtalyan kültürünü daha yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz. İnsanlar neşeli, rahatına düşkündür. Kendinizi İtalya’da rahat hissedebilirsiniz.Ayrıca İtalyan mutfağı damak tadımıza çok uygundur. Türk öğrenciler damak zevklerine uygun çok çeşitli yemekler bulabilir.

İtalya; zengin kültürü, tarihi mirası, sanatı, renkleri, canlılığı ve sıcak insanları ile tanınan eşsiz bir ülkedir.Modanın başkenti Milano’da tasarım eğitimi alarak sosyal ve iş yaşantınızda bir adım öne çıkabilirsiniz.

 

Ali AĞIR

Ali AĞIR

Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Academix Hakkında

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak 1996'dan beri dünyadaki pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitenin Türkiye kayıt ofisi olarak çalışmaktayız. Tüm öğrencilerimize okul ve program seçiminden, kayıt işlemlerine, vize işlemlerinden, seyahat organizasyonuna kadar tüm aşamalarda ücretsiz danışmanlık sunmaktayız.Neden yurtdışı eğitim danışmalık hizmeti almalısınız?

Öğrenci Yorumları

Politecnico di Milano'da Uçak Mühendisliği Yüksek Lisans

Politecnico Di Milano'da MSc Aeronautical Engineering eğitimi alan öğrencimizin paylaştığı deneyimleri.   Devamı

Furkan Özkalay
Furkan Özkalay
Öğrenci
ILAC College Vancouver Business Administration

Bu mesajı size Vancouver’dan yazıyorum. Buraya kadar gelmemde büyük emeği olan Academix Kadıköy Şubesi’nden Deniz Hanım’a da teşekkürlerimi iletmek...   Devamı

Eşref Furkan Karaoğlan
Eşref Furkan Karaoğlan
Öğrenci
İtalya, University Of Padua'da Eğitim

Padova Üniversitesi İnsan Hakları bölümüne yüksek lisans için başvurumu yaptım ve 2020 Haziran’da kabul mektubumu almıştım.   Devamı

Elif Bakar
Elif Bakar
Öğrenci
Kanada VanWest College

Merhabalar Sevgili Academix Ailesi, Sizlere Kanada yolculuğumun nasıl başladığı ve sürecin nasıl gittiğini anlatmak istiyorum   Devamı

Türkan Berfin Dişikitli
Türkan Berfin Dişikitli
Öğrenci
Tüm Yorumlar...

Danışman Yorumları

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı?

Sat Subject Testler ve Essay Bölümü kaldırıldı mı? Sat Subject Testlerin yerine hangi sınavlara girmeliyiz?   Devamı

Aslı Uludoğan
Aslı Uludoğan
Danışman
Hollanda'da Lisans Eğitimi

Yurtdışında lisans eğitimleri için ilk akla gelen lokasyonlardan Hollanda ile ilgili detay bilgiler   Devamı

Burcu GENÇTÜRK
Burcu GENÇTÜRK
Danışman
Kanada'da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Düşük şiddet ve suç oranı, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, güvenliği, eşitlikçi eğitim sistemi ve huzurlu ortamıyla Birleşmiş Milletler tarafınd...   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Online Eğitimin Faydaları

Online eğitimler örgün eğitimin aksine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrencilerin istediği zaman istediği yerde eğitim almasını mümkün kılar.   Devamı

Deniz KAYA
Deniz KAYA
Danışman
Tüm Yorumlar...

Bizi Takip Edin

YURTDIŞI EĞİTİM NAVİGASYON

Yurtdışı Eğitim Hakkındaki Tüm Merak Edilenler